رفتن به محتوا

ISO 12931:2012 مبارزه با جعل کالاها

خانه » گواهینامه های ایزو » ISO 12931:2012 مبارزه با جعل کالاها

ISO 12931:2012 مبارزه با جعل کالاها
ISO 12931:2012 معیارهای عملکرد برای راه‌حل‌های احراز هویت مورد استفاده برای مبارزه با جعل کالاها
آیا می توانید محصولات تقلبی را تشخیص دهید ؟ استانداردهای ایزو قادر به افشای محصولات تقلبی هستند.

از داروهای حیاتی گرفته تا قطعات پیچیده هواپیما، عدم موفقیت در شناسایی محصولات تقلبی می‌تواند منجر به آسیب جدی به کاربران شود. به کمک استاندارد ایزو می توانیم محصولات تقلبی را در همه جای دنیا تشخیص دهیم.

ISO 12931:2012معیارهای عملکرد برای راه‌حل‌های احراز هویت مورد استفاده برای مبارزه با جعل کالاهای مادی، اعتماد مصرف‌کننده را افزایش داده، زنجیره‌های تامین را امن‌تر کرده و به مقامات عمومی برای ایجاد و اجرای سیاست های پیشگیرانه، بازدارنده و مجازات کمک می کند.
ژان میشل لوبری، رئیس کمیته پروژه ISO که این استاندارد را توسعه داده است، می گوید: جعل کردن به یکی از فعالیت های عمده جرایم سازمان یافته تبدیل شده است. مصرف کنندگان همیشه وقت یا تخصص کافی ندارند تا محصولات تقلبی را تشخیص دهند، و به راحتی فریب می خورند و فکر می کنند که محصولی که خریداری کرده اند چیز دیگری است.

تجارت محصولات جعلی سالانه به بیش از ۵۰۰ میلیون دلار می رسد و این ارقام هر سال در حال افزایش است.
کالاهای جعلی ایمنی، زیست محیطی، کیفیت را مانند محصولات اصل ارائه نمی دهند، افراد، جوامع و زنجیره های توزیع را در معرض خطر قرار می دهند. تجارت تقلبی نیز دارای پیامدهای اقتصادی گسترده تر از جمله درآمد و تلفات شغلی برای کارگران قانونی ، ارزش خسارت برای شرکت های هدفمند و صاحبان حقوق و خسارات مالیاتی برای دولت ها است.
آقای لوبری می گوید : مشکل در حال بدتر شدن است زیرا معاملات و تراکنش های بیش تری به صورت آنلاین صورت می گیرد و این سبب می شود که راحت شدن در تمامی مرزهای قلمرویی می شود و این فقط مختص کالاهای لوکس نیست بلکه همه چیز را از الکترنیک گرفته تا داروها را پوشش می دهد. نه تنها این امر از رقابت در بازار جلوگیری می کند بلکه دارای نکات ایمنی ترسناکی می باشد.

راه حل های تأیید هویت (هولوگرام، برچسب، علامت، و غیره) به شرکت ها کمک می کند تا محصولات خود را از تقلبی ها متمایز کنند. ISO 12931باعث می شود که مدارک قابل اطمینان برای شناسایی محصولات واقعی در سراسر کل چرخه عمر مفید مواد، فراهم شود. با تعیین الزامات عملکردی برای ابزارهای احراز هویت، استاندارد این اقدام جهانی را هماهنگ و تأمین می کند.

ISO 12931 می تواند برای همه ی سازمان ها از هر نوع و اندازه ای مورد استفاده قرار گیرد و برای محصول و یا بسته بندی آن ها اعمال می شود.
گردآوری و ترجمه : الهه تقی زاده بهجتی

گواهینامه های مرتبط

راه های ارتباطی
ازما مشاوره رایگان دریافت کنید!
با ما در ارتباط باشید و سوالات خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.
فرم دریافت مشاوره رایگان
با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

با پر کردن فرم درخواست گواهینامه ایزو از مشاوره تخصصی و رایگان بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

مشتریان ما

ثبت درخواست