ISO19011:2018 - ممیزی سیستم های مدیریتیReviewed by مدیریت سایت on Apr 21Rating:

راهنمای ممیزی سیستم های مدیریتی ISO19011:2018

ISO 19011  راهنمایی برای سیستم های مدیریتی که شامل اصول ممیزی، مدیریت برنامه ممیزی و انجام ممیزی سیستم های مدیریتی، و نیز راهنمایی برای
ارزیابی صلاحیت افراد درگیر در فرایند ممیزی می باشد. این فعالیت ها عبارتند از فرد (افراد) مدیریت برنامه ممیزی، ممیزان و تیم های ممیزی.ISO 19011

ISO 19011 برای همه ی سازمان هایی که نیاز به برنامه ریزی و انجام ممیزی های داخلی یا خارجی سیستم های مدیریت یا مدیریت برنامه ی ممیزی دارند ، قابل اجرا می باشد.

استفاده از این سند ISO 19011 برای سایر انواع ممیزی با توجه ویژه به صلاحیت خاص مورد نیاز امکان پذیر می باشد.
سیستم‌های مدیریت به سازمان‌ها در رسیدن به اهداف خود کمک می‌کنند و ممیزی آن‌هاکسب و کارشان را بهبود می بخشد.
ایزو 19011 دستورالعملی برای ممیزی سیستم های مدیریت می باشد که ، یک رویکرد یکنواخت ، یکپارچه و هماهنگ را ارائه می دهد و در عین حال قادر به انجام ممیزی موثر در چندین سیستم می باشد .

Denise Robitaille رئیس کمیته پروژه ایزو که این استاندارد را تجدید نظر کرده است گفت : این استاندارد برای ادامه راهنمایی موثر برای رسیدگی به تغییرات در بازار ، فناوری های در حال توسعه ، و بسیاری از استاندارد های سیستم مدیریت جدید که اخیرا منتشر شده و یا اصلاح شده است ، تجدید نظر شده است.

وی گفت: سایر تغییرات کلیدی در نسخه 2018 عبارتند از افزودن یک رویکرد مبتنی بر ریسک به اصول ممیزی برای منعکس کردن افزایش تمرکز بر ریسک در هر دو استاندارد، مدیریتی و بازار.

نکاتی در مورد ریسک ها و فرصت های ممیزی و نیز اطلاعاتی در مورد استفاده از تفکر مبتنی بر ریسک در فرایند ممیزی وجود دارد. علاوه بر این، راهنمایی در تعدادی از زمینه ها مانند مدیریت یک برنامه ممیزی و انجام ممیزی گسترش یافته است.

منبع : سایت ایزو
گردآوری و ترجمه : الهه تقی زاده بهجتی

 

صدور گواهینامه ایزو

آکادمی آموزشی

دانستی های ایزو