کوچینگ ممیزی coaching ISO : به عنوان یک مدیر ، ممکن است شما بخواهید  کوچینگ را به عنوان روشی برای رشد افراد در درون تیم خود جستجو کنید. کوچینگ ممیزی coaching ISO توضیح می دهد که  کوچینگ چیست و چگونه می توانید از آن استفاده کنید.

 

 

کوچینگ ممیزی داخلی coaching ISO چیست؟

کوچینگ یک روش یادگیری و توسعه است که می تواند برای تقویت مهارت های رفتاری و توانایی های شناختی ممیز  داخلی مورد استفاده قرار گیرد .

 

کوچینگ محیط کار یک روش‌شناسی توسعه است که هدف آن افزایش عملکرد حرفه‌ای فرد یا گروه است.

 

 

تفاوت کوچینگ با روش های دیگر  چیست؟

کوچینگ نوعی توسعه مبتنی بر یادگیرنده است که براساس مکالمات بین  مدرس ( کوچینگ)  و یادگیرنده در طی یک دوره زمانی می باشد. رایج ترین مدل  کوچینگ  جلسات یک به یک است که جلسات رو در رو بین  مدرس (کوچینگ )و یادگیرنده را شامل می شود.

و تأملات یادگیرنده در مورد کارها اساس بحث و گفتگوی آنها با  مدرس را شامل می شود .

 

 

روش های جدید  کوچینگ ممیزی coaching ISO

 

 

در حالی که رویکرد یک به یک متداول ترین است ، مدل های جدید ظهور کرده اند ، مانند:

کوچینگ تیمی (یا گروهی) ، علاوه بر این ، فن آوری های جدید ، مانند  ارتباطات آنلاین ، وبینارها و ایمیل  سبب  تسهیل ان امر شده اند.

 

علی‌رغم این مدل‌های جدید, اصول اساسی آموزش همچنان یک‌سان باقی می‌ماند. هدف این هدایت توسعه توانایی‌های ادراکی افراد (مانند تفکر انتقادی و تصمیم‌گیری) مهارت‌های رفتاری  ممیزان داخلی (مانند یافته‌های ارایه‌شده به صورت شفاهی و کار کردن با افراد دیگر) است. که این از طریق تفکر و گفتمان به دست می آید.

 

چرا از  کوچینگ برای توسعه کارکنان خود استفاده می کنید؟

کوچینگ ممیزی coaching ISO

 

با درک اینکه  کوچینگ چیست ، مدیران  ممیزی داخلی و سایر افراد مسئول توسعه کارمندان ممیزی داخلی هستند می توانند تصمیم بگیرند که چگونه می توانند به عنوان بخشی از استراتژی فعالیت  ممیزی داخلی مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

در طول کوچینگ ، از یادگیرنده برای دستیابی به اهداف خاص حرفه ای یا شخصی از طریق آموزش و راهنمایی پشتیبانی می شود.  

 

 

ممیزی داخلی زمینه کار پیچیده ای است که دستخوش تغییرات قابل توجهی است. مدیران  ممیزی داخلی ،   و مدیران ارشد  با جدیت تلاش می کنند تا اطمینان حاصل کنند که کارکنانشان توانایی انجام وظایف خود را دارند و مهارتهای رهبری ، ارتباطی ، بین فردی و مذاکره را توسعه می دهند.

 

 

توجه به این محیط پیچیده ، جای تعجب ندارد که م کوچینگ  به عنوان ابزاری اساسی برای کمک به  ممیزان در رشد حرفه ای ظاهر شده اند.

 

 

 

 

ما  کوچینگ ممیزی داخلی را طی دو جلسه در سازمان خودتان آموزش می دهیم.

کوچینگ ممیزی coaching ISO

 

شرکت QCB ITALIA   آموزش ممیزان داخلی را برای شما به ارمغان می آورد. ما برای برآورده کردن نیازهای شما محتوا را سفارشی می کنیم و آموزش های جذاب ایجاد میکنیم که سبب تربیت ممیز ماهر می شود.

 

نتیجه  ی این امر انجام   ممیزی های برتر است  که سیستم مدیریت شما را تقویت می‌کند.

بدیهی است که این دوره ۲ روزه شامل همه چیز مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک ممیز داخلی ماهر است:

اصول  ممیزی

مهارتهای  ممیزی

برنامه ریزی ممیزی

انجام ممیزی

  تکمیل  ممیزی

محتوای مشتری انعطاف پذیری برای تقویت بیشتر مهارت  ممیزان را به شما می دهد.

نحوه ممیزی عناصر (های) خاص استاندارد

ممیزی فرآیند

ممیزی عناصر

ممیزی زنجیره تأمین و فروشنده

برنامه های  ممیزی و برنامه ریزی

زمان اضافی در مبحث دوره اصلی

  ممیزی استانداردهای جدید

چه مواردی را باید در نظر بگیرید ؟

دانش و مهارت

کوچینگ به دانش و مهارت خاصی نیاز دارد در نتیجه،  مدرسان  بایستی  یک صلاحیت مناسب داشته باشند.

نتایج در نظر گرفته شده  ، نوع  مدرس مورد نیاز و صلاحیتی که باید داشته باشد را مشخص می کند.

 

برای مثال, یک مدیر  ممیزی داخلی که  به یک موقعیت بالاتر حرکت می‌کند ممکن است به  کوچینگ  اجرایی نیاز داشته باشد و بنابراین مدرس  باید در این زمینه صلاحیت داشته باشد.

یک  ممیز داخلی با مسایل شناختی و عاطفی  خاص که مانع از عملکرد آن‌ها می‌شود, ممکن است به یک مدرس  با صلاحیت جهت مشاوره و تجربه نیاز داشته باشد.

 

 

 

حریم خصوصی

کوچینگ ممیزی coaching ISO

کوچینگ در دراز مدت و تاکید بر تفکر شخصی ممکن است منجر به اشتراک اطلاعات شخصی با  مدرس شود. لازم است که توافقاتی در خصوص اطلاعاتی که مربی درباره یاد گیرنده با مدیر  ممیز داخلی  و کارکرد منابع انسانی دارد ، انجام شود.

 

 

 

همچنین یاد گیرنده باید در مورد میزان حریم خصوصی مطلع باشد. همچنین  ممیزان داخلی ممکن است اطلاعات شخصی خود را در طول فعالیت‌های کوچینگ  تیمی به اشتراک بگذارند.

 

 

بنابراین  ،  مدرس  باید قواعدی را تعیین کند که تصریح می‌کند چنین اطلاعاتی باید با احترام برخورد شود.

 

 

هزینه در مقابل سود

غالباً سازمانها از  کوچینگ تیمی به عنوان جایگزینی ارزان تر برای  کوچینگ  یک به یک استفاده می کنند. با این حال ، اهداف و رویکردها متفاوت هستند. باز هم ، مهم است که رویکردی را انتخاب کنید مطابق با نیازهای یادگیرنده و نتایج مورد نظر است.

 

عینیت

به همین ترتیب ، برخی سازمانها ممکن است وسوسه شوند که یک عضو تیم منابع انسانی یا حتی مدیر  ممیز داخلی را به عنوان  مدرس اختصاص دهند.

 

کوچینگ ممیزی داخلی coaching ISO

به طور کلی، انتصاب یک مدیر  ممیز داخلی به عنوان مدرس   برای تیم خود، حتی اگر آن‌ها دارای شرایط مناسب باشند، زیرا احتمال دارد که فاقد استقلال و بی‌طرفی باشند. مدیر  ممیز داخلی (یا عملکرد منابع انسانی) و یادگیرنده ممکن است چیزهای مختلفی را از  کوچینگ بخواهد و این می تواند منجر به تنش شود. کوچینگ  زمانی موثر است که توسط یادگیرندگان هدایت شود.