رفتن به محتوا

سرممیز ایزو

خانه » وبلاگ » سرممیز ایزو
شرکت های صدور گواهینامه

نحوه تبدیل شدن به یک سرممیز ایزو ISO 9001

یک سرممیز ایزو ISO 9001 باید یک تیم از ممیزان را رهبری کند

چیزهایی که شما باید بدانید که ممیز باشید
براساس الزامات سازمان بین المللی استاندارد سازی (ISO) ” سازمانی که استانداردهای بین المللی داوطلبانه را در طیف وسیعی از صنایع توسعه می دهد” یک سر ممیز باید دارای شرایط ذیل باشد:

تجربه

یک سرممیز ایزو باید در استفاده از اصول ، مراحل و تکنیک های ISO در ممیزی سیستم مدیریت کیفیت 9002 دارای تجربه باشد. آنها همچنین ممکن است در صنعت خاصی مانند هوافضا یا ساخت خودرو دارای گواهینامه تضمین کیفیت باشند. حداقل سال های تعیین شده قبل از اینکه ممیز بتواند سرممیز ایزوشود ، وجود ندارد.

گواهینامه

مورد بعدی که یک نامزد برای تبدیل شدن به سرممیز ایزو نیاز دارد ، گذراندن آزمون گواهینامه سرممیزی ایزو ISO 9001 است.. این امتحان شامل هفت حوزه از صلاحیت است ، از جمله اصول کیفیت ، QMS ، مفاهیم ممیزی و تهیه ، انجام ممیزی ، مدیریت و جمع بندی ممیزی ISO 9001.

مهارت ممیزی

سرممیز ایزو باید درک عمیقی از سازمان ، ساختار مدیریتی آن و نحوه ارتباط آنها با QMS کسب کند. علاوه بر این ، سرممیز اصلی باید در آغاز و نزدیک ممیزی با مدیریت ارشد مصاحبه کند و در مورد QMS خود به آنها بازخورد بدهد و همانطور که گروه تمرینهای ممیزی ایزو 9001 می گوید ، “به دنبال اثبات تعهد خود” با استانداردهای ایزو باشید.

مهارت های مدیریتی

از آنجا که سرممیز ایزو تیمی از ممیزان را مدیریت می کند ، او باید مهارت های مدیریتی و رهبری نیز داشته باشد. او باید از تنوع تجربه و مهارت در تیم خود آگاه باشد و وظایف ممیزان را بر این اساس تقسیم کند. به عنوان مثال ، ممکن است ممیزان جوان هنگام کار بر روی کارهای پیچیده تر با یک مشاور متخصص در تیم زوج شوند. سرممیز ایزو مسئولیت مدیریت عملکرد تیم خود را بر عهده خواهد داشت. همچنین ، وی اگر مجبور باشد در جریان حسابرسی QMS حضور داشته باشد ، باید مشاوران خارجی ISO را نیز مدیریت کند. مشاور بطور معمول شخص ثالثی است که در مورد اجرای و عملکرد QMS به سازمان مشاوره می دهد. براساس گروه تمرین های ممیزی ایزو 9001 ، سرممیز ایزو باید اطمینان حاصل كند كه مشاوران خود ممیزی را به خطر نمی اندازند.

به این مطلب امتیاز دهید
qcb_power_user

qcb_power_user

Leave a Replay

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

شرکت Q.C.B ITALIA، یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده گواهینامه‌های بین‌المللی از ایتالیا است. این شرکت با شعار کمک به مشتریان برای افزایش بهره‌وری و با استفاده از سیستم‌های مدیریتی، فعالیت‌های مختلفی در جهت ارائه گواهینامه‌های ایزو در بخش‌های مختلف صنعتی و خدماتی انجام می‌دهد.

آخرین مطالب

برای دریافت خبرنامه QCB ایمیل خود را وارد کنید.