رفتن به محتوا

سیستم مدیریت کیفیت در پروژه ها ISO10006:2017

ایزو 10006

ایزو 10006 رهنمودهایی برای کاربرد سیستم مدیریت کیفیت در پروژه ‌ها ارائه می‌دهد. پیاده‌سازی ایزو 10006 برای سازمان‌هایی که بر روی پروژه‌های پیچیده، کوچک یا بزرگ، کوتاه یا بلندمدت، در محیط‌های مختلف کار می‌کنند قابل اجرا است. این استاندارد بدون توجه به نوع محصول، خدمات یا فرآیند درگیر، با هدف دستیابی به اهداف پروژه از طریق معرفی سیستم مدیریت کیفیت در پروژه ‌ها، پیاده‌سازی می‌شود. ایزو 10006 راهنمایی برای خود مدیریت پروژه محسوب نمی‌شود بلکه ارائه‌دهنده راهنمایی‌هایی در مورد کیفیت در فرایندهای مدیریت پروژه است. راهنمایی‌های مورد نیاز برای مدیریت پروژه و فرایندهای مربوطه در ایزو 21500 گنجانده شده ‌است.

ISO 10006 چیست؟

ایزو 10006 مربوط به مفاهیم سیستم مدیریت کیفیت در پروژه ‌ها است. موارد مربوط به سیستم مدیریت کیفیت در پروژه با توجه به موارد مختلف به طور جداگانه متمایز می‌شوند. هدف از تدوین استاندارد ایزو 10006،ارائه راهنمایی هایی در خصوص کاربرد مدیریت کیفیت پروژه ها است . این مدرک طرح کلی اصول و رویه های مدیریت کیفیت را ارائه می کند که اجرای آنها مهم بوده و در راستای دستیابی به اهداف کیفیت در پروژه ها اثر گذاری زیادی دارد. رهنمودهای این استاندارد برای گستره وسیعی از مخاطبان تنظیم شده و در پروژه های مختلفی ، از کوچک تا بزرگ ، ساده یا پیچیده ، پروژه های مستقل تا پروژه هایی که جزئی از یک برنامه سبد پروژه ها هستند ، کاربرد دارد.

کاربرد سیستم مدیریت کیفیت در پروژه ها

کاربرد سیستم مدیریت کیفیت در پروژه ها دارای دو جنبه شناخته شده است : یکی فرآیندهای پروژه و دیگری محصول پروژه . برآورده نشدن هر یک از این دو جنبه ، تاثیرات بسیار مهمب بر محصول پروژه ، مشتری آن ، سایر ذی نفعان و سازمان پروژه خواهد داشت . در ایزو 10006، دستیابی به اهداف کیفیت از مسئولیت های مدیریت رده بالای سازمان بوده و نیازمند تعهد برای دستیابی به اهداف کیفیت است تا در تمام سطوح سازمان دخیل در پروژه ، رسوخ کند. البته بایستی هر سطح ، مسئولیت فرآیندها و محصولات فعالیت های خود را حفظ کند .

کاربرد سیستم مدیریت کیفیت در پروژه ها

معرفی بخش‌های مدیریت کیفیت در پروژه ها

سیستم مدیریت کیفیت در پروژه ها شامل بخش‌های مختلفی است که عبارت است از: سیستم مدیریت کیفیت در پروژه ها که شامل چهار بخش ویژگی‌های پروژه، اصول مدیریت کیفیت در پروژه‌ها، فرآیندهای مدیریت کیفیت پروژه، یک برنامه کیفیت برای پروژه است.

  • مسئولیت مدیریت در پروژه‌ها
  • مدیریت منابع در پروژه‌ها
  • تحقق محصول یا خدمات در پروژه‌ها
  • اندازه‌گیری، تجزیه‌وتحلیل و بهبود در پروژه

مزایای ایزو 10006

پیاده‌سازی الزامات استاندارد ایزو 10006 و سیستم مدیریت کیفیت در پروژه‌ها مزایای زیادی برای سازمان به همراه دارد: افزایش رضایت مشتریان، کاهش هزینه‌های اضافی سازمان، عرضه خدمات کارآمدتر، بهبود مستمر در کیفیت پروژه، افزایش فروش

راه های ارتباطی
ازما مشاوره رایگان دریافت کنید!
با ما در ارتباط باشید و سوالات خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.
فرم دریافت مشاوره رایگان
با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

با پر کردن فرم درخواست گواهینامه ایزو از مشاوره تخصصی و رایگان بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

مشتریان ما

ثبت درخواست