رفتن به محتوا

ISO 10377:2013 ایمنی محصول مصرف کننده

ISO 10377:2013 ایمنی محصول مصرف کننده – دستورالعمل برای تامین کنندگان

ISO 10377: 2013 راهنمایی های عملی را برای تامین کنندگان در ارزیابی و مدیریت ایمنی محصولات مصرفی، از جمله مستند سازی موثر ارزیابی ریسک و مدیریت ریسک برای برآورده کردن الزامات قابل اجرا فراهم می کند.

این استاندارد چگونگی موارد زیر را توضیح می دهد :

• شناسایی، ارزیابی، کاهش یا حذف خطرات؛

• مدیریت ریسک با کاهش آنها به سطوح قابل تحمل؛

• فراهم کردن هشدارهای خطر و یا دستورالعمل‌های ضروری برای استفاده ایمن و یا دفع محصولات مصرفی.
ISO10377: 2013 برای استفاده از محصولات مصرفی در نظر گرفته می‌شود، اما ممکن است برای تصمیمات مربوط به ایمنی در سایر بخش‌های محصول نیز قابل‌اجرا باشد.

معرفی این استاندارد :

: ISO 1033:2013برای استفاده از محصولات مصرفی در نظر گرفته می‌شود، اما ممکن است برای تصمیمات مربوط به ایمنی در سایر بخش‌های محصول نیز قابل‌اجرا باشد.

تعدادی از دولت‌ها قوانین و الزامات را برای تامین کنندگان ایجاد کرده‌اند تا فقط محصولات ایمن را در بازار جای دهند. به این ترتیب، آن‌ها تلاش می‌کنند به جای توسعه استانداردها و مقررات برای هر محصول، به طور گستردهتری با خطرات مرتبط با محصولات مصرفی مقابله کنند.

با این حال، بسیاری از تامین کنندگان تجربه محدودی دارند و تعداد کمی از منابع و یا مدارک مرجع عملی برای هدایت آن‌ها از طریق این فرآیند، که شامل موارد زیر است:

شناسایی خطرات

ارزیابی خطرات

شناسایی و اجرای اقدامات کاهش ریسک

شناسایی و کاهش خطرات در فرآیند تولید

اجرای فرآیندها برای ردیابی و شناسایی محصولات

برقراری ارتباط و هشدار دهنده به مصرف کنندگان

نظارت بر محصول در بازار

شناسایی هر گونه ریسک ایمنی و مدیریت آن‌ها.

این استاندارد بین المللی راهنمایی های عملی را برای تامین کنندگان هر اندازه فراهم می کند تا به آنها در ارزیابی و مدیریت ایمنی محصولات مصرفی که عرضه می کنند، از طراحی محصول، ورود مواد خام، تولید، توزیع، خرده فروشی و به مصرف کننده نهایی محصول نهایی ارائه می دهد.

این استاندارد بین‌المللی به ویژه برای شرکت‌های کوچک و متوسط و نیز تامین کنندگانی که محصولات را طراحی یا تولید نمی‌کنند، اما هنوز مسئول امنیت آن‌ها در بسیاری از حوزه‌های قضایی است. برای کمک به آن‌ها، اطلاعات و مثال‌های مفیدی در پیوست B ارائه شده‌است.

منبع :سایت ایزو گردآوری و ترجمه : الهه تقی زاده بهجتی

گواهینامه های مرتبط

با پر کردن فرم درخواست گواهینامه ایزو از مشاوره تخصصی و رایگان بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

مشتریان ما

ثبت درخواست