رفتن به محتوا

اجاق گازهای پاک

اجاق گازهای پاک

اجاق گازهای پاک

نجات زندگی به وسیله ی استفاده از اجاق های پاک : استاندارد بین المللی جدید به تازگی منتشر شده است.
تقریباً سه میلیارد نفر به آشپزخانه های سنتی و آتش برای پخت و پز و گرم کردن تکیه می کنند که آنها را در معرض خطر جدی از اختلالات سلامتی و مرگ زودرس قرار می دهد. تازه ترین مجموعه های استاندارد ISO در مورد روش های پاک تر پخت و پز به تازگی منتشر شده است.

اجاق گازهای پاک

سالانه بیش از 4 میلیون نفر در اثر قرار گرفتن در معرض دود آشپزخانه می میرند و آلودگی هوای خانگی را به چهارمین خطر بزرگ سلامتی در جهان تبدیل می کند. همچنین برای محیط زیست بسیار سمی است.

اجاق گازهای پاک

ISO، تعدادی از استانداردهای بین‌المللی را برای حمایت از فن‌آوری‌های جدید و راه‌حل‌هایی برای روش‌های پاک‌تر پخت‌وپز، توسعه داده‌است. آخرین مورد در این محدوده، ISO 19869 ، اجاق گازهای تمیز و راه حل های پخت و پزتمیز – روش های آزمایش برای اجاق گازها ، روشهای موجود را برای آزمایش اجاق های آشپزی ارزیابی می کند و راهنمایی هایی در مورد ساختن روشهای جدید ارائه می دهد.

اجاق گازهای پاک

ISO 19869
این راهنما روشهای تست را ارزیابی می کند که کلیه جنبه های عملکرد اجاق گاز ها از جمله قدرت پخت و پز ، راندمان ، ایمنی ، کیفیت هوای داخل ساختمان ، قابلیت استفاده دستگاه و موارد دیگر را ارزیابی می کند.
دکتر Ranyee Chiang ، رئیس کمیته فنی ISO که استاندارد را توسعه داده است گفت: آزمایش اجاق گازها در شرایط واقعی برای ارزیابی تأثیر هر دو یعنی کاربر و محیط زیست ضروری است ، بنابراین امکان بهبود وجود دارد.

اجاق گازهای پاک

پروتکل های آزمایش مختلفی وجود دارد که برای ارزیابی مواردی مانند مصرف سوخت ، انتشار گازها ، آلودگی هوا و دوام در میان چیزهای دیگر وجود دارد. با این حال، این ها عمدتاً برای پروژه‌های خاص توسط گروه‌های فردی انجام می‌شوند.
وی توضیح داد که پروتکل های متداول مانند تست آشپزی کنترل شده (CCT) و آزمایش عملکرد آشپزخانه (KPT) وجود دارد ، آن‌ها شاخص‌های کم دیگری به غیر از مصرف سوخت دارند.
CCT مخفف کلمه ی Controlled Cooking Test تست آشپزی کنترل شده می باشد.
KPT مخفف کلمه ی Kitchen Performance Test آزمایش عملکرد آشپزخانه می باشد.
تاکنون هیچ راهنمای رسمی بین‌المللی در مورد پروتکل‌های تست وجود نداشته که دامنه وسیعی از عوامل را نشان دهد. بنابراین ISO19869 برای پر کردن این شکاف طراحی شده‌است.

اجاق گازهای پاک

این سند روش های آزمایش را برای ارزیابی عملکرد سیستم پخت و پز در شرایط دنیای واقعی ارائه می دهد.
این سند برای موارد زیر در نظر گرفته شده است:
اندازه گیری های کمی و کیفی عملکرد سیستم پخت و پزمورد نیاز و راهنمایی برای ارزیابی میزان استفاده ، قابلیت استفاده ، مصرف سوخت ، مصرف انرژی ، برق، انتشار ، ایمنی و دوام ارائه شده است. این اندازه گیری ها شامل تست های پخت و پز کنترل نشده و کنترل شده است.
ب) راهنمایی هایی را برای اندازه گیری آلودگی هوای خانگی و قرار گرفتن شخص در معرض آن ها را ارائه می دهد.
این سند برای تولید کنندگان ، سازمانهای اجرایی ، محققان ، دولتها یا نهادهای دیگری که نیاز به ارزیابی عملکرد سیستم پخت و پز در این زمینه دارند ، در نظر گرفته شده است.

راه های ارتباطی
ازما مشاوره رایگان دریافت کنید!
با ما در ارتباط باشید و سوالات خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.
فرم دریافت مشاوره رایگان
با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

با پر کردن فرم درخواست گواهینامه ایزو از مشاوره تخصصی و رایگان بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

مشتریان ما

ثبت درخواست