گواهینامه ایزو ISO

گواهینامه ایزو چیست :

گواهینامه ایزو یک مهر تایید و یک گواهینامه ی بین المللی می باشد که این مدرک می‌تواند برای مناقصه جهت کسب و کارها به عنوان اثباتی برای اعتبار یک شرکت، به کار رود،بلکه اعتماد به مشتریان بالقوه را نیز فراهم می کند که وعده های خود را حفظ خواهند کرد. گواهی‌نامه ی ایزو یک اعلامیه یک برای سهامداران، کارمندان و مدیریت ارشد می باشد که کسب‌ وکار به یک چارچوب تعیین‌ شده برای رسیدن به اهداف شرکت خود عمل کند. این اهداف رضایت مشتری، اهداف تولید و یا اهداف زیست محیطی هستند.

 

 

چرا گواهینامه ایزو دریافت کنیم؟

 

با دریافت گواهینامه ایزو تعهد شرکت به این اهداف و نیز افزایش اعتبار و اعتماد مشتری به برند یا محصول خود را حفظ خواهید کرد.

برای مثال با اجرای یک سیستم مدیریت کیفیت، یک شرکت می‌تواند در کنترل فرایندها و رویه‌های خود باقی بماند، مطمئن شوید که هر چیزی نادرست پیش می‌رود، به سرعت، به طور کارآمد و با رضایتمندی مشتری اصلاح می‌شود. همچنین می‌تواند یک خط صاف ارتباط بین کارمندان، تامین کنندگان و مشتریان را در تمام زمان‌ها تضمین کند.

بیش از ۱۶۰۰۰ استاندارد مدیریتی مختلف وجود دارد بنابراین پیدا کردن آن‌هایی که برای کسب‌وکار شما مناسب هستند گاهی اوقات می‌تواند گیج ‌کننده باشد. بهترین استاندارد برای شروع مدیریت کیفیت )ایزو ۹۰۰۱( است، زیرا این استاندارد اصلی و پایه است که بسیاری از استانداردهای شناخته ‌شده دیگر براساس آن استوار هستند. این کار بر روی خدمات مشتری متمرکز است و تضمین می‌کند که مشتری هر خدمتی که می‌خواهند را دریافت می‌کند، در زمانی که به قیمت یک هزینه مناسب باشد.

 

 

 

فرآیند ممیزی ایزو  چیست ؟

 

ممیزی فرآیندی است که در آن یک شرکت شواهدی را نشان می‌دهد که بر روی سیستم مورد نیاز کار می‌کند و این یک عنصر اجباری از سیستم های ایزو است.
یک ممیز واجد شرایط به منظور ارزیابی سیستم مدیریت خود در برابر استانداردهای ایزو که به شما گواهی داده شده است، در محل شما حضور خواهد داشت و درخواست خواهد کرد که شواهد حاصل از فرایندها و روش های شرکت ها را مشاهده کند تا اطمینان حاصل شود که سیستم به طور منظم در حال استفاده و حفظ آن است.

 

 

ممیز سیستم ایزو را طبق بندهای استاندارد ارزیابی می نماید و یک گزارش تهیه می نماید.

 

 

صدور گواهینامه ایزو مانند سیستم مدیریت کیفیت ارائه دهنده مزایای متعدد برای صاحبان کسب و کارهای کوچک است.
کسب ‌وکار شما به طور کلی کارآمدتر و مفیدتر می‌شود و به شما مزیت رقابتی می‌دهد. همچنین می‌توانید از مزایای بازاریابی گواهی‌نامه ایزو بهره‌مند شوید زیرا می‌توانید به مشتریان اطمینان دهید که کسب‌وکار شما از بالاترین استانداردهای کیفیت پیروی می‌کند.

 

در اینجا برخی از مزایای کلیدی دیگر گواهینامه ایزو  آورده شده‌است:

 

تمام فرآیندهای شما ارزیابی می‌شوند, استاندارد شده و به پرسنل توضیح داده می‌شوند.
آموزش کارکنان جدید بسیار ساده‌تر است
مشکلات به سرعت کشف می‌شوند و راه‌حل‌ها بهبود می‌یابند.
بهبود رضایت مشتری
درک بهتر نیازهای مشتری
درک بهتر از شرکت
تامین کنندگان بیشتر شبیه به شرکا می‌شوند.
ارتباط کلی بهبود یافته ‌است
شناخت بهتر شرکت توسط کارمندان
بهبود مشارکت کارکنان

 

 

گواهینامه ایزو به کاهش موجودی از طریق ارتباطات بهتر و پی‌گیری با تامین کنندگان کمک می‌کند. هم چنین به شما کمک می‌کند تا به علل مشکلات موجود یا بالقوه از طریق اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه رسیدگی کنید. به طور کلی، گواهینامه ایزو ، به کارمندان شما انگیزه می‌دهد تا سیستم را بهبود بخشیده و آن‌ها را به سمت اهداف هدایت کند.

 

گردآوری و ترجمه : الهه تقی زاده بهجتی

 

 

صدور گواهینامه ایزو

آکادمی آموزشی

دانستی های ایزو