تغییرات کلیدی ایزو 22000Reviewed by مدیریت سایت on Apr 20Rating:

تغییرات کلیدی در ISO 22000: 2018 در مقابل ISO 22000: 2005

ISO22000:2018 در ساختار سطح بالای (HLS) که برای همه ی استانداردهای ISO رایج است ، اعمال می شود.

برخی از تغییرات در ISO 22000: 2018 در مقابل ISO 22000: 2005 توسط HLS ایجاد شده است، در حالی که برخی از آنها به مدیریت ایمنی مواد غذایی اختصاص دارد.

ایزو ISO 22000: 2018 در تاریخ 19 ژوئن 2018 منتشر شد و یک استاندارد بین المللی می باشد. همانطور که از همان ساختار سطح بالایی (HLS) مانند سایر استانداردهای ISO از قبیل ISO 9001 و ISO 14001 استفاده می شود، ادغام با سایر سیستم های مدیریتی آسان تر خواهد بود.

اگر شما در حال حاضر از ISO 22000: 2005 استفاده می کنید، شما بیشترین الزامات را در ISO 22000: 2018 خواهید شناخت.

با این حال، تغییرات بسیار کمی از ISO 22000: 2005 وجود دارد که شما باید برای انتقال و مطابقت با استاندارد
22000: 2018 ISO آماده شوید.

تغییرات کلیدی در ISO 22000: 2018

این ها برخی تغییرات کلیدی هستند که باید در نظر گرفته شوند.

تغییرات ناشی از اتخاذ HLS ( ساختار سطح بالا )

زمینه کسب و کار و طرف های ذینفع: بند 4.1، مسائل داخلی و خارجی، مقررات جدید برای تعیین سیستماتیک و نظارت بر زمینه کسب و کار را ارائه می دهد، و بند4.2، نیازها و انتظارات طرف های ذینفع، و عواملی را معرفی کرده که می توانند بر توانایی سیستم مدیریت برای رسیدن به نتایج مورد نظر تاثیر بگذارند.

تأکید بیشتر بر تعهد رهبری و مدیریت: در بخش 5.1، تقاضای جدیدی برای مشارکت فعال و پاسخگویی برای اثربخشی سیستم مدیریت است.

مدیریت ریسک: فصل ۶.۱ در حال حاضر شرکت‌ها برای تعیین، در نظر گرفتن و در صورت لزوم، اقدام به مقابله با هر گونه خطری ( مثبت یا منفی ) که ممکن است بر توانایی سیستم مدیریتی برای ارائه نتایج مورد نظر خود تاثیر بگذارد، نیاز دارند.

تمرکز بیشتر بر اهداف به عنوان هدف برای بهبود: این تغییرات را می توان در بند6.2 و ارزیابی عملکرد بند9.1 یافت.
الزامات گسترده ای برای ارتباطات: در بند چهارم، در رابطه با شیوه ارتباطات، از جمله تعیین اینکه چه زمانی، و چگونه می توان ارتباط برقرار کرد، تجدید نظر بیشتری شده است.

مقررات آسان تر برای کتابچه راهنمای ایمنی مواد غذایی: تغییر در فصل 7.5 ارائه شده است. هنوز لازم است اطلاعات مستند داشته باشید. اطلاعات مستند باید کنترل شود تا اطمینان حاصل شود که به اندازه کافی محافظت می شود (Ref.7.5.3). الزام صریح برای داشتن یک روش مستند حذف شده است.

تغییرات دیگری که مختص ایزو 22000 و مدیریت ایمنی مواد غذایی هستند:

چرخه PDCA: استاندارد چرخه Planning-Do-Check-Act باداشتن دو چرخه جداگانه در استاندارد کار : یکی پوشش سیستم مدیریتی و دیگری پوشش اصول HACCP

این دامنه اکنون به طور خاص شامل غذای حیوانات می باشد (منظور از غذا ، غذایی نیست که حیوانات برای مصرف انسان تولید نمی کنند بلکه برای حیواناتی که غذای انسان را تولید می کنند) کاربرد دارد.

برخی از تغییرات مهم در تعاریف: آسیب” به معنای “اثرات نامطلوب سلامتی” جایگزین می شود تا سازگاری با تعریف خطر ایمنی مواد غذایی را تضمین کند. استفاده از “تضمین”، رابطه بین مصرف کننده و مواد غذایی را بر اساس تضمین ایمنی مواد غذایی را برجسته می کند.

برقراری ارتباط با خط ‌مشی ایمنی مواد غذایی : بند 2-2-5 نیازمند مدیریت برای تسهیل درک سیاست های ایمنی مواد غذایی توسط کارمندان است.

اهداف سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی: تعیین اهداف سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی در بند 1-2-6 مشخص شده و شامل موارد سازگار با الزامات مشتری ، نظارت و تائید می باشد.

نظارت بر فرآیند ها ، محصولات و خدمات ارائه شده : این بند نیاز به کنترل تامین کنندگان محصولات ، فرآیندها و خدمات از جمله ( فرآیندهای برون سپاری ) و تضمین ارتباط مناسب الزامات مربوطه ، برآورده کردن الزامات سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی را معرفی می کند.

علاوه بر این چندین تغییر اساسی در ایزو ISO 22000:2018 در مقایسه با ISO 22000:2005 مربوط به سیستم HACCP وجود دارد.

منبع: www.dnvgl.com ترجمه : الهه تقی زاده بهجتی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صدور گواهینامه ایزو با ما در تماس باشید.

سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی ISO 22000:2005 & HACCP

ایزو 22000 مجموعه ای از مقررات است كه شركت ها با رعایت آن ها می توانند سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی را در سازمان خود مستقر نمایند. این سیستم مبتنی بر روش های موجود 9001 ISO و HACCP , است.

در این استاندارد تمامی مخاطره هایی كه احتمال وقوع آن در زنجیره ی تولید مواد غذایی وجود دارد ( مخاطرات مرتبط با فرآیند و یا تاسیسات و تجهیزات و…) شناسایی و ارزیابی شده و در نتیجه به راحتی توسط یك واحد فرآوری و یا سایر واحدها در طول زنجیره تولید تا عرضه قابل كنترل هستند.

مزایای ایزو ISO 22000:

مزایای این استاندارد را می توان به صورت زیر دسته بندی كرد:

• تطابق محصول با استانداردهای جهانی

• تضمین كیفیت و ایمنی محصول

• حفظ اعتبار تولید كننده و نماد محصول

• هماهنگی در اجرای استاندارد در كشورهای مختلف و رقابت بهتر در بازارهای جهانی

• كاهش بیماری ها ی ناشی از مصرف مواد غذایی آلوده

• بهره برداری بهتر از منابع

• مستند كردن بهتر روش ها و فرآیند ها

• افزایش سوددهی یا كاهش موارد مرجوع

تغییرات استاندارد ISO 22000: 2018

همه به غذا خوردن نیاز دارند. در حقیقت، مجموعه ای از فرایندهایی که مواد غذایی را از تولید به مصرف هدایت می کنند، شامل یک صنعت جهانی چند تریلیون دلاری می شود.

“سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی” ISO 2000: 2018 برای کمک به مقابله با انبوه مشکلات موجود در زنجیره غذایی منتشر شده است. این نسخه اصلاح شده ویرایش 2005 همان استاندارد است و مانند نسخه پیشین آن، الزامات کلی سیستم ایمنی مدیریت مواد غذایی (FSMS) را مشخص می کند.

این سیستم می تواند یک سازمان را به طور مستقیم یا غیرمستقیم در زنجیره غذایی دخیل کند تا بتواند FSMS را برای ارائه محصولات و خدمات ایمن برنامه ریزی، پیاده سازی، اداره، نگهداری و به روز رسانی نماید.

پیروی از دستورالعمل های مندرج در استاندارد ISO 22000: 2018 می تواند به سازمان ها کمک کند تا انطباق با الزامات قانونی قابل اجرا را نشان دهند. یکی از تغییرات اصلی این بازبینی، اتخاذ ساختار استاندارد سطح بالا (HLS) ISO است.

در چند سال گذشته، HLS به چارچوب مشترک استانداردهای سیستم مدیریت تبدیل شده است و این امر باعث می شود سازمان ها برای یکپارچه سازی بیش از یک استاندارد در فرآیندهای خود آسان تر عمل کنند.

به عنوان مثال، کاربران ایزو 22000 ویرایش 2018 به راحتی می توانند کاملا با استاندارد ISO 9001: 2015 سازگار و منطبق شوند. علاوه بر این، بسیار شبیه سایر استانداردهای سیستم مدیریت ایزو می باشد.

ISO 22000: 2018 تمرکز سنگینی بر ریسک دارد. تغییرات ویرایش جدید ایزو 22000 شامل جلوگیری، از بین بردن و کنترل خطرات مواد غذایی از محل تولید تا نقطه مصرف است. این خطرات به طور کلی به صورت بیماری، می توانند یک زنجیره غذایی کامل را حتی زمانی که تنها در یک مرحله قرار دارند، به خطر اندازند. این می تواند سلامت مردم را به خطر بیندازد.

بنابراین مدیریت ریسک برای کسب و کار مواد غذایی بسیار مهم است. بدین ترتیب، تغییر عمده در ایزو 22000 ویرایش 2018 اتخاذ رویکرد جدید در مورد ریسک است، این ریسک در سطح عملیات و سطح استراتژیک تفاوت دارد. در سطح استراتژیک سیستم مدیریت (ریسک کسب و کار) سازمان ها می توانند فرصت هایی را برای دستیابی به اهداف خاص کسب و کار در نظر بگیرند. در سطح عملیاتی، کاربران می توانند از HACCP استفاده کنند.

ایزو 22000 ورژن2018 تمایز بین دو دوره زمانی اجرای (PDCA) که در سندی بین المللی تعریف شده است را روشن می کند. چرخه ابتدایی به طور کلی به سیستم مدیریتی مربوط می شود، در حالی که چرخه دوم PDCA به عملیات موجود در بند 8 اشاره می کند و به طور همزمان اصول HACCP تعریف شده توسط Codex Alimentarius را پوشش می دهد.

یکی دیگر از تغییرات قابل توجه در این استاندارد بین المللی، افزودن پیوندهای قوی به Codex Alimentariusاست که یک گروه غذای سازمان ملل متحد است که دستورالعمل های ایمنی غذا برای دولت ها را توسعه می دهد.

این تغییر واقعا کمک می کند تا ISO 22000: 2018 با نیازهای بازار منطبق شود.

از آنجا که ایزو 22000 در حال حاضر در سطح جهان شناخته شده است، این لینک ها ممکن است به دولت های مختلف در سراسر جهان کمک کند تا به بازرسی های دولتی و به عنوان الزامات ملی به ایزو 22000 ویرایش 2018 مراجعه کنند.