رفتن به محتوا

ISO 21378:2019

ISO 21378:2019Reviewed by الهه تقی زاده on Dec 31Rating: 5.0ISO 21378:2019استاندارد ISO 21378:2019 جدید بین المللی برای ممیزان روند جمع آوری داده ها را بهبود می بخشد. مجموعهISO 21378:2019 بسته های حسابداری و یا سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) در بازار به این معنی است که ممیزان برای بدست آوردن کلیه اطلاعات مورد نیاز به زمان و درک بیشتری نیاز دارند. یک استاندارد جدید به تازگی منتشر شده است که کمک می کند تا جمع آوری داده های ممیزی کارآمدتر و قابل اعتماد برای کل صنعت باشد. ISO 21378:2019 جمع آوری داده های ممیزی ، با هدف کمک به ممیزان به دسترسی و کشف داده های ممیزی با استاندارد سازی فرایند شناسایی ، طبقه بندی و جمع آوری کمک می کند.
ISO 21378:2019 استاندارد ایزو 21378 که در سال 2019 منتشر شده است روند جمع آوری داده ها را برای ممیزان بهبود می بخشد. مجموعهISO 21378:2019 بسته های حسابداری و یا سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) در بازار به این معنی است که ممیزان برای بدست آوردن کلیه اطلاعات مورد نیاز به زمان و درک بیشتری نیاز دارند. یک استاندارد جدید به تازگی منتشر شده است که کمک می کند تا جمع آوری داده های ممیزی کارآمدتر و قابل اعتماد برای کل صنعت باشد.
ISO 21378:2019 جمع آوری داده های ممیزی ، با هدف کمک به ممیزان به دسترسی و کشف داده های ممیزی با استاندارد سازی فرایند شناسایی ، طبقه بندی و جمع آوری کمک می کند.

ISO 21378:2019

این کار قابلیت دسترسی و شفافیت داده‌های ممیزی را تسهیل می‌کند، فرآیند جمع‌آوری را استاندارد کرده و از تکرار کار اجتناب می‌کند. این امر می تواند باعث افزایش کارآیی ممیزان ، صرفه جویی در وقت و تلاش با ارزش آنها و همچنین بهبود کارایی ممیزی شود.

ISO 21378 ، یک چارچوب مشترک برای عناصر داده‌های حسابداری تعریف می‌کند و اطلاعات لازم برای استخراج اطلاعات مربوطه را فراهم می‌کند. همچنین روشی برای بیان مداوم اطلاعات، صرف‌نظر از بسته حسابداری یا سیستم ERP مورد استفاده قرار می‌دهد. این امر برای داده‌های استخراج‌شده در حوزه‌هایی مانند دفترکل، حساب‌های دریافتنی، فروش، حساب‌های قابل پرداخت، خرید، انبار، و تجهیزات مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ISO 21378:2019
این استاندارد جدید برای دولت ها ، ممیزان داخلی و خارجی ، ممیزی ها و ذینفعان مرتبط مانند فروشندگان ERP ها و نرم افزار حسابداری مفید خواهد بود.
بسته های نرم افزاری حسابداری و برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) به طور گسترده در مشاغل و سازمانهای مختلف دولتی برای مدیریت و پیگیری فرایندهای تجاری ، معاملات پستی و تولید گزارشهای مالی استفاده می شود. به دلیل ماهیت اطلاعات موجود در سیستم های ERP ، داده ها نیز توسط ممیزان داخلی و خارجی برای ارزیابی کنترل های تجاری ، فرایندها و گزارشگری مالی مورد استفاده قرار میگیرند.
بسته های ERP بیشماری وجود دارد که توسط مشاغل و سازمان های دولتی استفاده می شود ، که می توانند تا حد زیادی در طراحی بسیار متفاوت باشند (به عنوان مثال محتوای داده ها ، قالب های داده ، گزارش های اجرایی ، گزارش های مدیریتی ، گزارش های مالی). این و سایر تفاوتهای طراحی چالش هایی را در جمع آوری داده ها برای اهداف مدیریت نظارت ممیزی ایجاد می کند.

ISO 21378:2019

هدف از این سند حل مشکلات رایج در هنگام درخواست اطلاعات برای انجام فرآیندهای ممیزی است. اطلاعات موجود در این سند به بهبود قابلیت دسترسی و شفافیت داده‌های حسابرسی، استاندارد کردن فرآیند جمع‌آوری داده‌های ممیزی ، اجتناب از تلاش‌های مضاعف و ذخیره منابع کمک خواهد کرد. استانداردسازی جهانی محتوای داده‌های ممیزی و فرمت‌ها، اثربخشی و کارایی دولت، ممیزی های داخلی و خارجی را افزایش خواهد داد و مزایایی را برای طرف های ذینفع مربوطه به ارمغان خواهد آورد.
ISO 21378:2019
ERP مخفف Enterprise resource planning شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی به صورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید.
منبع : سایت ایزو
گردآوری و ترجمه : الهه تقی زاده بهجتی

گواهینامه های مرتبط

راه های ارتباطی
ازما مشاوره رایگان دریافت کنید!
با ما در ارتباط باشید و سوالات خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.
فرم دریافت مشاوره رایگان
با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

با پر کردن فرم درخواست گواهینامه ایزو از مشاوره تخصصی و رایگان بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

مشتریان ما

ثبت درخواست