فهرست استانداردهای ملی ایران مرتبط با کرونای جدید

سازمان ملی استاندارد ایران متولی اصلی تدوین استانداردهای اجباری و تشویقی می باشد. این سازمان لیستی از استانداردهای ملی که مرتبط با بیماری کرونای جدید می باشد را لیست کرده است.

برای دریافت فایل هرکدام از استانداردها می توانید با مراجعه به پرتال سازمان ملی استاندارد نسبت به دربافت متن کامل استاندارد اقدام نمایید.

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از استاندارد، این استانداردها شامل دستکش های پزشکی، جراحی و معاینه یکبار مصرف، وسایل حفاظت تنفسی و ماسک های یکبار مصرف، پوشش ها و گان های جراحی و مواد ضدعفونی کننده است.

براساس این گزارش ، تعیین پودر سطحی قابل جابجایی دستکش پزشکی، ویژگیها و روشهای آزمون دستکش جراحی لاستیک سترون یکبار مصرف، ویژگی دستکش های ساخته شده از لاتکس یا محلول لاستیکی دستکش های معاینه پزشکی یکبار مصرف، دستکش های ساخته شده از پلی وینیل کلراید و روشهای آزمون دستکش معاینه پزشکی یکبار مصرف، در این استانداردها مورد توجه قرار گرفته است.

 

در زمینه وسایل حفاظت تنفسی، استاندارد تجهیزات و روشهای آزمون اندازه گیری دبی فیلتر کننده  پمپ دار، تعیین ظرفیت فیلتر گاز و مهاجرت RPD هوای ماسک در آزمون دینامیکی کربن مونوکسید و جذب دستکش های ساخته شده از پلی وینیل کلراید و ویژگیها و روشهای آزمون وسایل حفاظت تنفسی، الزامات و روش های آزمون ماسک های یکبار مصرف صورت برای مصارف پزشکی قابل توجه است.
روشهای آزمون و الزامات کلی برای تولیدکنندگان، عمل آورندگان و محصولات برای پوشش و گان جراحی مورد استفاده در مکان های دارای هوای تمیز به عنوان وسایل پزشکی برای بیماران و کارکنان بالینی، از دیگر شرایط استاندارد است.

 

این استانداردها با تحقیق پژوهشگران پژوهشگاه استاندارد و طرح و بررسی در کمیته های ملی تدوین استانداردهای مربوطه با حضور متخصصان تدوین استاندارد به تصویب رسیده است.

 

جهت دریافت فهرست استانداردهای ملی ایران مرتبط با کرونای جدید بروی لینک زیر کلیک فرمایید.

 

Covide19