رفتن به محتوا

ISO/TS 30411:2018 – مدیریت منابع انسانی – کیفیت استخدام

ISO/TS 30411:2018 – مدیریت منابع انسانی – کیفیت استخدام

ISO/TS 30411:2018 مدیریت منابع انسانی ، کیفیت استخدام

بزرگترین دارایی یک سازمان، کارکنان آن است، اما تأثیری که کارمندان جدید در موفقیت یک شرکت دارند گاهی کمتر مشخص و آشکار است. آیا این طور نیست ؟به تازگی دستورالعمل های بین المللی جدیدی منتشر شده است که به استخدام کنندگان یک معیار برای سنجش میزان کاری که آن ها انجام داده اند ، را می دهد.

در هنگام استخدام، پیدا کردن فرد مناسب برای کار نه تنها شکاف اشتغال را پر می کند، بلکه می تواند تأثیر قابل توجهی برکل سازمان داشته باشد.

با درک این موضوع، بخش های منابع انسانی در حال حاضر اغلب شرکای استراتژیک در یک شرکت هستند، بنابراین اندازه گیری تأثیر تخصص آنها نه تنها ارزش آنها را نشان می دهد ، بلکه به بهبود مستمر نیز کمک می کند.

بنابراين سنجش کیفیت استخدام يا مزيتي كه كارمندان تازه استخدام شده به شركت مي رسانند، ضرورتي است تا اثربخشي فرآيند استخدام را تعيين كنند.

استاندارد ISO/TS 30411:2018 مدیریت منابع انسانی ، کیفیت استخدام : به تشریح بهترین عملکرد بین المللی برای انجام این کار می پردازد. این استاندارد ،معیارهایی را شناسایی می کند که می تواند برای ارزیابی پیوند بین کار فرد جدید و موفقیت سازمان مورد استفاده قرار گیرد.

دکتر رون مک کینلی ، رئیس کمیته فنی که ISO/TS 30411 را توسعه داد ، گفت که این یک ابزار کلیدی برای هر سازمانی بدون توجه به اندازه و بخش آن می باشد .

او گفت: اندازه گیری اینکه کارمند جدید چه قدر خوب کار می کند و بنابراین نحوه انتخاب آن ها چه قدر خوب است ، همیشه مبتنی بر زمینه ی بسیاری از عوامل مشارکتی است.

اما این ویژگی فنی یک روش عینی برای ارزیابی عملکرد آنها در برابر اهداف قابل اندازه گیری یا انتظارات مرتبط با عملکرد سازمانی است، و در نتیجه به عنوان یک ابزار گزارش دهی بسیار مفید عمل می کند.

منبع: سایت ایزو
گردآوری و ترجمه : الهه تقی زاده بهجتی

راه های ارتباطی
ازما مشاوره رایگان دریافت کنید!
با ما در ارتباط باشید و سوالات خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.
فرم دریافت مشاوره رایگان
با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

با پر کردن فرم درخواست گواهینامه ایزو از مشاوره تخصصی و رایگان بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

مشتریان ما

ثبت درخواست