رفتن به محتوا

مراحل صدور گواهینامه ایزو

خانه » وبلاگ » مراحل صدور گواهینامه ایزو
ایزو

مراحل کسب گواهینامه ایزو

1. درخواست برای صدور گواهینامه

مشتری به Q.C.B. Italia یک درخواست با مشخصات کلی سازمان ارسال می نماید. با این اطلاعات Q.C.B. Italia یک پیشنهاد در مورد خدمات صدور گواهینامه آماده و ارائه می دهد و آن را به مشتری ارسال می کند.

2. پیش ممیزی “مرحله 1”

پس از تصویب قرارداد، شرکت پیش آزمون (مرحله 1) را آغاز خواهد کرد. این ممیزی شامل بررسی اسناد سیستم مدیریت کیفیت و شامل بازدید در سازمان و مصاحبه با کارمندان مربوط به فعالیت های مربوط به سیستم مدیریت کیفیت می باشد. این مرحله اولیه اجازه می دهد تا هر دو Q.C.B. Italia و مشتری برای بحث در مورد استفاده از سیستم مدیریت کیفیت و تعیین اینکه آیا سازمان برای صدور گواهینامه اولیه آماده است.

Q.C.B. Italia یک گزارش کتبی در مورد آماده سازی مشتری برای ممیزی اولیه صادر می کند.

3. صدور گواهینامه اولیه “مرحله 2”

در طول نتیجه پیش آزمون (مرحله 1) Q.C.B. Italia با مشتری برای تاریخ برای صدور گواهینامه اولیه موافقت می نماید.

Q.C.B. ایتالیا یک تیم ارزیابی را که متشکل از ممیزان واجد شرایط است، به منظور ارزیابی انطباق سیستم مدیریت کیفیت با ایزو 9001 و کاربرد آن در زمینه سازمانی، به شرکت ارجاع می دهد.

در پایان ممیزی Q.C.B. ایتالیا یک گزارش دقیق نوشته می شود.

4. صدور گواهینامه

صدور گواهینامه پس از ارزیابی مثبت از ممیزی اولیه صادر می شود. اعتبار Q.C.B. صدور گواهینامه Italia تحت نظارت (نیمه سالانه / سالانه) است که پیگیری های مربوط به ایزو 9001 را پیگیری می کند. ممیزی های نظارتی موارد خاصی از استاندارد را پوشش می دهد و به طور کلی کوتاه تر از صدور گواهینامه اولیه هستند.

Q.C.B. Italia قادر به انجام فرایند صدور گواهینامه مجتمع شده با دیگر سیستم های مدیریت است.

مزایای صدور گواهینامه ISO

مزایای استفاده از سیستم های مدیریت کیفیت (ISO 9001: 2015 (QMS عبارتند از:

بهبود عملکرد کسب و کار

بهبود اعتبار کسب و کار و تصویر برند

کاهش هزینه ها و ناکارآمدی مدیریت

بهبود مستمر عملکرد کافی

کاهش شکایات و ادعاهای مشتریان

بازخورد بهبود یافته از بازار ملی و بین المللی

صادرات بهبود یافته با توجه به نیازهای مشتریان بین المللی

افزایش دسترسی به مناقصه عمومی و روابط با نهادها

کاهش کنترل و امکانات در اخذ مجوز اداری

تظاهرات آگاهی منطقی

تطبیق سرمایه گذاران با تسهیل دسترسی به سرمایه

جلوگیری از سیاست های بیمه رقابتی تر

بهبود روابط کارکنان

… علاوه بر این … کیفیت واقعی فقط یک موضوع مستند نیست

یک دنیای سالم تر برای فرزندان ما …

با این انگیزه شرکت QCB Italia گواهینامه ایزو 14001 را صادر می نماید.

ما بر روی تجزیه و تحلیل تاثیرات بحرانی برای هر جنبه زیست محیطی تمرکز می کنیم تا اطمینان کامل از الزامات قانونی برای مشتریانمان داشته باشیم. متخصصان ما نه تنها توانایی ارائه تفسیر قانونی صحیح و به روزرسانی را دارند، بلکه همچنین الزامات لازم را فراهم می کنند تا سازمان بتواند مسئولیت های خود را تعریف کند.

مزایای اجرای سیستم های مدیریت محیط زیست ایزو 14001 عبارتند از:

کاهش مصرف منابع طبیعی و انرژی

مطابق با قوانین زیست محیطی

جلوگیری از آلودگی

بهبود اعتبار کسب و کار و تصویر برند

بازخورد بهبود یافته از بازار ملی و بین المللی

صادرات بهبود یافته با توجه به نیازهای مشتریان بین المللی

افزایش دسترسی به مناقصه عمومی

روابط بهبود یافته با موسسات ملی و محلی

کاهش کنترل و امکانات در اخذ مجوز اداری

تظاهرات آگاهی منطقی

نیازهای سرمایه گذار با تسهیل دسترسی به سرمایه

انگیزه کارکنان و مشارکت در مسائل زیست محیطی بهبود یافته است

… .. و به ویژه، یک دنیای کمتر آلوده برای فرزندان ما

ایزو 13485 الزامات سیستم مدیریت کیفیت را تعیین می کند که به سازمان اجازه می دهد تا دستگاه های پزشکی را مطابق با خواسته های بازار و الزامات قانونی که برای این دستگاه های پزشکی اعمال می شود، ارائه کند. صدور گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت در زمینه پزشکی، «رضایت مشتری» را افزایش می دهد و تعهد شرکت به سمت «بهبود مستمر» را تحریک می کند.

صدور گواهینامه استاندارد SA8000

بر اساس یک استاندارد بین المللی است که حداقل الزامات لازم برای رفتار اخلاقی شرکت ها نسبت به کارگران را تعیین می کند.

این الزامات با هدف افزایش رقابت پذیری شرکت ها و مسئولیت اجتماعی آنها با ارائه ضمانت اخلاقی زنجیره تولید هدف می گیرند. SA8000 بر پایه احترام به حقوق بشر، احترام به حقوق کارگران، حفاظت در برابر استثمار از کودکان و تضمین سلامت و ایمنی در محل کار استوار است.

برای شرکت هایی که دارای گواهینامه SA8000 هستند، مسئولیت اجتماعی تاثیر مثبتی بر بهبود شرکت، افزایش رضایت مشتری و افزایش شفافیت فعالیت های شرکت ها در جامعه دارد.

UNI EN 14065:2004

این استاندارد در بخش لباس های صنعتی کاربرد دارد و یک سیستم تجزیه و تحلیل خطر و کنترل آلودگی زیستی (RABC) را برای اطمینان از ایمنی میکروبی محصولات تولید می کند. صدور گواهینامه بر طبق UNI 14065 سازمانها را قادر می سازد تا از یک سیستم موثر پیشگیری و کنترل آلودگی زیست محیطی اطمینان حاصل کنند، اطمینان حاصل شود که مشتریان از طریق کنترل میکروبیولوژیکی محصول، حمایت از سلامت فرد را ارتقاء می دهند.

ISO 39001: 2012 سیستم های مدیریت ایمنی جاده ای

ISO 39001: 2012 صدور گواهینامه استاندارد بین المللی است که الزامات سیستم مدیریت ایمنی جاده را مشخص می کند. در سال های اخیر افزایش ترافیک جاده توجه و حساسیت در مورد ایمنی جاده توسط موسسات و کاربران جاده افزایش یافته است. این هنجار به تمام سازمان هایی که با سیستم حمل و نقل جاده ارتباط برقرار می کنند، خطاب می شود و راهنمایی و الزاماتی را برای افزایش ایمنی در جاده ها جهت کاهش تعداد تلفات و جراحات ناشی از تصادفات ترافیکی فراهم می کند. گواهینامه ایزو 39001 یک رویکرد جامع برای ایمنی جاده ها ارائه می دهد که هر سازمانی که در حمل و نقل کالاها و مسافرین دخیل است، ممکن است به منظور کاهش تعداد آسیب های جدی ناشی از تصادفات رانندگی اتخاذ کند.

ISO / IEC 20000-1: 2011 فناوری اطلاعات – مدیریت خدمات

صدور گواهینامه ISO 20000 یک استاندارد بین المللی است که الزامات اجباری برای مدیریت خدمات IT را به طور کلی تعیین می کند. این استاندارد به تمام سازمان هایی که خدمات فناوری اطلاعات را ارائه می دهند توصیه می شود.

صدور این گواهینامه تضمین می کند که سازمان اقدامات لازم را برای ارائه خدمات فن آوری اطلاعات با کیفیت بالا انجام می دهد که توسط کارمندان به طور داخلی استفاده می شود و یا به صورت خارجی به مشتریان نهایی ارائه می شود. صدور گواهینامه رضایت از انتظارات مشتری را با توجه به خدمات ارائه شده توسط فناوری اطلاعات بهبود می بخشد و کیفیت تضمین خدمات فن آوری اطلاعات را با بهینه سازی مدیریت فرآیند برای فناوری اطلاعات افزایش می دهد.

PAS 99: 2012 خصوصیات قابل دسترس برای ادغام سیستم های مدیریت مشترک

BS PAS 99، که کد آن را مشخص می کند مشخصات استاندارد عمومی بریتانیا است و رهبر بین المللی برای الزامات خاص سیستم های مدیریت مجتمع است.

PAS 99 برای تعریف الزامات ادغام سیستم های مدیریتی در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده است. ادغام سیستم های مدیریتی برای سازمان شامل کاهش ضایعات و مدیریت بهینه فرایندها می شود. این هزینه ها را کاهش می دهد و کارایی در هر جنبه ای از کسب و کار را بهبود می بخشد. PAS 99 اجازه می دهد تا یک یا دو سیستم مدیریتی را همزمان در هم ادغام کند و در هر زمینه یا صنعت مورد استفاده قرار گیرد. انطباق با PAS 99 بدین معنی است که سازمان تمام الزامات سیستم را از قوانین مدیریت اصلی در استفاده و بهبود کارایی مدیریت فعالیت های مناسب رعایت کرده است.

UNI ISO 20121: 2013 حوادث پایدار

UNI EN ISO 20121: 20123 یک استاندارد بین المللی است که الزامات لازم برای سازماندهی رویدادهای پایدار را تأمین می کند کهبر محیط زیست و جوامع تاثیر می گذارد.

صدور گواهینامه پایداری می تواند برای همه نوع رویدادها، از رویداد ورزشی تا کنسرت موسیقی، از یک کنفرانس علمی در جشنواره فیلم استفاده شود.

UNI ISO 20121: 2013 شباهت های مهمی با برخی از عناصر مشخص از ISO 26000 “مسئولیت اجتماعی” و گواهینامه سیستم مدیریت محیط زیست UNI ISO 14001 دارد.

علاوه بر این، UNI ISO 20121 همچنین ابعاد اجتماعی و اقتصادی این رویداد را در نظر می گیرد. سیستم مدیریت پایدار حوادث مطابق با استاندارد می تواند توسط سازمان هایی که در سازمان رویدادها مانند آژانس های ارتباطات، نمایشگاه ها، مراکز کنوانسیون ها، تئاتر ها، سینما ها فعالیت می کنند، و همچنین شرکت هایی که مایل به مدیریت رویدادهای شرکت خود هستند، اجرا شود.

UNI 10881:2013

صدور گواهینامه مطابق با UNI 10881 می تواند به شرکت هایی که خدمات رفاهی اجتماعی یا خدمات بهداشتی اجتماعی را در خانه های سالمندان ارائه می دهند، اعمال شود.

این استاندارد معمولا عوامل اصلی خدمات مراقبت از مسکن را برای افراد مسن مطابقت می دهد. گواهینامه مطابق با UNI 10881 تصور سازمان را بهبود می بخشد و شفافیت کیفیت خدمات آن را بهبود می بخشد.

UNI 10891:2000

استاندارد UNI 10891 را می توان به شرکت های امنیتی خصوصی توصیه کرد .

این استاندارد معیارهای توزیع و کنترل هر سرویس را با توجه خاص به مدیریت منابع انسانی، روابط با مشتریان و به ویژه ایمنی شغلی تعیین می کند.

صدور گواهینامه مطابق با UNI 10891 “رضایت مشتری” و کیفیت خدمات ارائه شده را افزایش می دهد. مزایای این گواهی عبارتند از:

افزایش قابلیت اطمینان شرکت از طریق بازرسی توسط یک سازمان صدور گواهینامه مستقل؛

شفافیت خدمات ارائه شده

تصویر مثبت شرکت.

UNI 11068

معیارهای طراحی و پیاده سازی یک مرکز نظارت از راه دور را تعریف می کند.

این استاندارد الزاماتی را ارائه می دهد که یک موسسه امنیتی خصوصی باید از خدمات کارآمد و مطابق شاخص های کیفیت خاص اطمینان حاصل کند.

صدور گواهینامه خدمات امنیتی خصوصی برای تایید موفقیت و حفظ کیفیت خدمات در انواع مختلف امنیت خصوصی است.

F-GAS Reg. CE 303/2008

زمینه استفاده از راهنمایFGAS

صدور گواهینامه FGAS تمام فعالیت هایی مانند نصب، تعمیر و نگهداری، تعمیر و یا کنترل تجهیزات حاوی برخی از گازهای فلوراید را شامل می شود.

بنابراین این صدور گواهینامه برای همه شرکت ها و تمام اپراتورهای فعال در زمینه استفاده از HFC و PFC (R410، R407، R404a، R134a) استفاده می شود.

اپراتورها و شرکت هایی که از یک یا چند فعالیت زیر در تجهیزات عامل FGAS استفاده می کنند (صرف نظر از مقدار FGAS مورد استفاده):

نصب و راه اندازی

نگهداری

تعمیر

بازیابی یا کنترل

(حتی اگر تنها یک فعالیت انجام شده به طور جداگانه انجام شود، آن را تحت پوشش برنامه کاربردی قرار می دهد، مثلا اگر یک شرکت تنها تعمیر و نگهداری و نه نصب را انجام دهد، در صورت استفاده از FGAS، تحت شرایط مقرره 303/2008 قرار می گیرد).

حتی سیستم های تهویه مطبوع داخلی که هزینه های FGAS کمتری دارند (کمتر از 3 کیلوگرم) تحت پوشش مقررات 303/2008 قرار دارند.

UNI EN ISO 22000: 2018 سیستم های مدیریت ایمنی مواد غذایی

استاندارد ISO 22000 الزامات صدور گواهینامه سیستم های مدیریت ایمنی مواد غذایی را تعیین می کند. این استاندارد در سازمان هایی که در زنجیره غذایی دخیل هستند

به طور مستقیم یا غیرمستقیم به منظور نشان دادن توانایی آنها در کنترل خطرات بر روی امنیت غذایی و شناسایی دقیق خطرات ناشی از آنها در معرض خطر و مدیریت آنها موثر است.

استاندارد ISO 22000 به ایمنی مواد غذایی کمک می کند بر اساس عناصر اساسی بین المللی که توسط همه اپراتورهای صنعت شناخته شده است. در میان بسیاری از مزایای استفاده از این استاندارد می توانیم ارتباطات تعاملی بین شرکت مربوطه و بازیگران مختلف در زنجیره عرضه را فهرست کنیم؛ کنترل فرآیند و مدیریت خطرات بهداشت ایمنی از طریق اقدامات عملیاتی برای نظارت بر سیستم مدیریت شرکت.

UNI EN ISO 3834-2

از طریق یک سیستم مدیریت کیفیت با گواهینامه UNI EN ISO 3834-2، الزامات کیفیتی که برای جوشکاری فیوژن از مواد فلزی در کارگاه مکانیک و در محل ساخت و ساز اعمال می شود، تعریف می شود.

صدور گواهینامه مطابق با این استاندارد با افزایش اثربخشی ساخت و ساز ساختمان و بهینه سازی زمان تحقق آن، به شرکت ها افزوده می شود.

به این مطلب امتیاز دهید
گروه آموزش کیوسی‌بی

گروه آموزش کیوسی‌بی

Leave a Replay

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

شرکت Q.C.B ITALIA، یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده گواهینامه‌های بین‌المللی از ایتالیا است. این شرکت با شعار کمک به مشتریان برای افزایش بهره‌وری و با استفاده از سیستم‌های مدیریتی، فعالیت‌های مختلفی در جهت ارائه گواهینامه‌های ایزو در بخش‌های مختلف صنعتی و خدماتی انجام می‌دهد.

آخرین مطالب

برای دریافت خبرنامه QCB ایمیل خود را وارد کنید.