ایمنی مواد غذاییReviewed by مدیریت سایت on Jun 12Rating:

روز جهانی ایمنی مواد غذایی
۷ ژوئن ۲۰۱۹
مجمع عمومی سازمان ملل متحد در دسامبر ۲۰۱۸ تصویب کرد که نخستین جشن روز جهانی ایمنی مواد غذایی در روز ۷ ژوئن ۲۰۱۹ تحت موضوع “ایمنی غذا و مسولیتی همگانی ” جشن گرفته خواهد شد.

سازمان بهداشت جهانی با هم‌کاری سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد (فائو) از تلاش‌های کشورهای عضو برای بزرگداشت روز جهانی ایمنی غذا در سال جاری و در سال‌های آتی خشنود است.
نخستین جشن روز جهانی ایمنی مواد غذایی سازمان ملل متحد که در تاریخ ۷ ژوئن برگزار می‌شود، با هدف تقویت تلاش‌ها برای تضمین ایمنی غذایی است که ما می خوریم.

دسترسی به مقادیر کافی از غذای سالم و مغذی، کلیدی برای حفظ حیات و ارتقای سلامت است. بیماری‌های غذایی مانع توسعه اجتماعی – اقتصادی از طریق فشار به سیستم‌های مراقبت بهداشتی و آسیب رساندن به اقتصاد ملی، گردشگری و تجارت می‌شوند.

حدود ۶۰۰ میلیون بیماری های ناشی از مواد غذایی وجود دارد که سالانه تقریبا از هر ۱۰ نفر ، یک نفر در جهان پس از خوردن غذای آلوده بیمار می شود. ایمنی مواد غذایی تهدیدی برای سلامتی انسان است. کودکان زیر ۵ سال ۴۰ درصد از بیماری های ناشی از مواد غذایی را به دوش می کشند و هر ساله ۱۲۵۰۰۰ مرگ و میر بین آن ها اتفاق می افتد.

امنیت غذایی کلید دستیابی به چندین هدف توسعه پایدار سازمان ملل و یک مسئولیت مشترک بین دولت‌ها، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان است. هر کس نقشی از مزرعه تا میز غذا برای ایمنی غذا دارد تا اطمینان حاصل شود که غذایی که مصرف می کنیم ایمن است و باعث آسیب به سلامتی ما نخواهد شد.

در روز جهانی ایمنی مواد غذایی، سازمان بهداشت جهانی تلاش های خود را برای تثبیت ایمنی مواد غذایی در برنامه های عمومی ادامه می دهد و بار بیماری های غذایی در جهان را کاهش می دهد.
ایمنی غذا به امنیت غذایی، سلامت انسان، رفاه اقتصادی، کشاورزی، دسترسی به بازار، گردشگری و توسعه پایدار کمک می کند.

فائو و سازمان WHO در حال پیوستن به نیروها برای کمک به کشورها جهت پیشگیری، مدیریت و رفع خطرات زنجیره تامین مواد غذایی، همکاری با تولید کنندگان مواد غذایی و فروشندگان، مقامات نظارتی و ذینفعان جامعه مدنی، از جمله اینکه غذا تولید داخل یا وارداتی است ، می باشند .

فائو و سازمان بهداشت جهانی بر اهمیت دسترسی همگان به غذای سالم، مغذی و کافی و دو هدف اصلی اهداف حیاتی توسعه پایدار که ارتقای سلامت و پایان دادن به گرسنگی می باشد ، تاکید کردند.

غذای ایمن اجازه می دهد تا مصرف مناسب مواد مغذی را افزایش داده و به زندگی سالم کمک کند. تولید غذای سالم با بهبود دسترسی و بهره وری در بازار، باعث رشد اقتصادی و کاهش فقر به ویژه در مناطق روستایی می شود.

فائو و سازمان بهداشت جهانی یک راهنمای جدید برای نشان دادن نحوه مشارکت همه افراد ایجاد کرده‌اند. این راهنما شامل پنج مرحله برای ایجاد تفاوت پایدار برای امنیت غذایی است.

– دولت ها بایستی غذای سالم و مغذی را برای همه تامین کنند.
– رشد مواد غذایی ایمن باشد. کشاورزان و تولید کنندگان مواد غذایی بایستی شیوه های خوبی را اتخاذ کنند.
– نگه داری غذا ایمن باشد. اپراتورها باید مطمئن شوند که غذا به طور ایمن حمل، ذخیره و آماده می شود.
– مصرف کنندگان به اطلاعات به موقع ، شفاف و قابل ‌اعتماد در مورد خطرات تغذیه ای و بیماری های مرتبط با انتخاب‌های غذایی خود نیاز دارند.

برای ایمنی غذا تیم ایمنی تشکیل گردد. دولت‌ها، سازمان‌های اقتصادی منطقه‌ ای، سازمان‌های توسعه، سازمان‌های تجاری و تولید کننده، موسسات علمی و تحقیقاتی و نهاده‌ای بخش خصوصی باید در زمینه مسائل ایمنی مواد غذایی با یکدیگر هم‌ کاری کنند.

 

استاندارد های ISO 22000 ، HACCP ، FSBB و BRC استانداردهای بین المللی هستند که به ایمنی مواد غذایی کمک می کنند.

مجموعه ای از استانداردهای ایزو سبب افزایش و بهبود کیفیت مواد غذایی می گردند که شامل موارد زیر هستند. استاندادرهای ایزو کمک می کنند که نقاط بحرانی در فرآیند تولید – نگه داری – عرضه – انبار و حمل و نقل مواد غذایی شناسایی شود و تحت کنترل قرار گیرد.
ISO 22000: سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی
ISO 22001 : دستور العمل های کاربردی ISO 9001: 2000 برای صنایع غذایی و نوشیدنی
ISO/TC 22002: برنامه های پیش نیاز در مورد ایمنی مواد غذایی
ISO /TC 22004 : سیستم های مدیریت ایمنی مواد غذایی – راهنمای استفاده از ISO 22000: 2005
ISO 22005قابلیت ردیابی در خوراک و زنجیره غذایی – اصول کلی و الزامات اساسی برای طراحی و پیاده‌سازی سیستم.
ISO 22006 : سیستم های مدیریت کیفیت – راهنمایی در مورد کاربرد ISO 9001: 2008 برای تولید محصولات از جمله دانه، پالس، دانه های روغنی ، ادویه جات، میوه و سبزیجات.

گردآوری و ترجمه : الهه تقی زاده بهجتی
منبع : سایت سازمان بهداشت جهانی WHO

 

 

صدور گواهینامه ایزو

آکادمی آموزشی

دانستی های ایزو