دستورالعمل های جدید برای دنیای تغذیهReviewed by مدیریت سایت on May 8Rating:

سازمان های حرفه ای کشاورزان: دستورالعمل های جدید برای دنیای تغذیه
تاریخ 2 آوریل 2019

فراهم کردن غذای مغذی برای یک نفر )هر نه نفر یک نفر گرسنه هست) ، به معنی بازخوانی ما در مورد رشد، اشتراک و مصرف غذا است. با فشارهایی چون تغییرات آب و هوایی و جمعیت رو به رشد، زمانبندی مهمترین بخش است. استانداردهای بین المللی در منبع زنجیره تولید مواد غذایی راه را برای موفقیت هموار می کنند که این مسیر از از کشاورزان شروع می شود.

آلن جانسون از شرکت سرمایه گذاری بین المللی (IFC) و رئیس اتحادیه اکوسیستم بازار آژانس تجارت (AMEA) می گوید: “ما بحث های سختی را در گذشته داشتیم، اما انتشار این دستورالعمل ها یک گام بزرگ رو به جلو خواهد بود، زیرا این امر یک درک مشترک از چگونگی کارآمد کردن کشاورزان کوچک در بازارهای نوظهور را ایجاد می کند. ”

 

علاوه بر این، دستور کار سازمان ملل متحد 2030، که نقشه راه را برای یک جهان پایدار تر تهیه می کند، زنگ خطر امنیت غذایی را با هدف توسعه پایدار SDG 2 (رفع گرسنگی) حل می کند. کشاورزی بزرگترین کارفرمای دنیا است و برای 40٪ از جمعیت جهان امروز اشتغال ایجاده کرده است.

کشاورزان باید فرصت هایی برای همکاری در این راه پرخطر را داشته باشند. همانطور که ریک ون ترویزگا، مدیر عامل NEN، می افزاید: “این IWA نشان می دهد که چگونه استاندارد سازی در بسیاری از اهداف توسعه پایدار، از جمله SDG 1 (بدون فقر)، SDG 8 (کار انسانی و رشد اقتصادی)، SDG 12 (مصرف مسئول و تولید) و حداقل، SDG 17 (همکاری برای اهداف). به عنوان NEN ما افتخار می کنیم که با تسهیل روند فرآیند IWA از این مشارکت حمایت کنیم. ”

جمعیت جهان رو به رشد می باشد و این به معنای دهان بیشتر برای تغذیه است.

کارگزاران بازار به دنبال شرکای قابل اطمینانی هستند که بتوانند مفاد قراردادها را برآورده کنند و در بازار های جهانی فعالت نمایند و محصولاتی با کیفیت عالی ارائه دهند. IWA 29 به سازمان های کشاورزی کمک می کند تا این خواسته ها را به نحوی عملی اجرا کنند، به طوری که اجازه می دهد خانواده های کوچک خانواده وارد بازار شوند و سرمایه گذاری کنند و در تعاملات تولید مواد غذایی تاثیرگذار باشند.

منبع: سایت ایزو

 

صدور گواهینامه ایزو

آکادمی آموزشی

دانستی های ایزو