رفتن به محتوا

دلیل برای صدور گواهینامه ایزو – ISO

خانه » وبلاگ » دلیل برای صدور گواهینامه ایزو – ISO

10 دلیل برای صدور گواهینامه ایزو ISO

1. برآورده کردن نیازها و الزمات مشتری

بسیاری از شرکت ها گواهینامه ISO 9001 را فقط برای برآوردن یکی از نیازهای مشتری می خواهند. مشتری می گوید که فقط با فروشنده هایی که دارای گواهینامه ایزو هستند ، کسب و کار می کنند، بنابراین کسب و کار آنها که نیاز به گواهینامه ایزو دارند را کسب می کند. مشکل این شرکت ها این است که آنها به دنبال بازپرداخت کوتاه مدت هستند. آنها چیزی نمی بینند،می گویند این یک مزیت است: ما پول نیاز داریم و مزایای بلندمدت را نادیده می گیریم.

زوده بازده؟

آنها از طریق بهبود مستمر کیفیت مفهوم را نمی پذیرند. آنها متوجه نمی شوند که رضایت مشتری مداوم، هدف نهایی QMS است. به عبارت دیگر، این شرکت ها “به این برنامه مانوس نشده اند”.
شما ممکن است یک تکه کاغذ (گواهینامه ایزو) که گواهینامه ISO 9001 را گواهینامه خود را بدون دیدن کیفیت واقعی و یا بهبود بهتر دریافت کنید ولی از مزایای بلند مدت این استانداردها محروم خواهید شد.

2. کسب درآمد و کسب درآمد بیشتر از مشتریان جدید

هنگامی که گواهینامه ایزو کسب می کنید، می توانید گواهینامه کیفیت خود را تبلیغ کنید و به درخواست های نقل قول (RFQ) از شرکت هایی که گواهینامه ISO 9001 را «باید داشته باشند» پاسخ دهید. صدور گواهینامه ایزو 9001 می تواند بازارهای جدیدی را باز کند که تا قبل از صدور گواهینامه شما تقریبا قادر به انجام آن نبودید.

3. بهبود کیفیت شرکت و کیفیت

استاندارد سیستم مدیریت کیفیت همه چیز در مورد کیفیت (واقعا!) است، البته، یک نتیجه از تصویب QMS باید سطح کیفیت بهبود یافته برای کل سازمان – هر فرآیند و هر محصول. تعاریف بسیاری از “کیفیت” وجود دارد، اما فیلیپ کراسببی و جوزف جورن دو مورد از بهترین ها را ارائه می دهند. کراسبی آن را “انطباق با الزامات” تعریف کرد؛ جورن آن را “مناسب برای استفاده” نامید. یک سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 به خوبی طراحی شده، به طور موثر پیاده سازی می کند شرکت شما در راه به کیفیت.

4. رضایت مشتری را با محصولات خود افزایش دهید

کیفیت به معنای چیزی است که شما تولید می کنید به همان اندازه که مشتریان شما انتظار دارند کار خواهند کرد. شما نه تنها نیازهای ذکر شده خود را برآورده می کنید، بلکه بیشتر شرایط مورد نیاز خود را نیز خواهید دید. کیفیت نیز به معنی کم بودن شکایت و انجام کار بهتر برای حل و فصل کسانی است که شما انجام می دهید. اگر سیستم مدیریت کیفیت شما به درستی کار می کند، باید بدانید که مشتریان شما انتظار دارند و شما باید آن را ارائه، و در نتیجه افزایش رضایت مشتری.

5. فرآیندهای شرکت شما را شرح دهید، درک و ارتباط دهید

استاندارد ISO 9001 QMS مستلزم شناسایی و توصیف فرایندهای شما با استفاده از معیارهای تجاری است که هدف آن بهتر مدیریت و کنترل پروسه های کسب و کار شما است. اهداف کیفیت از مرکز سیستم شما تشکیل شده است. معیارهای مورد استفاده برای درک و ارتباط عملکرد سیستم شما با اهداف کیفیت خود است. اگر شما یک تلاش صادقانه برای مطابقت با الزامات صدور گواهینامه ایزو 9001 انجام دهید، بیشتر درباره کسب و کارتان یاد خواهید گرفت.

6. ایجاد یک فرهنگ حرفه ای و ماموریت کارمند بهتر

پیاده سازی یک سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 می تواند کارکنان را قادر سازد. QMS شما آنها را با انتظارات روشن (اهداف کیفیت و توصیف شغل)، ابزارهایی برای انجام کار خود (دستورالعمل ها و دستورالعمل های کاری) و بازخورد عملی برای عملکرد آنها (معیارهای فرایند) فراهم می کند. نتیجه؟ یک شرکت بهبود یافته و یک کارمند حرفه ای تر!

7. بهبود پایداری عملیات شما

ثبات چیست؟ خوب، یک راه برای فکر کردن به آن “کاهش تنوع” است. کاهش تنوع در فرایندهای شما، تعریف یکپارچگی است. آیا مشتری شما بهتر از آن است که شما آنها را با یک محصول سازگار (ابعاد مشابه، وزن مشابه، تحرکات مشابه، خروجی مشابه در هر زمان) یا محصولات خود غیر قابل پیش بینی و «همه جا» ارائه دهید؟ البته، آنها تغییرات را قبول نخواهند کرد، و شما نیز نباید! و چگونه تغییرات را کاهش می دهید؟

کنترل فرآیندهای خود را افزایش دهید! کنترل ناشی از داشتن یک هدف مشخص برای شلیک (هدف)، جمع آوری داده ها در فرآیند (معیار) و درک نحوه تنظیم روند (روش ها و دستورالعمل های کاری) برای حفظ خروجی هدف است. اگر سیستم صدور گواهینامه ISO 9001 شما در حال کار است، شما باید عملیات … و محصول … سازگاری را افزایش دهید.

8. تمرکز مدیریت

ما درباره اهداف کیفیت، معیارها و رویه های مورد استفاده در یک سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 مورد بحث قرار گرفتیم. داشتن اهداف، معیارها و رویه های مناسب، مدیریت و کارکنان باید بتوانند به آنچه که مهم است بیشتر توجه کنند. با این حال، این همیشه مورد نیست – آسان است برای از دست دادن تمرکز در طول یک دوره از زمان.

ISO 9001 QMS دارای یک راه برای اطمینان از این که شرکت در حال تمرکز است و این کیفیت حسابرسی است. ممیزی داخلی، ثبت نام (و نظارت)، و ممیزی های خود پرداز. صدور گواهینامه ایزو 9001 نیازمند آن است که شرکت دوره ای پروسس های کیفیت آن را بررسی کند. ممیزی های فرآیند منظم و ممیزی های مورد نیاز هنگامی که به درستی انجام می شوند، بازخورد عینی مورد نیاز برای اصلاح هر گونه انحراف از مسیر کیفیت را فراهم می کنند و شرکت را به اهداف خود متمرکز می سازد.

9. بهبود کارایی، کاهش هزینه ها و صرفه جویی در هزینه

یک سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 کامل نیست؛ هیچ فرآیند و هیچ کس کامل نیست. (چرا دیگر این استاندارد یک بند را به «بهبود مستمر» اختصاص می دهد؟) QMS به خوبی مدیریت می کند شرکت شما را به نزدیک شدن کامل می کند. همان طور که فرایندهای شما بهبود می یابد، سازگاری بیشتری پیدا می کنید و به اهداف هدف خود با منظم تر شدن دست می یابید، نتایج قابل ملاحظه ای خواهید دید.

زباله های فرآیند شما برای یکی کاهش می یابد.زباله پول است . ضایعات ناشی از کیفیت پایین و ناکارآمد بودن است. ناكارآمدي ناشي از تنوع و فرآيندهاي متناقض است. تنوع را کاهش دهید، هماهنگی را بهبود بخواهید، و شما کمتر زباله … و پول بیشتری خواهید داشت. ساده است!

10. دستیابی به شناخت کیفیت بین المللی

ایزو 9001 یک استاندارد جهانی در سازمان بین المللی است.

به این مطلب امتیاز دهید
گروه آموزش کیوسی‌بی

گروه آموزش کیوسی‌بی

Leave a Replay

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

شرکت Q.C.B ITALIA، یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده گواهینامه‌های بین‌المللی از ایتالیا است. این شرکت با شعار کمک به مشتریان برای افزایش بهره‌وری و با استفاده از سیستم‌های مدیریتی، فعالیت‌های مختلفی در جهت ارائه گواهینامه‌های ایزو در بخش‌های مختلف صنعتی و خدماتی انجام می‌دهد.

آخرین مطالب

برای دریافت خبرنامه QCB ایمیل خود را وارد کنید.