رفتن به محتوا

استاندارد غواصی

خانه » گواهینامه های ایزو » استاندارد غواصی

استاندارد غواصی
غوطه وری در آبهای پایدار با استانداردهای جدید ISO برای غواصی مسئولانه

غواصی تفریحی فرصتی را برای کشف یک دنیای جدید غنی در گنجینه‌های زیر آب ارائه می‌دهد. همچنین بر محیط‌زیست نیز تاثیر دارد. استانداردهای بین‌المللی جدید برای غواصی پایدار به تازگی منتشر شده‌اند تا به حفظ آب‌های ما کمک کنند.

غواصی به دلایل بسیاری جذاب است و جای شگفتی ا یست که میلیون‌ها نفر از کشف زندگی در زیر آب لذت می‌برند. انجمن حرفه‌ای مربیان غواصی ((PADI, بزرگ‌ترین موسسه آموزش و پرورش غواصان, از سال ۱۹۶۷ تا کنون حدود ۲۷ میلیون گواهی نامه غواصی صادر کرده است و این روند رو به کاهش نیست.

استاندارد غواصی

این امر می‌تواند تاثیر زیادی بر زندگی آبزیان داشته باشد و جامعه غواصی مسءولیت دارد که بداند محیط زیر آب چگونه است و چه تاثیری بر محیط زیست می گذارد.
اکنون دو استاندارد بین المللی جدید منتشر شده است که به منظور افزایش آگاهی از محیط زیست غواص و کاهش تأثیرات منفی طراحی شده است.
ISO 21416:2019خدمات غواصی تفریحی – الزامات و راهنمایی در مورد شیوه های زیست محیطی پایدار در غواصی تفریحی ، اطلاعاتی در مورد چگونگی به دست آوردن جامعه غواصی می تواند توانایی خود را برای رعایت شرایط محیط آبی و بهینه سازی فعالیت های خود برای بهبود آن فراهم کند.

علاوه بر این ، این سند راهنمایی برای همه ذینفعان درگیر در فعالیت های مرتبط با غواصی و بهترین روش برای به حداقل رساندن تأثیر منفی بر روی آبزیان و بهینه سازی نتایج مثبت می باشد.

این سند به ذینفعان کمک می کند تا ارائه دهندگان خدمات را که از بهترین روش های زیست محیطی پیروی می کنند ، شناسایی و مقایسه کنند.

ISO 21417:2019 خدمات غواصی تفریحی – الزامات آموزش آگاهی از محیط زیست برای غواصان تفریحی ، راهنمایی هایی را برای برنامه های آموزشی با هدف آموزش غواصان در آگاهی از محیط زیست و شیوه های پایدار در فعالیت های غواصی تفریحی فراهم می کند این موضوع هم تئوری و هم جلسات عملی را پوشش می‌دهد.
Manuel Otero رئیس کمیته فنی ایزو (TC) که مسئولیت این استانداردها را بر عهده دارد ، غواصان آنچه را که ما در زیر آب نمی توانیم ببینیم ، را میبینند. بنابراین به وضعیت محیطی زندگی آبزیان توجه می کنند. آنها همچنین وظیفه دارند از تأثیر روی آن ها آگاه شوند.

این دو استاندارد ، مثال‌هایی از بهترین رویه را ارائه می‌کنند ،مانند آن‌هایی که مربوط به قایق‌های عملیاتی هستند یا تعامل با زندگی آبزیان را به همراه می آورد که به نفع همه خواهد بود.

استاندارد غواصی

آقای مارتین Denison، Convenor از گروه کاری TC که استانداردها را توسعه می‌دهد، گفت که آن‌ها نه تنها از غواصان، مربیان غواصی، مراکز و باشگاه‌ها بهره‌مند خواهند شد، بلکه شرکت‌هایی هستند که به دنبال اطلاعات در مورد غواصی و محیط آبی هستند.

بلکه اپراتورهای تور ارائه دهنده خدمات غواصی ، اپراتورهای قایق غواصی و دولت ها و هر سازمان دیگری که به دنبال اطلاعات است را بهره مند خواهند کرد.
آنها همچنین مستقیماً در هدف توسعه پایدار سازمان ملل متحد ، SDG 14 ، که مربوط به استفاده پایدار از اقیانوس ها ، دریاها و منابع دریایی است ، کمک می کنند.

استاندارد غواصی

ISO 21416 و ISO 21417 توسط کمیته فنی ISO ISO / TC 228 ، جهانگردی و خدمات مرتبط ساخته شده است ، دبیرخانه که بطور مشترک توسط UNE ، عضو ISO برای اسپانیا و INNORPI ، عضو ایزو در تونس برگزار می شود.

منبع : سایت ایزو
گردآوری و ترجمه : الهه تقی زاده بهجتی

گواهینامه های مرتبط

راه های ارتباطی
ازما مشاوره رایگان دریافت کنید!
با ما در ارتباط باشید و سوالات خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.
فرم دریافت مشاوره رایگان
با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

با پر کردن فرم درخواست گواهینامه ایزو از مشاوره تخصصی و رایگان بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

مشتریان ما

ثبت درخواست