رفتن به محتوا

دستورالعمل هایی برای طراحی نمادهای لمسی

خانه » وبلاگ » دستورالعمل هایی برای طراحی نمادهای لمسی
دستورالعمل هایی برای طراحی نمادهای لمسی

استاندارد ISO، حس جدیدی را برای طراحی محصول به ارمغان می آورد

امروزه بسیاری از افرادی که دچار اختلال دید و یا کم بینایی هستند، باید ابزارهای مختلفی را برای زندگی روزمره به کار ببرند. اما به لطف استاندارد جدید ISO برای طراحی محصول ، اطلاعات لمسی قابل استفاده در نظر گرفته شده است.

ISO 24508: 2019، Ergonomics :

طراحی قابل دسترس – دستورالعمل هایی برای طراحی نمادهای لمسی

ممکن است اطلاعات لمسی روی درب توالت را برای نشان دادن آقایان یا خانم ها، دکمه ها در آسانسور، بطری شراب و بسته بندی برای غلات صبحانه و غذاهای آماده را دیده باشید.
استفاده از اطلاعات لمسی (مانند نمادها و آیکون های برجسته) به یک روش مهم برای حمایت از افراد کم توان تبدیل شده است.

با در نظر داشتن این موضوع، ISO 24508 مشخصه های فیزیکی نمادهای لمسی و آیکون ها را برای سهولت در خواندن با لمس مشخص می کند.
با توجه به توانایی انسان از حس لامسه و اثرات پیری بر احساس لمس این محصولات، امکانات و تجهیزات در مسکن، حمل و نقل و خدمات و نیز بسته بندی قابل استفاده است.

سوزان هارکر، رئیس کمیته فنی ISO که استاندارد جدید را توسعه داد، می گوید: “استاندارد جدید لمسی، اطلاعات لازم را برای استفاده از محصولات و محیط را در دسترس قرار می دهد. “این استاندارد اجازه می دهد تا این افراد به طور یکپارچه از محصولات روزمره خود استفاده کنند، که گامی مهم در کمک به آنها برای اتصال به جهان اطرافشان است.”

کاربران مورد نظر این استاندارد طراحان، ergonomists و مدیران پروژه، و همچنین مدیران، کارگران، مصرف کنندگان و تهیه کنندگان هستند.

انتظار می رود که افراد با طیف گسترده ای از معلولیت ها ، با حذف موانعی که مانع از استفاده یا بهتر شدن محصولات یا محیط ها می شوند بهره مند شوند و در انجام این کار به اثربخشی کلی ، کارایی و رضایت خود کمک کنند.

به این مطلب امتیاز دهید
qcb_power_user

qcb_power_user

Leave a Replay

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

شرکت Q.C.B ITALIA، یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده گواهینامه‌های بین‌المللی از ایتالیا است. این شرکت با شعار کمک به مشتریان برای افزایش بهره‌وری و با استفاده از سیستم‌های مدیریتی، فعالیت‌های مختلفی در جهت ارائه گواهینامه‌های ایزو در بخش‌های مختلف صنعتی و خدماتی انجام می‌دهد.

آخرین مطالب

برای دریافت خبرنامه QCB ایمیل خود را وارد کنید.