رفتن به محتوا

گواهینامه IMS

خانه » وبلاگ » گواهینامه IMS
گواهینامه IMS

گواهینامه IMS 

آیا گواهینامه IMS وجود خارجی دارد؟

در سال های اخیر در بازار ایران درخواست برای گواهینامه IMS به شدت افزایش یافته است. اما باید بدانیم که  گواهینامه IMS وجود خارجی نداشته وصرفا توسط افراد سودجو و عدم آگاهی مشتریان در بازار ارائه گردیده است و این افراد به قدری ماهرانه اقدام به توجیه مشتریان می نمایند که وقتی با واقعیت روبه رو می شوند آنرا انکار می کنند.
این عنوان گواهینامه در داخل و خارج از مرزهای ایران اعتباری ندارد .

اما اصلاح IMS به چه معناست؟

در صورتی که سازمانی بتواند استانداردهای ایزو 9001 – ایزو 14001 و ایزو 45001 را در مجموعه خود استقرار دهد میتواند در بخش مستندسازی و استقرار سه استاندارد، قسمت های مشابه را در یک قالب برای سازمان خود تدوین نماید و به اصلاح دارای سیستم مدیریت یکپارچه گردد. که در این صورت اصلاحا گفته می شود سازمان دارای سیستم مدیریت یکپارچه یا IMS هست.همچنین شما می توانید سایر سیستم های مدیریتی که از ساختار HLS پیروی می کنند را با این استانداردها ادغام نمایید. مانند ایزو 50001 سیستم مدیریت انرژی و یا ایزو 27000 -ایزو22000 و 13485 و …

IMS مخفف کلمه Integrated Managment System می باشد.

IMS بواقع سیستم ارتباط بین اجزا جهت رسیدن بهدف مشترک میباشد اجزا شامل ، سازمان منابع و فرآیند هاست.سیستم مدیریت یکپارچه IMS اشخاص تجهیزات و فرهنگ همانند سیاستهای کاری مستند و تجربیات بخشی ازسیستم هستند .

سیستم مدیریت یکپارچه IMS سیستمی ست که تمام اجزای کسب و کار را جهت رسیدن بهدف وماموریت یکپارچه منسجم می سازد .
پس سیستم مدیریت یکپارچه ( IMS ) یک واژه و اختصار می باشد و گواهینامه مخصوص برای آن توسط شرکت های CB صادر نمی گردد .

اما این سیستم مدیریت یکپارچه دارای مزایایی از قبیل کاهش هزینه های استقرار و پیاده سازی- جلوگیری از تکرار و ایجاد مستندات مشابه- ادغام تمام عوامل موثر بر کسب و کار و …. می باشد.

به این مطلب امتیاز دهید
qcb_power_user

qcb_power_user

Leave a Replay

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

شرکت Q.C.B ITALIA، یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده گواهینامه‌های بین‌المللی از ایتالیا است. این شرکت با شعار کمک به مشتریان برای افزایش بهره‌وری و با استفاده از سیستم‌های مدیریتی، فعالیت‌های مختلفی در جهت ارائه گواهینامه‌های ایزو در بخش‌های مختلف صنعتی و خدماتی انجام می‌دهد.

آخرین مطالب

برای دریافت خبرنامه QCB ایمیل خود را وارد کنید.