رفتن به محتوا

ISO 14007 & ISO 14008

خانه » گواهینامه های ایزو » ISO 14007 & ISO 14008

 ISO 14007 & ISO 14008

منتشر شده در تاریخ ۱۴ نوامبر ۲۰۱۹ توسط By Liz Gasiorowski
یک سازمان چگونه وابستگی‌های موجود در محیط را ارزیابی می‌کند؟ اطلاعات زیادی در مورد آنچه که استراتژی‌های پایدار هوشمندانه را می‌سازد،موجود است اما داده‌های بسیار کمی وجود دارد.

 ISO 14007 & ISO 14008

مطمئناً هیچ کمبودی از تحلیل‌های هزینه / سود وجود ندارد که سازمان‌ها بتوانند از جنبه‌های زیست‌محیطی و تاثیرات آن‌ها استفاده کنند.
اما کدام یک از سازمانها باید استفاده کنند؟ انتخاب بسیار زیاد و غالباً گیج کننده است. برای تغییر آن ، به تازگی ISO 14007 ، مدیریت محیط زیست – دستورالعمل هایی برای تعیین هزینه ها و مزایای محیط زیست منتشر شده است.

 ISO 14007 & ISO 14008

سازمان‌ها باید بدانند که کدام معیارهای زیست محیطی و استراتژی‌ها از نظر اقتصادی دقیق و درست هستند ؟ به عنوان مثال ، ارزشگذاری منابع طبیعی و انجام تجزیه و تحلیل هزینه و سود زیست محیطی هر دو گام استراتژیک و تاکتیکی مهم در برنامه های توسعه پایدار هستند.
ISO 14007:2019، سازمان‌ها را قادر خواهد ساخت تا هزینه‌ها و مزایای مرتبط با جنبه‌های زیست‌محیطی، اثرات و وابستگی‌های موجود بر منابع طبیعی را تعیین و ارتباط دهند. این گزارش به سازمان‌ها می‌گوید که چگونه تجزیه تحلیل‌های هزینه و سود را برای گزینه‌های مختلف زیست‌محیطی اجرا کنند.
مارتین باکستر ، رئیس کمیته فرعی ISO / TC 207 SC 1 ، سیستم های مدیریت محیط زیست ، می گوید: یک حرکت رو به رشد در جهت ارزش گذاری برای سرمایه طبیعی وجود دارد ، و همچنین نیاز به انجام ارزیابی مالی جنبه‌های زیست‌محیطی یک سازمان و اثرات محیطی آن وجود دارد.

 ISO 14007 & ISO 14008

ISO 14007 به ایجاد داده های شفاف و دقیق ، که به نوبه خود ، موانع توسعه پایدار را حذف میکند تا ارزش پایداری را درک کند کمک می کند.
ISO 14007: 2019این سند رهنمودهایی برای سازمان‌ها درباره تعیین هزینه‌های زیست‌محیطی و مزایای مرتبط با جنبه‌های زیست‌محیطی آن‌ها ارایه می‌دهد این مسئله به وابستگی های یک سازمان به محیط زیست ، به عنوان مثال ، منابع طبیعی ، و زمینه ای که سازمان در آن فعالیت می کند یا در آن قرار دارد ، پرداخته است.
این سند ادیدگاه روحی و روانی انسان را به خود می گیرد ، یعنی نگاه به تغییراتی که بر سلامتی انسان تأثیر می گذارد ، شامل نگرانی آنها و وابستگی به طبیعت و خدمات اکوسیستم می باشد.

 ISO 14007 & ISO 14008

این شامل مقادیر استفاده و عدم استفاده می شود که در مفهوم ارزش کل اقتصادی منعکس می شود وقتی هزینه ها و مزایای محیط زیست از نظر مالی تعیین می شوند.
استاندارد جدید ISO 14008، ارزیابی مالی اثرات زیست‌محیطی و جنبه‌های زیست‌محیطی مرتبط را مشخص می‌کند که در مارس ۲۰۱۹ منتشر شد. این روش، روش‌هایی را برای ارزش‌گذاری جنبه‌های زیست‌محیطی و اثرات آن توضیح می‌دهد و داده‌های ضروری را فراهم می‌کند که به تجزیه و تحلیل‌های هزینه و سود کمک می‌کند. از این رو، این دو استاندارد با یکدیگر همخوانی دارند.

 ISO 14007 & ISO 14008

این سند شامل هزینه یا حسابداری نیست ، اگرچه برخی از روشهای ارزیابی عبارت “هزینه” را به نام خود دارند. این سند شامل توسعه مدل هایی نیست که جنبه های زیست محیطی را با تأثیرات زیست محیطی مرتبط می کند.

منبع : سایت ایزو
گردآوری و ترجمه : الهه تقی زاده بهجتی

گواهینامه های مرتبط

راه های ارتباطی
ازما مشاوره رایگان دریافت کنید!
با ما در ارتباط باشید و سوالات خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.
فرم دریافت مشاوره رایگان
با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

با پر کردن فرم درخواست گواهینامه ایزو از مشاوره تخصصی و رایگان بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

مشتریان ما

ثبت درخواست