درباره ما

شرکت Q.C.B ITALIA نهاد صدور گواهینامه‌های بین‌المللی (ISO)
خانه » درباره ما

شرکت Q.C.B ITALIA یا Quality Certification Bureau Italia، یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده گواهینامه‌های بین‌المللی از کشور ایتالیا است. Q.C.B ITALIA با شعار کمک به مشتریان برای افزایش بهره‌وری با استفاده از سیستم‌های مدیریتی، فعالیت‌های مختلفی در جهت ارائه گواهینامه‌های ایزو در بخش‌های مختلف صنعتی و خدماتی انجام می‌دهد. این شرکت با ممیزی سیستم‌های مدیریتی سازمان‌ها و با هدف ایجاد ارزش افزوده برای مشتریان خود، تطابق سازمان با الزامات استاندارد را مورد بررسی قرار داده و در صورت تطابق کامل، نسبت به صدور گواهینامه‌های مختلف بین‌المللی معتبر از کشور ایتالیا اقدام می‌کند.

این شرکت تاکنون با جلب اعتماد شرکت‌های مختلف صنعتی و خدماتی، خدمات خود را به شرکت‌هایی از جمله شرکت تامین نیروی انسانی خطوط کشتیرانی ایران، شرکت مزمز، بانک دی، لبنیات پاک، آب و فاضلاب گلستان، فروشگاه‌های زنجیره‌ای اتکا، شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی وارائه کرده است.

 

 

cropped-MARCHIO-QCB-ITALIA_transp

تاریخچه

Q.C.B ITALIA فعالیت خود را با تاسیس دفتر نمایندگی در سال 1993 و در کشور کانادا آغاز کرد. فعالیت این شرکت در ایتالیا، در سال 2004، زیرنظر SINCERT ایتالیا شروع شد که در حال حاضر با نام ACCREDIA شناخته می‌شود.

تعهدات Q.C.B ITALIA

ممیزی و صدور گواهینامه‌ها با رعایت الزامات استاندارد 17021
چابکی و سرعت بالا با حفظ کیفیت خدمات شرکت
تلاش بالا به منظور تبدیل مشتریان به مشتریان وفادار
ایجاد ارزش افزوده و تغییرات مثبت برای ذینفعان سازمان‌های درخواست‌کننده خدمات
افزایش دانش سازمانی پرسنل شرکت

اعتبارسنجی گواهینامه‌های شرکت Q.C.B ITALIA

در خصوص اعتبارسنجی گواهینامه‌های شرکت Q.C.B ITALIA ، نحوه ردیابی و ثبت گواهینامه‌های مشتریان به‌طور کامل و به دور از هرگونه ابهام در وب‌سایت شرکت قرار گرفته است تا تمام مشتریان و کارفرمایان مربوط به آن‌ها به راحتی از صحت و اعتبار گواهینامه‌های این شرکت اطمینان کسب کنند.

تمام مراحل صدور گواهینامه در شرکت Q.C.B ITALIA تحت نظارت سازمان ACCREDIA صورت می‌گیرد. ACCREDIA سازمان یا نهاد نظارتی است که به نظارت صدور گواهینامه‌ها می‌پردازد. با عضویت این سازمان در سازمان جهانی International Accreditation Forum (IAF)، تمامی گواهینامه‌های صادره دارای اعتبار بین‌المللی خواهند بود. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت ACCREDIA، اعتبار گواهینامه‌های Q.C.B ITALIA را مورد بررسی قرار دهید.

علاوه‌بر اعتبارنامه فوق، این شرکت جهت افزایش دامنه فعالیت خود و کسب اعتبار بیشتر، با سازمان‌هایی مثل MAGISTRATUS، CONFINDUSTRIA، UNOA تفاهم‌نامه‌ امضا کرده است. در حال حاضر Q.C.B ITALIA با شرکت‌ها و سازمان‌های ایرانی زیر تفاهم‌نامه دارد:

تفاهم نامه ها

مزایای صدور گواهینامه توسط شرکت Q.C.B ITALIA

از جمله مزایای صدور گواهینامه توسط شرکت Q.C.B ITALIA می‌توان به زمان کوتاه پروسه صدور گواهینامه، پاسخگویی شفاف و سریع، ارتباط مستقیم مدیران شرکت با مشتریان، بررسی و رسیدگی به نیازهای متنوع مشتریان و همکاری در سایر زمینه‌ها، اعلام صریح و دقیق هزینه‌ها، تغییر رویکرد ممیزی از حالت دلهره‌آور به حالتی اثربخش، انعطاف در برنامه‌ریزی جهت ممیزی و انتخاب تیم ممیزی، قیمت‌های منطقی و رقابتی و استفاده از ممیزان شایسته، واجد شرایط و مورد تایید در هر شاخه‌ای از صنعت اشاره کرد.

یکی از مهم‌ترین مزایای شرکت Q.C.B ITALIA، روند صدور گواهینامه است؛ زمان صدور گواهینامه توسط این شرکت، پس از امضای قرارداد 4 هفته بوده و زمان متوسط برای صدور گواهینامه پس از ممیزی اولیه، 7 روز است.

 

چارت سازمانی

خط مشی بی طرفی

خط مشی سیستم الزامات نهاد های ارائه کننده خدمات ممیزی و گواهی کردن سیستم های مدیریتی(ISO 17021)

شرکت پیمان مدیران سپنتا در راستای بهبود مستمر و نظام مند نمودن فرآیندهای سازمان تعهدات خود را به صورت ذیل بیان می نماید :
اصول خط مشی سیستم مدیریت کیفیت به شرح ذیل می باشد:

در کمیته حفاظت از بی طرفی ، تجزیه و تحلیل ریسک در تمامی فعالیت های شرکت انجام پذیرفته است. این تحلیل ها توسط کمیته حفاظت از بی طرفی پیمان مدیران سپنتا که یک کمیته مستقل ، متشکل از نمایندگانی از صنایع کلیدی هستند بررسی می شوند.
این شرکت متعهد می گردد با همکاری کلیه ی کارکنان به رعایت اصول بی طرفی رازداری و محرمانگی در راستای رسیدن به اهداف و اصول این نظام اقدام نماید و همچنین این خط مشی از نظر کفایت و اثربخشی در فواصل زمانی یک ساله بازنگری می گردد.