رفتن به محتوا

ایزوی ساخت و ساز ساختمان -ISO2848:1984

ایزو 2848

ایزو 2848 استاندارد ساخت و ساز ساختمان و همچنین اصول و قواعد مربوط به ساخت و ساز است. این استاندارد، در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار‌ می‌گیرد. ایزو 2848، اصول و قوانین در ساخت ابنیه‌‌ و اهداف هماهنگی مقیاسی را بیان کرده و قوانین کلی مورد کاربرد در تعیین ابعاد ساختمان، جایگذاری و اندازه اجزای سازنده، تجهیزات و اتصالات را مشخص‌ می‌کند. این استاندارد مرتبط با استاندارد 6750 انگلستان است.

ایزو 2848 باعث می‌شود اجزای ساختمانی با اندازه‌‌های استاندارد تهیه شده و به‌طور مناسب در محل مورد نظر نصب و برقرار‌ ‌شوند، که این امر از منظر اقتصادی کاملا به صرفه است.

اهداف ایزو 2848

هدف اصلی ایزوی ساخت و ساز ساختمان، کمک به اصولی سازی و صنعتی کردن حوزه ساختمان سازی و صنایع وابسته است. با استفاده از ایزو 2848 اجزای ساختمانی با اندازه‌‌های استاندارد تهیه شده و در محل مورد نظر به مناسب‌ترین شکل نصب می‌شوند. در چنین شرایطی صرفه اقتصادی ساختمان بهبود‌ می‌یابد، همچنین دیگر اهداف این استاندارد بین المللی شامل موارد زیر‌ است:

۱- همکاری آسان‎تر بین طراحان، تولیدکنندگان، توزیع‏کنندگان و پیمانکاران ساختمانی

۲-  استفاده از اجزای ساختمانی استاندارد در ساخت انواع ساختمان

۳- در مرحله طراحی، آماده‏سازی نقشه‌‌های ساختمانی، تعیین سایز و مکان هر یک از اجزای ساختمان و ارتباط آن با اجزای دیگر و به‌طور کل با خود ساختمان را تسهیل‌ می‌کند

۴- بهبود اندازه استاندارد اجزای ساختمان

۵- قابلیت تعویض و جایگزینی اجزای دارای هر نوع مواد، شکل یا روش‌‌های تولید

۶- تسهیل روند ساخت با اصولی‌سازی نصب و جایگذاری اجزای ساختمان

۷- اطمینان از هماهنگی ابعادی بین اجزای نصب شده (تجهیزات، مخزن‌‌ها و وسایل دیگر) با سایر قسمت‌‌های ساختمان

بنابراین ایزو 2848 اهداف مشخص شده و به‎طور کلی اصول و قواعد به کار گرفته شده در تعیین ابعاد ساختمان، موقعیت ساختمان‌‌ها و ابعاد قطعات را بیان‌ می‌کند.

اهداف ایزو 2848

   فواید استفاده از استانداردهای بین‏المللی

  • برای کسب‏وکار: استانداردهای بین‏المللی ایزو، ابزارهای استراتژیک و دستورالعمل‌‌هایی هستند برای مقابله با برخی از چالش‌‌های شرکت‌‌هایی که می‌خواهند کسب‌وکارشان را مدرن کنند. همچنین این اطمینان حاصل می‌شود که فعالیت‌‌های کسب‌وکارشان تا آنجا که ممکن است مفید بوده و در افزایش بهره‌وری و دسترسی به بازارهای جدید به شرکت‌‌ها کمک‌ زیادی می‎کند. از مهم‌ترین مزایای استفاده از استانداردهای بین‌المللی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

صرفهجویی در هزینهها: استانداردهای بین‏المللی به عملیات بهینه‎سازی و در نتیجه بهبود خط پایان‌ کمک می‌کنند.

بالا بردن رضایت مشتری: استانداردهای بین‏المللی باعث بهبود کیفیت، افزایش رضایت مشتری و افزایش فروش‌ می‌شوند.

دسترسی به بازارهای جدید: استانداردهای بین‎المللی به جلوگیری از موانع تجاری و باز کردن بازارهای جهانی‌ کمک می‎کنند.

افزایش سهم بازار: استانداردهای بین‏المللی افزایش بهره‌وری و مزیت رقابتی را تسهیل می‎کنند.

مزایای زیست محیطی: استانداردهای بین‏المللی به کاهش اثرات منفی صنایع بر محیط زیست کمک می‌کنند.

گواهینامه های مرتبط

با پر کردن فرم درخواست گواهینامه ایزو از مشاوره تخصصی و رایگان بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

ایزو 2848 استاندارد ساخت و ساز ساختمان و همچنین اصول و قواعد مربوط به ساخت و ساز است. این استاندارد، در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار‌ می‌گیرد.
همکاری آسان‎تر بین طراحان، تولیدکنندگان، توزیع‏کنندگان و پیمانکاران ساختمانی، استفاده از اجزای ساختمانی استاندارد در ساخت انواع ساختمان، آماده‏سازی نقشه‌‌های ساختمانی، تعیین سایز و مکان هر یک از اجزای ساختمان و ارتباط آن با اجزای دیگر و مواردی از این دست، از مهم‌ترین اهداف ایزو 2848 هستند.
استفاده از استانداردهای بین‌المللی باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها، بالا بردن رضایت مشتری، دسترسی به بازارهای جدید، افزایش سهم بازار و مزایای محیط زیستی می‌شود.

مشتریان ما

ثبت درخواست