رفتن به محتوا

پیاده سازی ایزو در کارخانه

خانه » وبلاگ » پیاده سازی ایزو در کارخانه
ایزو 2848

پیاده سازی یک سیستم مدیریت کیفیت در کارخانه ، ابزار اصلی مدیریت برای بهبود سازمان و عملکرد بیزنس و کیفیت مدارهای اطلاعاتی آن و هکماری کارکنان است.
) GME (Global Manufacturing Excellence به طور مطلوب منطبق با روح سازمان و توصیه شده توسط استاندارد جدید ISO 9001 است. در واقع، این روش مطابق و حتی بیش از الزامات استاندارد شده است.

8 اصل پیاده سازی ISO 9001:

اصل 1: کارخانه باید به مشتریانش گوش دهد تا نیازهای فعلی و آینده خود را درک کنند، نیازهای خود را برآورده کنند و از انتظاراتشان فراتر رود.

پاسخ: روش GME مشتری را در قلب نگرانی های خود قرار می دهد و حتی قصد دارد بیش از نیازهای مشتری باشد. هدف این است که حرکت به سمت تحویل به هر مشتری در کمترین هزینه، بدون نقص صفر و بلافاصله، به دلیل کاهش تمام زیان در کل زنجیره توسعه، تولید و توزیع.

اصل 2: مدیریت باید به وضوح اهداف نهایی، جهت گیری ها و شیوه های شرکت را تعریف کند و زمینه ی همکاری را برای کل پرسنل ایجاد کند.

پاسخ: مشارکت مدیریت در فعالیت های پشتیبانی توصیه می شود. مرحله اول شامل تعریف دیدگاه مدیریت است. این دیدگاه به تمام نیروی کار ارائه می شود و همه را به یک علت مشترک بسیج می کند. اهداف واضح و قابل اندازه گیری از این دیدگاه حاصل می شود. آنها به تصویب و تبدیل به اهداف عملیاتی، در نظر گرفته شده برای هر واحد از سازمان خواهد شد.

اصل 3: تمام کارکنان شرکت باید در دستیابی به اهداف تعیین شده توسط مدیریت احساس مسئولیت کنند

پاسخ: GME تضمین می کند که تمام کارکنان در پروژه شرکت دخالت داشته باشند؛ زیرا پذیرش و مشارکت، عناصر ضروری در پیشرفت هستند. هر شخص آگاه و درگیر است: موفقیت اهداف فردی به موفقیت کلی کمک می کند.

اصل 4: کارخانه باید به عنوان مجموعه ای از فرآیندهای همبسته تعریف شود.

پاسخ: GME هدایت کسب و کار به سمت یک سازمان داخلی از فرآیندهای متصل شده است.اصل ارتباط برقرار شده بسیار ساده است: همه عناصر لازم برای عملیات آنها توسط هر سرویس، بخش، فرآیند … باید در اختیار شرکت و همکاران قرار گیرد

اصل 5: تمامی فرآیندهای کسب و کار کارخانه  باید با هدف اثربخشی و کارایی شناسایی، تعریف و بهینه سازی شوند.

پاسخ: GME به وضوح فرآیندهای مختلف را در نقش تامین کننده مشتری (داخلی یا خارجی) مشخص می کند. این سازمان مراقبت می کند که هر فرآیند با تمام عناصر ضروری و کافی ارائه می شود که می تواند تحت بهترین شرایط کیفیت و کارآیی انجام شود.

بنابراین، به عنوان مثال، یک ایستگاه کاری صنعتی می داند – از طریق یک صفحه کامپیوتر – تمام موارد مورد استفاده برای عملیات آن مانند: مشخصات فنی، مشخصات مواد خام، روش ها، دستورالعمل های ایمنی، اهداف کمی و کیفی، تاریخ عملکرد، ابزار ثبت غیر طبیعی وضعیت ها و توقف ها، … با توجه به گزارش های روزانه، به صورت خودکار تولید می شود، اهداف شناخته شده، اندازه گیری و نمایش داده می شود. این که آیا اهداف در حال برآورده شدن هستند یا خیر، روزانه مورد بحث قرار می گیرد.

اصل 6: کارخانه باید یک روش بهبود مستمر را آغاز کند.

پاسخ: GME یک شیوه است که اساسا بر پایه ی بهبود مستمر است و در تکیه بر مشارکت نیروی کار است. این وضعیت شرکت را در نقطه راه اندازی ارزیابی می کند و نظارت دقیق و اندازه گیری را تضمین می کند. شاخص هایی که در حال حاضر توسط این شرکت استفاده می شوند بهتر ارتباط برقرار شده اند، زیرا از رسانه های جدید استفاده می کنند. شاخص های عملکردی خاص برای روش GME نیز وجود دارد.

اصل 7: کارخانه باید روابط دوجانبه سودمند با تامین کنندگان خود ایجاد کند.

پاسخ: روابط با تامین کنندگان بیشتر مفید خواهد بود اگر آنها به اطلاعات عینی برسند. با تشکر از ابزار ضبط و اندازه گیری استفاده شده توسط روش GME، نظارت بر تامین کنندگان دقیق و منطقی خواهد بود. عدم انطباق ها به صورت مفصل تر در ارتباط با اعتماد بیشتر به نفع هر دو طرف ارزیابی می شود.

اصل 8: تمام تصمیمات باید به داده های عینی و اطلاعات متکی باشند.

پاسخ: GME مبتنی بر نرم افزار ارتباطی، ضبط، تصمیم گیری و تجزیه و تحلیل است: کارخانه. رویدادهایی که توسط پرسنل مشاهده می شود: ناهنجاری های فنی، مشکلات سازمان، کیفیت، تنظیم، تغییر در روند، … با استفاده از ابزار ساده و کاملا سازگار ثبت می شود. عملکرد فرآیندها یا تجهیزات نیز به صورت خودکار یا دستی ضبط می شود.

اقدامات اصلاحی بر اساس این معیارها انجام می شود: ناهنجاری های ثبت شده و اهداف یا اهداف مورد نیاز است. ردیابی عملیات نیز همیشه تضمین شده است، مانند تاریخ تکمیل شدن. تصمیم گیری در زمان واقعی تحت نظارت است علاوه بر این، به لطف پتانسیل پردازش داده ها، پایگاه های داده مقدار زیادی از ورودی ها را با روزهای گذرا سپری می کنند و امکان استخراج اطلاعات بسیار مفید در مورد مواجهه با قابلیت اطمینان تجهیزات خاص و اثربخشی فرآیندهای خاص فراهم می شود. تجزیه و تحلیل گرافیکی باعث می شود که نقص ها را پیدا کرده و تمرکز اقدامات اصلاحی را در مورد مشکلات مهم را حل کند.

گروه آموزش کیوسی‌بی

گروه آموزش کیوسی‌بی

Leave a Replay

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

شرکت Q.C.B ITALIA، یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده گواهینامه‌های بین‌المللی از ایتالیا است. این شرکت با شعار کمک به مشتریان برای افزایش بهره‌وری و با استفاده از سیستم‌های مدیریتی، فعالیت‌های مختلفی در جهت ارائه گواهینامه‌های ایزو در بخش‌های مختلف صنعتی و خدماتی انجام می‌دهد.

آخرین مطالب

برای دریافت خبرنامه QCB ایمیل خود را وارد کنید.