هدف گذاری اثر بخش

موضوع : هدف گذاری اثر بخش : این کلیپ نحوه ممیزی هدف گذاری اثربخش را از دیدگاه ممیز حرفه ای و غیر حرفه ای بیان می کند.

 

View this post on Instagram

⁣ این کلیپ نحوه ممیزی هدف گذاری اثربخش را از دیدگاه ممیز حرفه ای و غیر حرفه ای بیان می کند?.⁣ ⁣ ⁣ ?تصور کنید شرکت X در زمینه تولید مواد غذایی فعالیت می کند. مدیریت شرکت موارد ذیل را به عنوان سوابق اجرای بند ۶-۲ استاندارد ISO 9001:2015 جهت اهداف کیفیت (Objectives) به ممیز ارائه نموده است:⁣ ⁣ ۱-راه اندازی مجهزترین مرکز تحقیق و توسعه⁣ ۲- رسیدن به سهم بازار ۱۵ درصدی طی مدت چهار سال ⁣ ۳- شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی ⁣ ۴- تبدیل شدن به یکی از ۵ شرکت برتر کشور ⁣ ⁣ ✅نظر آقای هدف پور ( ممیز حرفه ای ) : ⁣ تمام موارد ارائه شده جزء اهداف می باشند ولی فقط یکی از آن ها با بند ۶-۲ استاندارد تطابق دارد و بقیه در سایر بندهای استاندارد با عنوان های دیگر باید طرح ریزی شود.⁣ ⁣ جهت جلوگیری از بروز عدم انطباق در ممیزی های بعدی توصیه می شود هر یک از عبارت های ‍‍‍) هدف مانند⁣ Aim⁣ Goal⁣ Objective⁣ Target⁣ جایگاه مربوط به مفهوم خود، طرح‌ریزی و اجرا گردد. ⁣ ⁣ ❌نظر آقای آشفته ( ممیز غیر حرفه ای) "بلا نسبت جمع ": ⁣ به به نقطه قوت سازمان هدف گذاری می باشد. چون تمام پارامترهای تاثیر گذار اندازه گیری عملکرد شرکت به عنوان هدف طرح ریزی ، اجرا و پایش می شود.⁣ ⁣ ?نتیجه گیری : هر یک از عبارت‌های⁣ Aim⁣ Goal⁣ Objective⁣ Target⁣ که به معنای هدف می‌باشد، در موضوعات مختلف کاربرد دارد که در بند ۶-۲ استاندارد ISO 9001:2015 فقط Objectives جایگاه طرح‌ریزی و اجرا دارند و بقیه عبارت‌ها در سایر بندهای استاندارد به کار می‌رود که آقای آشفته به دلیل آشفتگی به این مهم توجه نکرد?.⁣ ⁣ ‐—‐—————————-⁣ سوالاتتون رو می‌تونین از ما بپرسین.⁣ برای اطلاعات بیشتر با شماره ۲۸۵۰-۸۸۵۶-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.⁣ @qcbitalia⁣ ————————————–⁣ #کسب_و_کار #بیزینس #ایزو #ایزواستاندارد #ایزو_آنلاین #استارتاپ #کارآفرینی #مدیران #کارمندان #هزینه #هدف #موفقیت_شغلی #مهارت #خلاقیت #شغل #شکست #ممیزی #رشد_فردی #توسعه_فردی #مدیریت_کیفیت⁣ #QCB⁣

A post shared by Q.C.B Italia (@qcbitalia) on

هدف گذاری اثر بخش

تصور کنید شرکت X  در زمینه تولید مواد غذایی فعالیت می کند. مدیریت شرکت موارد ذیل را به عنوان سوابق اجرای بند

۶-۲ استاندارد ISO 9001:2015   جهت اهداف کیفیت (Objectives) به ممیز ارائه  نموده است :

 

۱-راه اندازی مجهزترین مرکز تحقیق و توسعه

۲- رسیدن به سهم بازار ۱۵ درصدی طی مدت چهار سال

۳- شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی

۴- تبدیل شدن به یکی از ۵ شرکت برتر کشور

 

نظر آقای هدف پور ( ممیز حرفه ای ) :

تمام موارد ارائه شده جزء اهداف می باشند ولی فقط یکی از آن ها با بند ۶-۲ استاندارد تطابق دارد و بقیه در سایر بندهای استاندارد  با عنوان های دیگر باید طرح ریزی شود.

 

جهت جلوگیری از بروز عدم انطباق در ممیزی های بعدی توصیه می شود هر یک از عبارت های ‍‍‍) هدف مانند

Aim , Goal , Objective , Target ) ) در جایگاه مربوط به مفهوم خود طرح ریزی و اجرا گردد.

 

نظر آقای آشفته ( ممیز غیر حرفه ای ) بلا نسبت جمع “:

به به نقطه قوت سازمان هدف گذاری می باشد. چون تمام پارامترهای تاثیر گذار اندازه گیری عملکرد شرکت به عنوان هدف طرح ریزی  ، اجرا و پایش می شود.

 

 

نتیجه گیری : هر یک از عبارت های Aim , Goal , Objective , Target ) ) که به معنای هدف می باشد  ،  در موضوعات مختلف کاربرد دارد که در بند ۶-۲ استاندارد ISO 9001:2015  فقط Objectives  جایگاه طرحریزی و اجرا دارند و بقیه عبارت ها در سایر بندهای استاندارد به کار می رود که آقای آشفته به دلیل آشفتگی به این مهم توجه نکرد.

 

با یک مثال ساده ، کاربرد هر یک از مفاهیم ذیل را با هم مرور می کنیم.

 

هدف گذاری اثر بخش

تعاریف :

۱-Aim :

هدف نهایی یک سازمان که مترادف با چشم انداز می باشد.

۲-Goal:

هدف اصلی هر سازمان در خصوص بقاء ، سودآوری و توسعه که مترادف با خط مشی می باشد.

۳- Objective:

اهداف میان مدت در ارتباط با خط مشی سازمان

۴- Target:

اهداف کوتاه مدت برای برآورده سازی اهداف میان مدت سازمان .

 

 

تصور کنید شرکت X  در زمینه تولید مواد غذایی فعالیت می کند. مدیریت شرکت براساس تعاریف فوق اهداف خود را به شکل ذیل تعیین و ابلاغ نموده است:

 

۱- Aim: چشم انداز :

تبدیل شدن به یکی از ۵ شرکت برتر کشور

۲- Goal :خط مشی

راه اندازی مجهز ترین مرکز تحقیق و توسعه

۳- Objective : اهداف میان مدت :

رسیدن به سهم بازار ۱۵ درصدی طی مدت چهار سال

۴-  Target : اهداف کوتاه مدت :

شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی

در تدوین اهداف بایستی به نکات زیر توجه داشت:

اكنون در اين بخش نكات بسيار مهمي را يادآوري نمائيم كه در هنگام تعريف اهداف كيفيتي، مي بايست حتماً مد نظر قرار گيرند تا خواسته هاي واقعي استاندارد در اين خصوص بطور كامل برآورده گردد.

 

  • چنانچه قرار است ضمن توجه به شاخص هاي اثربخشي فرآيندها، اقدام به تعيين اهداف كيفيتي مربوطه نمائيم، بايد كليه شاخص هاي اثربخشي يك فرآيند را مورد توجه قرار دهيم و تنها بر روي يك شاخص خاص، تمركز ننمائيم.

2 –  سعي كنيد كه اهداف كيفيتي خود را بطور كاملاً شفاف و عاري از هر گونه ابهام تعريف كنيد، بطوريكه افراد مختلف تعابير يكساني از آن داشته باشند.

3-  اهداف كيفيتي را به گونه اي تعريف كنيد كه كليه عوامل موثر در محقق ساختن آنها، بطور كامل تحت كنترل و اختيار خود سازمان باشند، به نحوي كه با كنترل دقيق آن عوامل و فاكتورها، بتوان تحقق اهداف مورد نظر را تضمين نمود.

هدف گذاری اثر بخش

www.qcb.it

www.iso.org