رفتن به محتوا

ISO 39001:2012

ISO 39001:2012
سیستم های مدیریت ایمنی حمل و نقل جاده ای (RTS) – الزامات و راهنما برای استفاده
RTS مخفف Road Traffic Safety می باشد که به معنی ایمنی حمل و نقل راه و جاده ای است. این استاندارد در سال 2018 مورد بازبینی و تایید قرار گرفته است. بنابراین این نسخه باقی می ماند.
ISO 39001 :2012 الزامات سیستم مدیریت ایمنی جاده (RTS) را تعیین می کند تا سازمان را قادر سازد که با سیستم ترافیک جاده ای ارتباط برقرار کند تا مرگ و آسیب جدی در ارتباط با تصادفات جاده ای را که می تواند تاثیر گذار باشد، کاهش دهد.

الزامات مربوط به ISO 39001:2012 شامل توسعه و اجرای یک سیاست RTS مناسب، توسعه اهداف RTS و طرح‌های عملی است، که در نظر گرفتن الزامات قانونی و دیگری که سازمان تصویب کرده‌است، و اطلاعات در مورد عناصر و معیارهای مرتبط با RTS که سازمان می‌تواند به عنوان افرادی که می‌تواند تحت تاثیر قرار دهد شناسایی می کند.

سفر به جاده های امن تر

این مقاله توسط Elisabeth Gasiorowski Denis در سال ۲۰۱۳ منتشر شده است.
هر ۳۰ ثانیه یک نفر دراثر تصادف جاده‌ای کشته می‌شود این یعنی بیش از ۲/۱ میلیون نفر در سال در اثر تصادفات جان خود را از دست می دهند.

بیش از ۵۰ میلیون نفر از آسیب های متوسط تا آسیب‌های جدی رنج می‌برند. زمانی که یک تصادف جاده‌ای جان یک نفر را می‌گیرد، خانواده او برای همیشه عزادار می شود.

به همین دلیل، ما می‌خواهیم قربانیان تصادفات جاده‌ای و خانواده‌های آن‌ها را در روز جهانی یادبود قربانیان ترافیک جاده‌ای که سالانه در سومین یکشنبه نوامبر جشن گرفته می‌شود، به رسمیت بشناسیم. بستگان قربانیان تصادفات جاده ای باید با عزاداری و یا اثرات آسیب کنار بیایند و در نتیجه بخشی از گروه عظیم مردمی می‌شوند که تحت‌تاثیر تراژدی‌های جاده قرار گرفته‌اند.

در تلاش برای جلوگیری از عزادار شدن خانواده ها در از دست دادن عزیزان خود در تصادفات جاده ای ، ما می‌خواهیم به معکوس کردن این روند کمک کنیم. در ISO، ما استانداردهایی داریم که می‌توانند به ایمن‌تر ساختن جاده‌ها کمک کنند.

هدف بسیاری از آن‌ها بهبود سازگاری، امنیت و ایمنی، یا فراهم آوردن نیازمندی‌ها برای روش‌های آزمایش هماهنگ برای ارزیابی عملکرد است.

ما اکنون می‌توانیم منتظر یک پیشرفت بزرگ در حوزه امنیت ترافیک با ISO 39001 جدید باشیم.

با سیستم‌های مدیریت ایمنی جاده‌ای که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد، ما در حال کمک به هدف بلند پروازانه سازمان ملل برای جلوگیری از ۵ میلیون مرگ جاده‌ای تا سال ۲۰۲۰ هستیم.

انتظار می‌رود که این استاندارد بین‌المللی جدید تاثیر قابل‌توجهی بر آینده ایمنی ترافیکی از طریق فراهم نمودن الزامات برای چنین جنبه‌هایی مانند سرعت، وضعیت وسیله نقلیه و آگاهی رانندگان داشته باشد.

این استاندارد ایزو می تواند جان هزاران نفر را نجات دهد.

این استاندارد ابزاری عملی برای دولت‌ها، اپراتورهای وسیله نقلیه و تمام سازمان‌های سراسر جهان است که می‌خواهند مرگ و جراحت جدی ناشی از تصادفات جاده‌ای را کاهش دهند.
ISO 39001 برای سازمان‌هایی که در فعالیت‌های مرتبط با ایمنی جاده همانند ممیزی اثربخشی برنامه‌های ایمنی جاده‌ای، از جمله تحلیل و تحلیل نقاط سیاه، یا ارائه بودجه یا اعطای جوایز برای ایمنی جاده‌ها، مفید خواهند بود.

گردآوری و ترجمه : الهه تقی زاده بهجتی
منبع : سایت ایزو

گواهینامه های مرتبط

راه های ارتباطی
ازما مشاوره رایگان دریافت کنید!
با ما در ارتباط باشید و سوالات خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.
فرم دریافت مشاوره رایگان
با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

با پر کردن فرم درخواست گواهینامه ایزو از مشاوره تخصصی و رایگان بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

مشتریان ما

ثبت درخواست