رفتن به محتوا

11073-2004 ISO / IEEE Informatics

خانه » گواهینامه های ایزو » 11073-2004 ISO / IEEE Informatics

11073-2004 ISO / IEEE Informatics سلامت – ارتباطات پزشکی نقطه مراقبت

استاندارد ISO / IEEE 11073  از خانواده استانداردهای ارتباطات پزشکی (MOC) نقطه مراقبت (POC):  استاندارد نرم افزاری را فراهم می کند که از هر دو مدل اطلاعات دامنه و اجزای مدل خدمات خانواده استاندارد به عنوان محتوای معنایی مبادله شده با وسایل پزشکی، پشتیبانی می کند. Nomenclature برای نشان دادن اطلاعات علائم حیاتی و تجهیزات پزشکی تخصصی است که با زمینه های عمده مفاهیم برای الکتروکاردیوگرافی (ECG)، hemodynamics، تنفس، گاز خون، ادرار، معیارهای مرتبط با مایع، و مغز و اعصاب، و همچنین واحد تخصصی ، وقایع عمومی دستگاه، آلارم ها، و سایت های بدن) مرتبط است.

محدوده:

تاکید اولیه بر روی وسایل پزشکی حاد و اطلاعات مربوط به علائم حیاتی بیمار قرار می گیرد. این نرم افزار همچنین از مفاهیم در یک مدل اطلاعات جغرافیایی پشتیبانی می کند که برای ارتباطات پزشکی دستگاه است.

هدف:

هدف از این استاندارد تعریف شرایط و مفاهیم منحصر به فرد مورد نیاز برای ارتباطات داده های دستگاه پزشکی مراقبتی است. این سند به عنوان فرهنگ لغت داده برای برنامه های ارتباطی داده های پزشکی فعلی و آینده ارائه می شود.

پرونده ی الکترونیک سلامت :

بدون شک از فن آوری های کلیدی عرصه ی رقابت بهداشتی است ومی تواند تمام نیازهای گسترده وپیچیده ی عرصه سلامت را برآورده سازد برای رسیدن به اهداف HER استانداردهای یک پارچه ای باید در زمینه ی ساختار محتوا نحوه ی تبادل داده تولید اطلاعات معماری وامنیت سیستم تدوین گردید این مطالعه به منظور تعیین استانداردهای HL7 در زمینه زیر ساخت اطلاعات HER-S صورت گرفته است .

یافته های پژوهش نشان میدهد مدل عملکردی یکی از مهمترین فعالیتهای سازمان (Health Level seven) HL7 درزمینه پرونده الکترونیک سلامت میباشد HL7 در زمینه توصیفگرهای عملکردی HER-S در سه بخش مراقبت مستقیم پشتیبانی کننده وزیر ساخت اطلاعات استاندارد دارد که استانداردهای HER-S در بخش زیر ساخت اطلاعات متشکل از 7 عملکرد میباشد که شامل عملکردهای امنیت مدیریت واطلاعات پرونده سلامت خدمات دایرکتوری ورجیستری خدمات ترمینولوژی وترمینولوژی استاندارد مدیریت قوانین کاری ومدیریت جریان کار میباشد.

گواهینامه های مرتبط

راه های ارتباطی
ازما مشاوره رایگان دریافت کنید!
با ما در ارتباط باشید و سوالات خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.
فرم دریافت مشاوره رایگان
با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

با پر کردن فرم درخواست گواهینامه ایزو از مشاوره تخصصی و رایگان بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

مشتریان ما

ثبت درخواست