رفتن به محتوا

ISO/TS 14265:2011 انفورماتیک پزشکی

ISO/TS 14265:2011 انفورماتیک پزشکی – طبقه‌بندی اهداف برای پردازش اطلاعات سلامت شخصی.

این استاندارد در سال ۲۰۱۷ مورد بازبینی و تأیید قرار گرفته است. بنابراین این نسخه فعلی است.

این استاندارد دارای بالاترین درجه از اهداف مربوط به سلامت شخصی است. این به منظور ارایه چارچوبی برای طبقه‌بندی اهداف خاص مختلف است که توسط حوزه‌های سیاست فردی (سازمان بهداشت و درمان, مقامات بهداشتی منطقه‌ای, حوزه‌های قضایی, کشورها) به عنوان کمک به مدیریت منسجم اطلاعات در ارائه خدمات بهداشت و درمان و برای ارتباطات پرونده‌های الکترونیکی سلامت در سراسر مرزهای سازمانی و حقوقی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

حوزه کاربرد ISO/TS14265:2011: این اطلاعات محدود به اطلاعات سلامت شخصی است که در رابطه با سلامت جسمی یا روانی فرد, یا ارائه خدمات بهداشتی به فرد مرتبط است.

ایزو14265، مشخصات فنی جدیدی را منتشر کرده‌است که محفاظت از اطلاعات سلامت شخصی را که توسط سیستم‌های کامپیوتری پردازش ، ذخیره و منتقل شده و برای استفاده بعدی توسط متخصصان بالینی و دیگران در سازمان‌های بهداشت و درمان را افزایش می دهد .

طبقه بندی اهداف برای پردازش اطلاعات شخصی سلامت، مجموعه ای از مقوله های رده بالا در اهداف است که می توان چنین اطلاعات بهداشتی شخصی را پردازش کرد.

امروزه پرونده های الکترونیکی سلامت (EHRs) بیشتر و بیشتر استفاده می شوند. آنها شامل مجموعه الکترونیکی اطلاعات سیستماتیک الکترونیکی از اطلاعات سلامتی در مورد بیماران یا جمعیت های خاص مانند اطلاعات مربوط به سلامت جسمی و روحی یک فرد یا ارائه خدمات بهداشتی می باشد.

اطلاعات سلامت معمولا توسط متخصصان مراقبت های بهداشتی به عنوان بخشی از فرآیند مراقبت از بیمار ثبت می شود و سپس برای حمایت از مراقبت مداوم هر بیمار مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، اطلاعات پرونده الکترونیکی بیمار ) (HER نیز ممکن است مورد نیاز و مورد استفاده قرار گیرد تا سازمان بهداشت و درمان (مانند یک بیمارستان) را برای مدیریت خدمات خود بهتر و ایمن تر و برای طیف گسترده ای از اهداف مانند بهداشت عمومی، آموزش و تحقیقات مورد استفاده قرارگیرد.

اطلاعات ممکن است گاهی اوقات نیاز به اشتراک گذاری با دیگر سازمان‌ها داشته باشند. (مثلا بین بیمارستان و پزشک عمومی ) . به دلایل اخلاقی و قانونی, اطلاعات تنها باید برای اهداف جمع‌آوری و یا ایجاد شده استفاده شود. تاکنون هیچ لیست استانداردی از انواع احتمالی استفاده از اطلاعات سلامت شخصی وجود نداشته است.

واضح است که این بخش مهم از کار در حال حاضر در دسترس است تا به سازمان‌ها کمک کند تا اطلاعات سلامت شخصی که نگهداری می‌کنند را مدیریت کنند و چگونه اطمینان حاصل کنند که اطلاعات به طور مناسب و پیوسته مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پرونده الکترونیک بیمار(EHR)یا ثبت الکترونیکی سلامت : پرونده الکترونیک بیمار یا پرونده الکترونیک سلامت مدرکی است که عمدتاً مراقبت‌های دوره‌ای ارائه شده بوسیله مراکز درمانی را توصیف می‌کند و در بیمارستان و سایر مراکز ارائه خدمات درمانی مثل واحدهای تخصصی یا مراکز بهداشتی نیز ایجاد می‌شود. پرونده الکترونیکی بیمار نوع الکترونیکی پرونده سلامت شخصی می‌باشد.

راه های ارتباطی
ازما مشاوره رایگان دریافت کنید!
با ما در ارتباط باشید و سوالات خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.
فرم دریافت مشاوره رایگان
با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

با پر کردن فرم درخواست گواهینامه ایزو از مشاوره تخصصی و رایگان بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

مشتریان ما

ثبت درخواست