چشم انداز سازمان ایزو برای 2030 : پیش به سوی زندگی آسان تر ،   ایمن تر و بهتر – اهداف ISO برای سال 2030

 

ما در جهانی فعالیت می کنیم که تغییر دائمی است ،  و چالش ها و اختلالات می توانند در مقیاس جهانی باشند.

 

برای موقعیت مناسب در این زمینه جهانی ، باید استراتژی مشخص و چابکی داشته باشیم که هدف و آنچه می خواهیم به دست آوریم را مشخص کند ، در حالی که به ما امکان می دهد تغییر را پیش بینی کرده و به سرعت با جهان پیرامون سازگار شویم.

 

از این نظر ، مفهوم بهبود مستمر یکی از اهداف تغییر یافته و در حال تکامل است. ما در تاریخ تقریباً 75 ساله خود ،  مسیری طولانی را طی کرده ایم  ،  و به پیشرفتهای بزرگی کمک کرده ایم ،  اما دنیای امروز نه همان دنیای دیروز است و نه همان دنیای فردا خواهد بود. اگر می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که ISO همچنان در خط مقدم تغییرات مثبت قرار دارد ، باید فراتر برویم.

 

 

با توجه به این موضوع، استراتژی   ISO 2021-2030 چشم‌انداز ما را مشخص می‌کند (چرا ما کاری را انجام می‌دهیم)، ماموریت ما (آنچه که انجام میدهیم و چگونگی انجام آن )، اهداف ما (آنچه که ما نیاز داریم برای تحقق ماموریت و چشم‌انداز مان) و اولویت‌های ما (جایی که برای تحقق این امر باید منابع خود را متمرکز کنیم). این اولویت ها طوری طراحی شده اند که به طور منظم مورد بازبینی قرار می گیرند و در صورت لزوم تنظیم می شوند تا به هرگونه تغییر در محیط خارجی ما پاسخ دهند.

 

 

اهداف ISO برای سال 2030

ما سال  ۲۰۳۰ را به عنوان یک نقطه عطف برای منعکس کردن پیشرفت خود و ارزیابی کار اساسی مان به عنوان یک سازمان تعریف کرده‌ایم. این چارچوب زمانی با دستور کار جهانی بلندپروازانه ی  سازمان ملل متحد برای سال ۲۰۳۰، که همانطور که از طریق ۱۷ هدف توسعه پایدار مشخص شد، نیازمند تلاش مشترک بین‌المللی برای تبدیل شدن به یک واقعیت است. ایزو  براساس فرهنگ  همکاری ساخته شده‌است و معتقد است که استانداردسازی نقش کلیدی در تبدیل دنیای ما به یک ویژگی پایدار ایفا می‌کند.

 

 

 

چشم انداز سازمان ایزو برای 2030 چیست؟  زندگی راحت‌تر، امن‌تر و بهتر خواهد بود

در ISO، ما معتقدیم که استانداردهای بین‌المللی، اگرچه تا حد زیادی در زندگی روزمره ما نامرئی هستند، یک جز حیاتی برای ایجاد امنیت در جهان پیرامون خود هستند. با رسیدن به این هدف، ما می‌توانیم هر روز به بهبود کیفیت زندگی مردم کمک کنیم. 

 

 

ماموریت ما چیست ؟

ماموریت ما از طریق اعضا و ذینفعان آن‌ها، ما مردم را برای توافق بر روی استانداردهای بین‌المللی که به چالش‌های جهانی پاسخ می‌دهند، گرد هم می‌آوریم.

استانداردهای ISO از تجارت جهانی حمایت می کنند ، رشد اقتصادی فراگیر و منصفانه را پیش می برند ، نوآوری را پیش می برند و سلامت و ایمنی را برای دستیابی به آینده پایدار ارتقا می دهند.

 

 

ISO یک بستر خنثی را فراهم می کند که متخصصان در سراسر جهان برای توسعه و توافق در مورد استانداردها دور هم جمع می شوند. ایجاد اجماع در چندین سطح باعث ایجاد اعتماد و اعتبار در سازمان ما و استانداردهای بین المللی تولید شده می شود که ما را به یک رهبر جهانی در حوزه خود تبدیل می کند.

 

 

اهداف ISO برای سال 2030

اهدافی که ما برای خود تعیین کرده ایم  به سوی چشم انداز ما گام بر میدارد و به ما کمک خواهند کرد تا اطمینان حاصل کنیم که کار ما زندگی را آسان تر ، ایمن تر و بهتر می کند.

 

اهداف ISO برای سال 2030 عبارتند از:

1-استانداردهای ISO در همه جا مورد استفاده باشد.

اولویت 1.1:فواید استانداردها را نشان دهید

اولویت  1.2: برای رفع نیازهای کاربران نوآوری کنید

2-تأمین نیازهای جهانی

اولویت  1.2: ارائه استانداردهای ISO متناسب با نیاز بازار

اولویت ۲.۲: ثبت فرصت‌های آینده برای استانداردسازی بین‌المللی

3- همه ی صداها و نظرات شنیده شود.  

اولویت 1.3: تقویت اعضای ISO از طریق  استعداد یابی و صلاحیت

اولویت2.3:شمول و تنوع پیشرفته در سیستم ISO

 

منبع : سایت ایزو

ترجمه : الهه تقی زاده بهجتی