چرا آینده متعلق به استانداردها استReviewed by مدیریت سایت on May 7Rating:

چرا آینده متعلق به استانداردها است

نگاهی به تغییرات سریع تکنولوژیکی در سال های اخیر و تحولات بعدی، می تواند دلیل کافی برای ایجاد ترس در آینده اقتصادی جهان باشد.

با این حال، دلایل خوبی برای امید وجود دارد: تغییرات سریع در جهان یکپارچه باعث شده اهمیت استانداردهای بین المللی از همیشه مهم تر جلوه نماید.

تغییر چیزی جدید نیست اما تفاوت امروز سرعت تغییر است. توماس فریدمن در کتاب خود آورده است راهنمای خلاقیت برای رشد در عصر شتاب را. او معتقد است که فناوری، جهانی شدن و تغییرات آب و هوایی، موسسات ما را تغییر می دهد و به سرعت در حال تغییر است.

اولا، جایگاه قانونی استانداردهای بین المللی در اقتصاد جهانی امروز چیست؟ دوم، آیا همکاری متقابل سازمانی هر گونه سرنخ هایی درباره ماهیت و تاثیر تجارت جهانی را ارائه می دهد؟

برای پاسخ دادن به این سوالات، واقعیت ساده ای را مطرح می کنیم که جهانی شدن اقتصاد و فرهنگ ها را در سراسر جهان به یکدگیر متصل می کند. اما اگر استانداردهای بین المللی ندارید، جهانی سازی بی معنی است. اگر در هنگام تجارت در سطح جهانی نمی توانید بر استانداردهای جهانی برابری کنید، پس بازنده خواهید بود.

“ساخته شده در جهان”

فریدمن در کتاب خود توضیح می دهد که در اطراف ما، شواهد تغییرات در هر بخش از زندگی ما مشهوداست. امروزه شرکت ها عملیات خود را در سراسر جهان، از طراحی محصول و ساخت قطعات به مونتاژ و بازاریابی، ایجاد زنجیره های تولید بین المللی تقسیم می کنند.

بیشتر و بیشتر محصولات “ساخته شده در جهان” به جای “ساخته شده در انگلستان” و یا “ساخته شده در فرانسه”. برای مثال، خودرویی که در کانادا فروخته می شود، می تواند در فرانسه، با قطعاتی از استرالیا طراحی شود. یک جفت شلوار که در انگلستان فروخته می شود، می تواند از پنبه آفریقای جنوبی توسط کارگران کارخانه ای در تایلند ساخته شود.

ماهیت تجارت جهانی بار دیگر تغییر می کند. Wijkström می گوید: “در جهان با تعرفه های پایین و هزینه های حمل و نقل کمتری، الگوهای تجاری تغییر کرده اند، تولید تقسیم شده و پراکنده شده است؛ بیت ها و قطعه های محصولات در چندین کشور، در چندین شرکت تولید می شوند، قبل از اینکه به عنوان یک محصول نهایی برای مصرف کننده گرد هم آیند – الگوی تجارت اغلب به عنوان زنجیره ارزش جهانی نامیده می شود. “

او معتقد است که این روند استفاده از استانداردهای بین المللی را مهم تر می کند. او می گوید که سازگاری با چنین استانداردهای “اطمینان حیاتی را برای خریداران و فروشندگان در طول زنجیره ارزش فراهم می کند که ورودی ها سازگار و امن هستند”.

Wijkström می گوید که استانداردهای فراوانی وجود دارد که توضیح دادن مفید بودن آنها اغلب با توجه به مشکلات ناشی از عدم وجود آنها به بهترین شکل انجام می شود. به عنوان مثال، شاخه هایی که متناسب نیستند، کاغذهایی که در پرینترها قرار می گیرند – یا تصور کنید لپ تاپ هایی با انواع مختلف پورت های درایوهای فلش یا کارت های اعتباری با ابعاد مختلف.

 

صدور گواهینامه ایزو

آکادمی آموزشی

دانستی های ایزو