رفتن به محتوا

روز جهانی محیط زیست

ایزو : روز جهانی محیط زیست هرساله ۵ ژوئن روز جهانی محیط زیست می باشد و سازمان بین المللی ایزو به مناسبت این روز مقاله ی زیر را منتشر کرده است.

روز جهانی محیط زیست ( سال ۲۰۲۰ )
زمان برای طبیعت “موضوع روز جهانی محیط زیست امسال است ، و نشان می دهد که زمان اقدام برای نجات سیاره ما فرا رسیده است. کمیته جدید ایزو در زمینه تنوع زیستی به همه ما کمک خواهد کرد.

از وقایع شدید هوا تا COVID-19 ، پدیده های جهانی به ما می گویند که طبیعت به توجه ما نیاز دارد. همانطور که موضوع روز جهانی محیط زیست امسال به ما یادآوری می کند ، زندگی بر روی کره زمین بدون خدمات طبیعت امکان پذیر نخواهد بود ، بنابراین همه ما باید هم اکنون برای محافظت از آن اقدام کنیم و حداقل سرعت خود را کاهش دهیم.

ایزو دارای هزاران استاندارد است که به انواع مختلفی از سازمان ها کمک می کند تا عملکرد محیطی خود را بهبود بخشند و در جهت پایدارتر کردن جهان ما گام بردارند. این موارد شامل ISO 14001 برای مدیریت محیط زیست و دیگران در سری ISO 14000 مانند دستورالعمل های ISO 14055 برای اقدامات خوب در مدیریت زمین است که هدف از آن جلوگیری یا به حداقل رساندن تخریب زمین و بیابان زایی است.

از این گذشته ، ایزو به تازگی اعلام کرده است که کمیته فنی کاملاً جدیدی را برای توسعه استانداردها در زمینه تنوع زیستی ایجاد کند تا به انواع سازمانها کمک کند تا سهم خود را در توسعه پایدار تقویت کرده و طبیعت را در اولویت قرار دهند.

این کمیته در نظر دارد استانداردهایی را ایجاد کند که اصطلاحات و اصول مربوط به تنوع زیستی را هماهنگ کند ، روشهایی را برای تجزیه و تحلیل تأثیر بگذارد و به سازمانها کمک کند تا اقدامات استراتژیک را تعریف کرده و بر پیشرفت آنها در این مناطق نظارت کنند.

این استانداردهای آینده به سازمان ها کمک می کند تا ملاحظات تنوع زیستی را در فعالیت های خود ادغام کنند ، به آنها در تصمیم گیری مرتبط کمک کند و راهنمایی هایی در مورد موضوعات خاص تنوع زیستی مانند مهندسی محیط زیست و جنبه های مربوط به گونه های خاص و فناوری های جدید ارائه دهد.
منتشر شده در تاریخ ۴ ژوئن ۲۰۱۹
به کمک استانداردهای بین المللی ایزو راحت تر تنفس کنید.
هیچ چیز در زندگی با ارزش تر از هوایی که تنفس می کنیم نیست. شعار روز جهانی محیط زیست امسال مبارزه با آلودگی هوا می باشد. ایزو دارای طیف وسیعی از استانداردهای بین المللی است که به مبارزه در این امر کمک می کنند.

سازمان ایزو : هوای پاک پدیده‌ای نادر است. ۹۱ در صد از جمعیت جهان در مناطقی زندگی می کنند که کیفیت هوا با محدودیت های سازمان بهداشت جهانی مطابقت ندارد و میلیون ها نفر در هر سال کشته می شوند بنابراین پاک سازی هوا یک مسئله مهم است.

ایزو: آلودگی هوا موضوع روز جهانی محیط‌ زیست امسال است. روز ۵ ژوئن که نوبت سازمان ملل متحد برای تشویق آگاهی جهانی و اقدام برای حفاظت از محیط‌زیست می باشد توجه خود را به نگرانی‌های مربوط به آلودگی هوا، چه در داخل و چه خارج شهرها و چه در حومه، جلب می ‌کند.

ایزو دارای استانداردهای بین المللی است که به پاکیزگی هوا و کاهش آلودگی کمک می کند. کمیته فنی ایزو ISO / TC 146، کیفیت هوا دارای بیش از 170 استانداردهای منتشر شده و 37 مورد در حال توسعه است که دربرگیرنده طیف وسیعی از حوزه هایی نظیر اندازه گیری های آلاینده های هوا و تششعات ، فضای کاری در محیط کار و هوای محیط داخلی را پوشش می دهد .

دکتر Rolf Kordecki ، دبیر کمیته ایزو گفت که اندازه‌گیری مداوم مواد سمی در هوا برای قادر بودن به محدود کردن آن‌ها ضروری است.
آلودگی هوا می تواند بسیار مضر، خورنده، سرطان زا، جهش زا، یا بیماریزا باشد. بنابراین استاندارد سازی روش های اندازه گیری برای دستیابی به نتایج قابل مقایسه و اطمینان از ارزیابی انطباق کیفیت هوا در سراسر جهان ضروری می باشد .
علاوه بر این، پیشرفت های جدید در سم زدایی می تواند بر آنچه که به عنوان سطح ایمن بودن کیفیت هوا شناخته می شود، و همچنین شناسایی انواع جدیدی از آلاینده ها تاثیر بگذارد ، بنابراین ما دائما در حال بررسی نیاز به استانداردهای جدید هستیم.
کمیته فنی ISO / TC 285، آشپزخانه های پاک و راه حل های پخت و پز تمیز است که هدف آن هدایت بازار برای راه‌حل‌های پخت‌وپز ایمن و کارآمد و کاهش تعداد مرگ و میرهای ناشی از اجاق‌های آلاینده است.
ایزو همچنین دارای استانداردهای بسیاری است که یا منتشر شده اند و یا در توسعه با هدف حمایت از تکنولوژی‌های جدیدی که هوای ما را تمیز می‌کنند، مانند خودروهای برقی، ترکیبی و سوختی می باشد.
ISO 20762 وسایل نقلیه ی جاده ای الکتریکی – تعیین قدرت برای نیرو محرکه خودروی هیبرید الکتریکی و
ISO 23274 وسایل نقلیه ی جاده ای هیبریدی اندازه گیری انتشار اگزوز و مصرف سوخت می باشد.
علاوه بر این، ما همچنین استانداردهایی در سطح جامع‌تری با هدف بهبود محیط‌ زیست و جهانی که در آن زندگی می‌کنیم از جمله ISO 14001 سیستم‌های مدیریت محیط زیست ، و ISO 37101 سیستم مدیریت توسعه پایدار در جوامع ؛ و ISO 14064 در مورد اندازه گیری و گزارش دهی گازهای گلخانه‌ای می باشند را داریم.

گردآوری و ترجمه : الهه تقی زاده بهجتی
منبع : سایت ایزو
صدور گواهینامه ایزو
آکادمی آموزشی
دانستی های ایزو

salar_user

salar_user

Leave a Replay

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

شرکت Q.C.B ITALIA، یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده گواهینامه‌های بین‌المللی از ایتالیا است. این شرکت با شعار کمک به مشتریان برای افزایش بهره‌وری و با استفاده از سیستم‌های مدیریتی، فعالیت‌های مختلفی در جهت ارائه گواهینامه‌های ایزو در بخش‌های مختلف صنعتی و خدماتی انجام می‌دهد.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

آخرین مطالب

برای دریافت خبرنامه QCB ایمیل خود را وارد کنید.