درباره سازمان ایزوReviewed by مدیریت سایت on Apr 20Rating:

درباره سازمان ایزو چه می دانید:
ایزو یک سازمان مستقل و غیردولتی بین المللی است که دارای 161 سازمان استاندارد ملی است. کارشناسان بر اساس توافق بر پایه ای که از نوآوری ها پشتیبانی می کنند ، راه حل هایی برای چالش های جهانی وجود دارد را فراهم می کنند.
این سازمان اسنادی را ایجاد می کند که الزامات، مشخصات، رهنمودها یا ویژگی هایی را ارائه می دهد که می تواند بطور مداوم برای اطمینان از اینکه مواد، محصولات، فرایندها و خدمات مناسب آنها است، ایجاد شود.

سازمان ایزو بیش از 22 هزار استاندارد بین المللی را منتشر کرده است که می توانید از سایت iso.org خریداری کنید.
این سازمان مزایای واقعی و قابل اندازه گیری را در هر بخش قابل تصور به ارمغان می آورد که این استانداردها بر پایه فن آوری هایی می باشند که سازمان ایزو به آن تکیه می کنیم و کیفیتی را که انتظار داریم را مهیا می سازد.

استاندارد چیست؟
استانداردهای بین المللی کارها را انجام می دهند. آنها برای محصولات، خدمات و سیستم ها، به منظور اطمینان از کیفیت، ایمنی و کارایی، مشخصات کلاس جهانی را ارائه می دهند. آنها در تسهیل تجارت بین المللی نقش مهمی دارند.
ایزو 22247 استاندارد بین المللی و اسناد مربوطه را منتشر کرده است، تقریبا در هر صنایع از فناوری، ایمنی مواد غذایی، کشاورزی و مراقبت های بهداشتی برخوردار است. استانداردهای بین المللی ایزو همه جا را تحت تاثیر قرار می دهد.

داستان شکل گیری سازمان ایزو :

در سال 1946 هنگامی که نمایندگان 25 کشور در مؤسسه مهندسان عمران در لندن ملاقات کردند، تصمیم گرفتند یک سازمان جدید بین المللی برای تسهیل هماهنگی بین المللی و اتحاد استانداردهای صنعتی ایجاد کنند. در 23 فوریه 1947، سازمان جدید، ISO، رسما شروع به فعالیت کرد.
از آن زمان، ما بیش از 22247 استاندارد بین المللی را که تقریبا تمامی جنبه های تکنولوژی و تولید را پوشش می دهد منتشر کرده ایم.

امروز اعضای 161 کشور و 783 کمیته فنی و کمیته های تخصصی را برای مراقبت از توسعه استانداردها داریم. بیش از 135 نفر به طور روزانه برای دبیرخانه مرکزی ایزو در ژنو سوئیس کار می کنند.
مانند یک سمفونی، بسیاری از مردم برای ایجاد یک استاندارد با هم کار می کنند. نقش ایزو شبیه به یک رهبر ارکستر است، در حالی که ارکستر از متخصصان مستقل فنی تشکیل شده است.

شما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نقش اعضا و کارشناسان که در لیست کمیته های فنی به ایجاد استانداردها کمک می کنند، در لینک های اشاره شده بیابید.