رفتن به محتوا

ISO 12232:2019

ISO 12232:2019 دوربین های دیجیتال – تعیین شاخص نمایش
منتشر شده توسط الیزابی دنیس در تاریخ ۷ مارس ۲۰۱۹

یک تصویر بهتر

تکنولوژی جدید عصر دیجیتال عکاسی را ساده تر، سریع تر و ارزان تر کرده است و دوربین های موجود در تلفن های هوشمند و سایر دستگاه های پیشرفته همه ما را شگفت زده کرده است.
عکس هایی که در اینستاگرام از نیمروهای صبحانه تا استراحت در سواحل آرامش بخش تایلند قرار داده شده اند، حاکی از توان ضبط یک لحظه از زمان است که فناوری دیجیتال توانسته این امکان را بدهد. هرگز تا به حال چنین دقایقی در زندگی ما به این خوبی ثبت شده نشده بود!

جوانان امروز اولین نسلی هستند که در دنیای دیجیتالی بزرگ می‌شوند و در حال تبدیل شدن به یک نیروی خلاق در عکاسی هستند. براساس تحقیقی که در سال گذشته توسط مرکز تحقیقات پیو انجام شد، ۹۲ درصد از نسل هزاره جدید دارای گوشی هوشمند هستند و با آن دست و پنجه نرم می کنند.

ببینید تمام عکاسان انتظار دارند که دوربین ها بر روی دستگاه های حساس تصاویر با کیفیت بالا چه رنگی و چه سیاه و سفید را تولید کنند.

ISO 12232:2019 دوربین های دیجیتال – تعیین شاخص نمایش – درجه بندی سرعت حساسیت خروجی استاندارد و شاخص نوردهی پیشنهادی به حصول اطمینان این مساله کمک می کند.

ISO 12232توسط متخصصان صنعت از تعداد زیادی از شرکت‌های بین‌المللی در صنعت عکاسی، از جمله اپل، کانن، گوگل، نیکون و سونی توسعه داده شد .
کن پارولسکی، رهبر پروژه ISO 12232 از اولین نسخه (منتشر شده در سال 1998) و رئیس گروه مشاوره فنی ایالات متحده به کمیته فنی ISO / TC 42، می گوید این استاندارد بین المللی برای تنظیم قرار گرفتن در معرض دوربین مناسب، به صورت دستی یا به صورت خودکار، هنگام گرفتن عکس استفاده می شود. مقادیر گزارش شده شبیه به مقادیر سرعت فیلم یا ایزو است، که دوربین فیلم را قادر می سازد تا تصاویر را روی فیلم های عکاسی با حساسیت های مختلف نور قرار دهد.

ISO 12232 نیز برای ضبط قرار گرفتن در معرض دوربین به عنوان ابرداده در فایل های تصویری تقریبا تمام گوشی های هوشمند و دوربین های دیجیتال استفاده می شود. این یک روش استاندارد برای مقایسه حساسیت عکاسی دوربین های دیجیتال و دوربین های تلفن هوشمند است.

بنابراین، همانند کمک به مصرف کنندگان در تصمیم‌گیری خرید بهتر ، استاندارد محصولات مختلف را قادر می سازد تا یکپارچه با هم کار کنند و تولید کنندگان تجهیزات تصویربرداری دیجیتال را قادر می سازند فناوری را در محصولاتی مطابق با مشخصات مورد توافق بین المللی مطرح کنند.

پارولسکی بیان می کند: این نسخه تجدید نظر شده از ISO 12232 رتبه بندی را برای ارزش گذاری بالاتر گسترش می دهد، زیرا دوربین ها به طور فزاینده ای حساس هستند. بسیاری از آنها در حال حاضر قادر به ضبط عکس های با کیفیت بالا در سطوح بسیار پایین نور هستند. ISO 12232 همچنین برخی از فرآیندها و توابع ریاضی مورد استفاده برای تعیین مقادیر گزارش شده را تسهیل می کند.
ISO 12232 توسط کمیته فنی ISO / TC 42 که دبیرخانه آن توسط ANSI، عضو ISO در ایالات متحده آمریکا برگزار شده است ، برای عکاسی تهیه شده است.

گردآوری و ترجمه : الهه تقی زاده بهجتی

گواهینامه های مرتبط

راه های ارتباطی
ازما مشاوره رایگان دریافت کنید!
با ما در ارتباط باشید و سوالات خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.
فرم دریافت مشاوره رایگان
با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

با پر کردن فرم درخواست گواهینامه ایزو از مشاوره تخصصی و رایگان بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

مشتریان ما

ثبت درخواست