رفتن به محتوا

ISO10006:2017 – سیستم مدیریت کیفیت در پروژه ها

خانه » گواهینامه های ایزو » ISO10006:2017 – سیستم مدیریت کیفیت در پروژه ها
ایزو 10006

ایزو 10006 رهنمودهایی برای کاربرد سیستم مدیریت کیفیت در پروژه ‌ها ارائه می‌دهد. پیاده‌سازی ایزو 10006 برای سازمان‌هایی که بر روی پروژه‌های پیچیده، کوچک یا بزرگ، کوتاه یا بلندمدت، در محیط‌های مختلف کار می‌کنند قابل اجرا است. این استاندارد بدون توجه به نوع محصول، خدمات یا فرآیند درگیر، با هدف دستیابی به اهداف پروژه از طریق معرفی سیستم مدیریت کیفیت در پروژه ‌ها، پیاده‌سازی می‌شود. ایزو 10006 راهنمایی برای خود مدیریت پروژه محسوب نمی‌شود بلکه ارائه‌دهنده راهنمایی‌هایی در مورد کیفیت در فرایندهای مدیریت پروژه است. راهنمایی‌های مورد نیاز برای مدیریت پروژه و فرایندهای مربوطه در ایزو 21500 گنجانده شده ‌است.

ISO 10006 چیست؟

ایزو 10006 مربوط به مفاهیم سیستم مدیریت کیفیت در پروژه ‌ها است. موارد مربوط به سیستم مدیریت کیفیت در پروژه با توجه به موارد مختلف به طور جداگانه متمایز می‌شوند. هدف از تدوين استاندارد ایزو 10006، ارائه راهنمايي‌هايي در خصوص كاربرد مديريت كيفيت پروژه‌ها است. ايـن مدرك طرح كلي اصول و رويه‌هاي مديريت كيفيت را ارائه می‌کند كه اجراي آن‌ها مهم بوده و در راسـتاي دستيابي به اهداف كيفيت در پروژه ها اثرگذاری زیادی دارد. رهنمودهای این استاندارد براي گستره وسيعي از مخاطبان تنظيم شده و در پروژه‌هاي مختلفي، از كوچـك تـا بـزرگ، ساده تا پيچيده، پروژه مستقل تا پروژهاي كه جزئی از يك برنامه يا سـبد پـروژه‌هـا هستند، كـاربرد دارد.

کاربرد سیستم مدیریت کیفیت در پروژه ها

كاربرد سیستم مديريت كيفيت در پروژه ها داراي دو جنبه شـناخته شـده اسـت: يكـي فرآیندهاي پـروژه و ديگـري  محصول پروژه. برآورده نشدن هر يك از اين دو جنبه، تأثيرات بسيار مهمي بر محصول پروژه، مشتري آن، ساير ذينفعان و سازمان پروژه خواهد داشت. در ایزو 10006، دستيابي به اهداف كيفيـت از مسـئوليت‌هـاي مـديريت رده بـالاي سازمان بوده و نيازمند تعهد براي دستيابي به اهداف كيفيت است تا در تمـام سـطوح سـازمان دخيل در پروژه، رسوخ کند. البته بايستي هر سطح، مسئوليت فرآيندها و محصولات فعاليـت‌هـاي خـود را حفظ كند.

کاربرد سیستم مدیریت کیفیت در پروژه ها

معرفی بخش‌های مدیریت کیفیت در پروژه ها

سیستم مدیریت کیفیت در پروژه ها شامل بخش‌های مختلفی است که عبارت است از: سیستم مدیریت کیفیت در پروژه ها که شامل چهار بخش ویژگی‌های پروژه، اصول مدیریت کیفیت در پروژه‌ها، فرآیندهای مدیریت کیفیت پروژه، یک برنامه کیفیت برای پروژه است.

  • مسئولیت مدیریت در پروژه‌ها
  • مدیریت منابع در پروژه‌ها
  • تحقق محصول یا خدمات در پروژه‌ها
  • اندازه‌گیری، تجزیه‌وتحلیل و بهبود در پروژه

مزایای ایزو 10006

پیاده‌سازی الزامات استاندارد ایزو 10006 و سیستم مدیریت کیفیت در پروژه‌ها مزایای زیادی برای سازمان به همراه دارد: افزایش رضایت مشتریان، کاهش هزینه‌های اضافی سازمان، عرضه خدمات کارآمدتر، بهبود مستمر در کیفیت پروژه، افزایش فروش

گواهینامه های مرتبط

راه های ارتباطی
ازما مشاوره رایگان دریافت کنید!
با ما در ارتباط باشید و سوالات خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.
فرم دریافت مشاوره رایگان
با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

با پر کردن فرم درخواست گواهینامه ایزو از مشاوره تخصصی و رایگان بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

ایزو 10006 طرح كلي اصول و رويه‌هاي مديريت كيفيت را ارائه می‌کند كه اجراي آن‌ها مهم بوده و در راسـتاي دستيابي به اهداف كيفيت در پروژه ها اثرگذاری زیادی دارد.
افزایش فروش، بهبود مستمر در کیفیت پروژه، عرضه خدمات کارآمدتر، کاهش هزینه‌های اضافی سازمان، افزایش رضایت مشتری
این استاندارد برای سازمان‌هایی که بر روی پروژه‌های پیچیده، کوچک یا بزرگ، کوتاه یا بلندمدت، در محیط‌های مختلف کار می‌کنند قابل اجرا است.

مشتریان ما

ثبت درخواست