مدیریت انرژی هتلReviewed by مدیریت سایت on Jun 16Rating:

مدیریت انرژی در هتل

چگونه هتل هیلتون به یک هتل سبز تبدیل می شود

هزینه انرژی دومین هزینه هتل ها است. هتل هیلتون از طریق مراحل کم هزینه، تاثیر گذار به کاهش قابل توجهی هزینه ها رسیده است.

چند سال پیش، هیلتون اولین شرکت تجاری هتل داری بود که برای رسیدن به استاندارد کامل ISO 50001، اقدام نمود .
استقرار سیستم، که پس از ارتقاء جامع بدست آمد، پلت فرم اندازه گیری عملکرد شرکت، مسئولیت پذیری و سیستم های مدیریت ایزو 9001 و ISO 14001 موجود خود را ارتقا داد. هیلتون با سه استاندارد ایزو نمونه قابل توجهی از چگونگی استفاده از استانداردهای ISO برای مدیریت عملیات خود در یک راه موثر و پایدار است.

هیلتون در اوایل سال جاری اهداف مسافرت را منتشر کرد، که شامل تعهد به کاهش تقاضای زیست محیطی آن تا دو برابر شدن سرمایه گذاری در تأثیر اجتماعی است.

ISO focus: چرا مدیریت انرژی تمرکز کلیدی در بخش مهمان نوازی و هتل داری به طور کلی و مخصوصا در هیلتون است؟

Maxime Verstraete: انرژی معمولا هزینه دوم هزینه های هتل بعد از کار است و هیلتون دارای سابقه طولانی در دقت مدیریت مصرف انرژی در سراسر پروژۀ جهانی خود است، که از ابتدای ایجاد راهنماهای مدیریت انرژی هیلتون در دهه 1970 است. ما همیشه در کاهش مصرف منابع خود تمرکز کرده ایم و در سال 2008 پلت فرم اندازه گیری مسئولیت انسانی ما را توسعه دادیم. هر یک از 5،400 هتل هیلتون را قادر می سازد تا اثرات زیست محیطی خود را برای بیش از دوصد معیار مربوط به پایداری ردیابی کند.

 

از طریق این سیستم، ما می توانیم اهداف انرژی، آب و زباله را در سطح هتل تنظیم کنیم، در حالی که رعایت عملکرد فردی و جمعی در برابر اهداف پایداری جهانی ما است. تکمیل همه گزارشات مربوط به تاثیرات زیست محیطی، عملیاتی و اجتماعی، به شرکت کمک کرده است تا انرژی، کربن، آب و زباله خود را به دقت مدیریت کند و از سال 2008 با صرفه جویی بیش از 1 میلیارد دلار در بهره وری عملیاتی، مدیریت انرژی را حفظ کند. اولویت اصلی برای کسب و کار ما به عنوان ما همچنان به شناسایی روش های ابتکاری برای کاهش مصرف انرژی و هزینه های می باشد.

آیا می توانید کمی بیشتر درباره استفاده هیلتون از ISO 50001 بگویید؟ رهبری هیلتون در این روند چه اهمیتی داشت؟

پشتیبانی مدیریت ارشد همیشه برای مدیریت انرژی و عملکرد ما بسیار مهم است. وقتی ISO 50001: 2011 منتشر شد، مدیریان ما علاقه مند به استفاده از سیستم مدیریت موجود در راستای به دست آوردن گواهینامه بود. ما قبلا گواهینامه ایزو 9001 (مدیریت کیفیت) و ISO 14001 (مدیریت محیط زیست) را کسب کرده ایم، بنابراین ما همه چیز را درباره مزایای استاندارد ISO می دانستیم. پس از تعمیرات اساسی ما در سال 2014 گواهینامه ایزو 50001 را به دست آوردیم. در آن زمان گواهینامه ایزو سه گانه ما بزرگترین صدور گواهینامه ساختمان های تجاری بود.

 

از آن به بعد، مدیریت انرژی برای رهبری ما یک تمرکز اصلی باقی مانده است و ما همچنان به دنبال فرصت هایی برای هدایت عملکرد خود به سطح بعدی هستیم.

اخیرا این شامل انجام اصلاحات کامل از استراتژی مسئولیت شرکت ما و تعیین اهداف بلند مدت برای آینده است. در ماه مه 2018، هدف های بلندپروازانه ای را برای دو برابر تاثیر اجتماعی ما گذاشتیم و تا سال 2030، از طریق برنامه مسئولیت شرکت های ما، Travel with Purpose، حدود نیمی از اثرات محیط زیست را کاهش می دهیم.

جزء مهمی از این تعهد، اهداف کربن مبتنی بر علم ما است که با سطوح کاهش کربن که در توافقنامه پاریس برای تغییرات آب و هوایی مطرح است، هماهنگ است. ما افتخار می کنیم که اولین نام تجاری اصلی هتل برای تعیین اهداف گلخانه ای است که توسط ابتکارات مبتنی بر علم (SBTi)، یک نهاد مستقل که قصد هدف گذاری مبتنی بر علم را به عنوان یک راه قدرتمند برای افزایش مزیت رقابتی شرکت ها در انتقال به یک اقتصاد کم کربن.

آیا می توانید مثال یا دو اقدام و ابتکارات صرفه جویی در انرژی را به ما بدهید؟

ISO 50001 واقعا به ما کمک کرد تا اطمینان حاصل کنیم که ما در حال پیگیری یک رویکرد سازگار با مدیریت انرژی در تمام خواص ما هستیم. پس اندازها قابل توجه بوده اند – ما میزان شدت انرژی ما را با 20.6٪ کاهش دادیم و شدت کربن ما را 30٪ از سال 2008 از ابتدای سال 2008 کاهش دادیم.

ما همچنین تخمین می زنیم که ما در مجموع داریم معادل 1 میلیارد دلار را از طریق فعالیت های پایدار حفظ می کنیم. سیستم به ما کمک می کند تا تمام طرح های صرفه جویی در انرژی را که در هتل های ما هستند، از طریق به روز رسانی های کم هزینه و بدون هزینه به پروژه های بزرگ سرمایه ای، پیگیری کنیم. برای مثال، از طریق LightStay، ما می توانیم پیگیری کنیم که هتل ها تامین روشنایی خود را از طریق پنل های خورشیدی انجام داده اند.

 

صدور گواهینامه ایزو

آکادمی آموزشی

دانستی های ایزو