گواهینامه ISO برای موسسات آموزشReviewed by مدیریت سایت on Apr 20Rating:

چگونه گواهینامه ISO برای موسسات آموزش را بدست آورید؟

در بازار رقابتی امروز موسسات  آموزشی می خواهد سیستم خود را با سطح بین المللی به رسمیت بشناسد. به طوری که مشتریان و ذی نفعان موسسه اعتماد لازم را در خصوص کیفیت تحصیلات موسسه کسب نمایند و مطمن باشند که سیستم مدیریت توسط شخص ثالث خارجی تأیید شده است.

برای اثبات این موضوع ، بهترین روش این است که گواهینامه ایزو را برای موسسات آموزشی خود دریافت کنید.

مدیر هر موسسه آموزشی چند سوال رایج قبل از اخذ و صدور گواهینامه ایزو دارد:

اقدامات مورد نیاز برای صدور گواهینامه

فرآیند صدور گواهینامه

هزینه صدور گواهینامه

روش صدور گواهینامه

……

در ادامه به این سوالات پاسخ خواهیم داد. همچنین می توانید با تماس با کارشناسان شرکت آخرین اطلاعات را به صورت رایگان کسب نمایید

 

مراحل دریافت گواهینامه ایزو برای موسسات آموزشی

مرحله اول در راستای صدور گواهینامه برای موسسه آموزشی تشخیص اهداف و دامنه فعالیت موسسه می باشدبرای مثال : تنها آموزش در عملیات آموزش کامپیوتر عمومی یا آموزش در دوره صدور گواهینامه تحت وابستگی با برخی دانشگاهی یا دوره طراحی خود، آموزش در توسعه نرم افزار و یا صدور گواهینامه زبان یا سخت افزار برنامه نویسی یا آموزش و شبکه و یا هر آموزش مربوط به کامپیوتر.

سپس فرآیندهای مربوط به انجام آموزش کامپیوتر مورد نیاز را تشریح می نمایم ،
برای مثال: انواع آموزش های کامپیوتری ، تنظیم مشخصات و معیارهای انجام هر فرآیند، ترتیب منابع برای تحویل دوره های آموزش کامپیوتر و نظارت بر عملکرد هر فرآیند

پس از توسعه هر فرآیند، الزامات ایزو را آماده نموده و سیاست و اهداف کیفیت ، نقش و مسئولیت هر شخص در مؤسسه را تعیین کنید.

برای اطمینان از درستی الزامات ایزو یک جلسه ممیزی داخلی به منظور یافتن نقاط ضعف و قوت سیستم برگزار نموده و در نهایت از شرکت ثالث به منظور بررسی عملکرد موسسه و صدور گواهینامه ایزو دعوت می گردد.

 

هزینه صدور گواهینامه ISO برای موسسات آموزشی:

 

در عمل به طور کلی هزینه های صدور گواهینامه با توجه به، تعداد پرسنل (زمان کامل / زمان قسمت / فرعی)، تعداد سایت و زیر مجموعه های موسسه های و یا BRACH تحت پوشش و شیفت های کاری تعییین می گردد.

این عدد به صورت ثابت نبوده و از یک موسسه به موسسه دیگر متفاوت می باشد.

شرکت های گواهینامه دهنده ایزو

تعداد بسیاری از شرکت های گواهی دهنده در ایران وجود دارد اما توصیه می شود که شرکت هایی گواهینامه ها را انتخاب کنید که دارای اعتبار بخشی از موسسات معتبر AB باشند که در نهایت عضو سازمان IAF می باشند.

 

صدور گواهینامه ایزو

آکادمی آموزشی

دانستی های ایزو