رفتن به محتوا

روز جهانی استاندارد

خانه » وبلاگ » روز جهانی استاندارد

روز جهانی استاندارد ۱۴ اکتبر ۲۰۱۹

هر ساله در 14 اکتبر ، اعضای IEC ، ISO و ITU روز جهانی استاندارد را جشن می گیرند ، که وسیله ای برای ادای احترام به تلاش های مشترک هزاران متخصص در سراسر جهان است که موافقت نامه های فنی داوطلبانه را توسعه می دهند که به عنوان استانداردهای بین المللی منتشر می شوند.

روز جهانی استاندارد

پیشرفت های فناوری ویدیو دنیای ما را متحول کرده ، انقلابی در سرگرمی ها ، ارتباط با دوستان و خانواده ها در سراسر جهان ، و امکان پیشرفت های مهم در مراقبت های پزشکی و آموزش را ایجاد کرده است.
نوآوری دهه های اخیر جهشی بزرگ در کیفیت ويدئو را به جلو سوق داده است. و ويدئو نیز در دسترس تر شده است و به مردم در سراسر جهان کمک می کند تا گزارشاتی از شرح حال خود را در تصاویر واضح و متحرک به اشتراک بگذارند. این دستاوردها هم از نظر پیچیدگی و هم در دسترس بودن ویدیو بر اساس استانداردهای بین المللی ساخته شده است.

روز جهانی استاندارد

الگوریتم فشرده‌سازی ویدئو با هم‌کاریIEC , ISO و ITUبا دو بار جایزه Emmy مفتخر بوده و اذعان می‌کند که این استانداردها به دلیل توانایی صنعت در برآورده کردن تقاضا برای ویدئو, یکی از پرکاربردترین برنامه‌های کاربردی در شبکه‌های جهانی هستند.

استانداردهای بین‌المللی تقاضای صنعت برای ظرفیت‌های فشرده‌سازی قوی را دارند.آنها همچنین انتقال به نسل بعدی فناوری فشرده سازی ويدئو را فعال می کنند و به صنعت کمک می کنند تا بازده هر موج از سرمایه گذاری را به حداکثر برساند.
داشتن استانداردهای شناخته ‌شده و مورد احترام تمام دنیا به این معنی است که ويدئو کدگذاری شده روی یک دستگاه را می‌توان به وسیله دیگری، بدون در نظر گرفتن از دستگاه مورد استفاده، رمزگشایی کرد. این موضوع، اقتصادهای مقیاسی را معرفی می‌کند که به رشد بازار کمک می‌کند و به نوآوران اعتماد به سرمایه‌گذاری در برنامه‌های کاربردی و خدمات جدید می‌دهد.
روز جهانی استاندارد به عنوان جشن تولد سازمان بین المللی استاندارد سازی (ISO) آغاز شد ، که اولین جلسه خود را در 14 اکتبر 1946 در لندن برگزار کرد.

روز جهانی استاندارد

هدف روز جهانی استاندارد ، آگاهی از اهمیت استانداردسازی جهانی برای اقتصاد جهانی و ارتقاء نقش آن در کمک به رفع نیازهای تجاری ، صنعت ، دولت و مصرف کنندگان در سراسر جهان است. این رویداد بین المللی به هزاران داوطلب در سراسر جهان که در فعالیت های استاندارد سازی شرکت می کنند ادای احترام می کند. از زمان برگزاری جشن اولیه خود در سال 1970 ، کشورهای عضو با برگزاری اجتماعات و رویدادهای ویژه ، از کنفرانس ها ، نمایشگاه ها و سمینارها گرفته تا نمایش فیلم ، مصاحبه های تلویزیونی و رادیویی در روز ۱۴ اکتبر روز جهانی استاندارد را گرامی می دارند.

روز جهانی استاندارد

امروز ، روز جهانی استاندارد سالانه توسط ISO پشتیبانی می شود. کمیسیون بین المللی الکتروتکنیک (IEC) ، که استانداردهای بین المللی را برای صنایع برق و الکترونیک تدوین می کند. و اتحادیه بین المللی ارتباطات از راه دور (ITU) ، یک سازمان بین المللی مسئول هماهنگی ، توسعه ، تنظیم و استاندارد سازی استانداردهای ارتباطات از راه دور است.

منبع : سایت ایزو و سایت ANSI
گردآوری و ترجمه : الهه تقی زاده بهجتی

گروه آموزش کیوسی‌بی

گروه آموزش کیوسی‌بی

Leave a Replay

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما

شرکت Q.C.B ITALIA، یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده گواهینامه‌های بین‌المللی از ایتالیا است. این شرکت با شعار کمک به مشتریان برای افزایش بهره‌وری و با استفاده از سیستم‌های مدیریتی، فعالیت‌های مختلفی در جهت ارائه گواهینامه‌های ایزو در بخش‌های مختلف صنعتی و خدماتی انجام می‌دهد.

آخرین مطالب

برای دریافت خبرنامه QCB ایمیل خود را وارد کنید.