معاینات پزشکی کرونا برای برگشت به کار

COVID-19_راهنمای_بازگشت_به_کار_شاغل

وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی لیستی از معاینات و آزمایشات خون را در که میتواند افراد ناقل بیماری کرونای جدید را شناسایی کند را منتشر کرده است.

بر این اساس شرکت ها می تواند برای افراد مشکوک و یا افرادی که پس از دوران قرنطینه می بایست به سرکار برگردند، این آزمایشات را انجام داده و از صحت و سلامت کارکنان خود اطمینان حاصل نمایند.

عبور و مرورهای  غیرلازم ، مسافرت های نوروزی و برگشت این مسافران و همچنین  تراکم قابل توجه جمعیتی در کلان شهرها سبب شده است تا نمودار مبتلایان به بیماری کرونای جدید سینوسی شده و پیش بینی ها را با مشکلاتی رو به رو نماید.

 

 

 

معاینات پزشکی کرونا برای برگشت به کار

 

 

مطابق با نظرسنجی های صورت گرفته در ستاد مقابله با بیماری کرونا در پایتخت هنوز  بیش از یک سوم جمعیت (۳۲ درصد) اعتقاد یا تجربه شستشوی دستها را برای زمان  ۲۰ ثانیه ندارند که می تواند زنگ هشدار جدیدی برای تهران باشد

با توحه به آمار ارائه شده می توان نتیجه گرفت که از هر 3 نفر یکنفر در رعایت ابتدایی ترین مسائل بهداشتی که شرط اصلی مقابله با بیماری کرونای جدید می باشد پایبند نبوده و برگشت به کار این افراد می تواند سلامت جامعه و محیط کار را با خطرات جدی روب رو نماید.

از اقدامات اولیه هر صنعت و سازمانی می توان به بازنگری دستورالعمل های بهداشتی و آموزش های مرتبط اشاره نمود که به عنوان یک مسئولیت اجتماعی برای تک تک افراد جامعه ضروری به نظر می رسد.در این راستا دولت با بیان اینکه فعالیت فرد ناقل یا مبتلا  به کرونای جدید در محل کار تخلف است و در صورتی که با علم به این موضوع اقدام به حضور در محل نماید دچار تخلف شده است. کارفرمایان نیز وظیفه دارند برنامه دقیقی برای بازگشت تدریجی کارکنان با رعایت کامل تمام دستورالعمل‌ها و اصول بهداشتی انجام دهند.

 

شرکت Q.C.B ITALIA با همکاری آزمایشگاه های زیر مجموعه خود مطابق با دستورالعمل وزارت بهداشت آمادگی های لازم جهت انجام معاینات پزشکی کرونا برای برگشت به کار را با رعایت اصول بهداشتی دارد.

 

COVID-19_راهنمای_بازگشت_به_کار_شاغل