رفتن به محتوا

ISO/PAS 23678:2020 نجات در آب

خانه » گواهینامه های ایزو » ISO/PAS 23678:2020 نجات در آب

یک رویکرد ایمن تر  برای نجات در آب با راهنماهای جدید ایزو ISO/PAS 23678:2020

پیشگیری بهتری از درمان است، مخصوصاٌ وقتی حوادث دردریا رخ می دهند. در دسترس داشتن قایق نجات برای هر کشتی مشمول قانون دریانوردی اجباری است، به همان گونه نیز داشتن قایق نجات که توسط پرسنل ذی صلاح حفظ، تعمیر و آزمایش شود. مجموعه جدید ویژگی هایی که ایزو به تازگی منتشر کرده است، به این دسته از پرسنل کمک می کند تا الزامات قانونی و بین المللی جدید را در مورد قایق های نجات اعمال کنند.

افراد امیدوارند که هرگز مجبور به استفاده از قایق نجات نشوند، اما لازم است که قایق ها همیشه در بهترین حالت خود باشند. اخیراً قوانین  سختگیرانه ای توسط سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) قایق های نجات غریق را تحت پوشش قرار می دهد تا اطمینان حاصل شود که پرسنل مسئول اجرای این کار  به خوبی  صلاحیت انجام این کار را دارند.

ISO/PAS 23678:2020 نجات در آب

(IMO) مخفف International Maritime Organization به معنی سازمان بین المللی دریانوردی می باشد.

مجموعه ی جدیدی از  استانداردهای  ایزو که در دسترس عموم می‌باشد، به تازگی منتشر شده است تا به افراد درگیر در آزمایش، تعمیر، حفظ و نگهداری و تعمیرات اساسی قایق های نجات غریق برای مطابقت با قوانین جدید کمک کند.

ISO_PAS_23678، با عنوان پرسنل خدمات در حوزه تعمیر و نگهداری، آزمایش دقیق، آزمون عملیاتی، تعمیرات اساسی و تعمیر قایق های غریق نجات، راه اندازی تجهیزات و آزاد کردن چرخ دنده ها، حاوی دستورالعمل دقیق در مورد الزامات صدور گواهی است که براساس قوانین IMO اجباری هستند.

چهار سند موجود در این مجموعه، الزامات ارائه دهندگان آموزش، آموزش اولیه برای پرسنل خدمات، آموزش تکنیسین سطح 1 و سطح 2 در حوزه شایستگی را پوشش می دهد.

ISO/PAS 23678:2020 نجات در آب

این مجموعه توسط کمیته فنی ISO/TC8/SC1 با عنوان کشتی ها و فناوری دریایی، ایمنی دریانوردی تدوین شده که مسئولیت کمیته فنی آن بر عهده سازمان استاندارد ایالات متحده (ANSI) می باشد.

Robin Townsend ، رئیس کمیته فرعی ISO که سری چهار قسمتی را توسعه داده است ، اظهار داشت که ISO / PAS 23678 با ورودی IMO توسعه داده شده است و به عنوان پشتیبان الزامات آن شناخته می شود.

او گفت این مجموعه یک اساس جامع یک برنامه بین المللی مستحکم و یکنواخت از الزامات IMO فراهم می کند. ” “مهمتر از همه ، این استاندارد  ایمنی کسانی که این فعالیت ها را انجام می دهند ، کسانی که در این کارحضور دارند ، و همچنین قایق های نجات را تضمین می کند.

ISO / PAS 23678-1:2020   :  پرسنل خدمات در حوزه تعمیرات و نگهداری ،   بررسی دقیق ، آزمایش عملیاتی ، تعمیرات اساسی و تعمیر قایق های نجات (از جمله قایق های نجات سقوط آزاد) و قایق های نجات (شامل قایق های نجات سریع) ، راه اندازی تجهیزات قسمت 1: الزامات عمومی برای ارائه دهندگان آموزش

ISO / PAS 23678-2:2020   :  پرسنل خدمات در حوزه تعمیرات و   نگهداری ،   بررسی دقیق ، آزمایش عملیاتی ، تعمیرات اساسی و تعمیر قایق های نجات (از جمله قایق های نجات سقوط آزاد) و قایق های نجات (شامل قایق های نجات سریع) ، راه اندازی تجهیزات قسمت   ۲   : آموزش اولیه   پرسنل خدمات

ISO / PAS 23678-3:2020   :  پرسنل خدمات در حوزه تعمیرات و   نگهداری ،   بررسی دقیق ، آزمایش عملیاتی ، تعمیرات اساسی و تعمیر قایق های نجات (از جمله قایق های نجات سقوط آزاد) و قایق های نجات (شامل قایق های نجات سریع) ، راه اندازی تجهیزات قسمت    ۳   :  آموزش تکنسین – سطح ۱

منبع : سایت ایزو

گردآوری و ترجمه : الهه تقی زاده بهجتی

گواهینامه های مرتبط

راه های ارتباطی
ازما مشاوره رایگان دریافت کنید!
با ما در ارتباط باشید و سوالات خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.
فرم دریافت مشاوره رایگان
با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

با پر کردن فرم درخواست گواهینامه ایزو از مشاوره تخصصی و رایگان بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

مشتریان ما

ثبت درخواست