رفتن به محتوا

دوره آموزشی
دوره سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ‌ای

خانه » دوره های آموزشی » دوره سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ‌ای
تاریخ برگزاری :
شیوه برگزاری دوره :
مدت دوره :
شهریه دوره : تومان
دوره سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ‌ای

دوره سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای یکی از مهم‌ترین ارکان در توسعه کسب و کارها و مشاغل است. ایمنی و بهداشت حرفه ای بدین معناست که تمامی شرایط و عوامل باید به شکلی مدیریت و کنترل شوند که آسایش و سلامتی کارمندان، کارگران، پیمانکاران، کارگران موقت و هر بازدیدکننده‌ای در محیط کارگاهی تضمین شود. طی این فرآیند عوامل احتمالی که می‌تواند مخل آرامش و ایمنی افراد در محیط کار شوند، شناسایی شده و تحت کنترل قرار خواهند گرفت. در واقع با گذران دوره سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای و اخذ گواهینامه ایزو 45001، سیستم‌های مدیریتی با انواع ریسک‌ها، خطرات و نیز ایمنی و بهداشت در محیط کارگاهی آشنا شده و به کاهش و یا حذف مخاطرات و مشکلات به‌صورت فیزیکی خواهیم پرداخت. همچنین در دل این دوره شما با الزامات دوره های ایزو 45001 و چگونگی اخذ گواهینامه‌ها آشنا خواهید شد.

مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای، چرا و چگونه؟

محیط شغلی سالم با ایمنی بالا از لحاظ جسمی و روانی حق تمامی پرسنل است. بنابراین برای هر سازمانی لازم است تا جوانب مختلف را در محیط‌های کاری و کارگاهی بررسی کند. اما تضمین صد درصدی بهداشت و ایمنی امکان‌پذیر نیست مگر با گذراندن دوره‌هایی همچون دوره مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی که به شرح و بسط کامل مخاطرات و عوامل دارای ریسک‌ خواهد پرداخت. همچنین اثربخشی و توانایی برای دسترسی به نتایج مورد نظر، به عواملی کلیدی همچون رهبری مدیریت ارشد، تعهد، مشاوره و مشارکت کارگران و کارمندان، رعایت الزامات قانونی و… وابسته است. لازم است تمامی این ارکان وابسته به استانداردهای ایمنی و بهداشت حرفه ای باشد. بنابراین فراموش نکنید لازمه بقای یک سیستم و کسب موفقیت‌ها و رسیدن به اهداف و مقاصد، ایجاد محیط کار سالم و تضمین آرامش و سلامت پرسنل است. همچنین سازمان‌ها با آگاهی از عوامل ریسک و مخاطرات احتمالی در آینده باید متعهد شوند تمام آمادگی‌های لازم برای برخورد با شرایط اضطراری و حوادث را دارا هستند. در این بین با برگزاری دوره‌ها و جلسات سیستماتیک نظام یافته، باید در بالا بردن آگاهی کارکنان کوشش کنند.

دوره های ایزو 45000 شامل چه مواردی است؟

سری دوره‌های ایزو 45000 به بررسی بهداشت و سطح ایمنی در محیط‌های کاری و شغلی می‌پردازد. براساس این دوره الزامات مربوط به سیستم ایمنی و بهداشت حرفه ای مشخص می‌شود. همچنین در بین این دوره‌ها، دوره ایزو 45001 دارای قابلیت صدور گواهینامه‌های معتبر است. هدف از این دوره‌ها اقدامات پیشگیرانه در حذف یا کاهش ریسک‌های ایمنی و شغلی برای تمامی افراد حاضر در محیط‌های شغلی و سازمانی است.

دوره ایزو 45001 مشخصاً دارای چه محتوایی است؟

دوره های ایزو 45001 که تحت نظر آکادمی QCB Italia برگزار می‌شود، دربرگیرنده نکات و الزاماتی است که یک سازمان یا شرکت موفق می‌تواند به جهت پیاده‌سازی یک سیستم مدیریتOH&S  و ارزیابی انطباق از آن بهره گیرد. سازمان‌های مربوطه که قصد انطباق با سیستم ایزو 45001 را دارند، بایستی این انطباق را با تکیه بر موارد زیر انجام دهد:

 • ایجاد خود تعیینی و خود اظهاری
 • اخذ تایید انطباق از ذینفعان سازمان مانند مشتریان
 • اخذ تایید خود اظهاری از نهادی برون سازمانی
 • اخذ گواهینامه سیستم مدیریت OH&S از سازمانی بیرونی

دوره های آموزشی ایمنی و بهداشت شغلی شامل چه مواردی است؟

 1. دوره آشنایی با الزمات استاندارد ISO 45001:2018
 2. دوره مستند سازی و ممیزی داخلی ISO 45001:2018
 3. دوره ارزیابی ریسک و شناسایی مخاطرات مطابق با استاندارد ISO 45001:2018
 4. دوره سرممیزی ISO 45001:2018
 5. دوره آشنایی با الزامات ISO 31000 و مدیریت ریسک
 6. دوره ارگونومی و آنتروپومتری
 7. دوره ایمنی برق
 8. دوره ایمنی انبارداری
 9. دوره ایمنی کار در فضاهای بسته
 10. دوره ایمنی ماشین آلات صنعتی
دوره های آموزشی مرتبط
اتمام دوره
تکنیک های مصاحبه استخدامی کارآمد

تکنیک های مصاحبه استخدامی کارآمد

ساعت
سرممیزی ISO 50001:2018

سرممیزی ISO 50001:2018

ساعت
دوره سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ‌ای

دوره سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ‌ای

ساعت
بازرسی بر مبنای ریسک (RBI )

بازرسی بر مبنای ریسک (RBI )

ساعت
اتمام دوره
طراحی مسیر رشد شغلی کارکنان

طراحی مسیر رشد شغلی کارکنان

ساعت
ارزیابی ریسک و شناسایی مخاطرات

ارزیابی ریسک و شناسایی مخاطرات

ساعت
ثبت نام