رفتن به محتوا

چرا گواهینامه ISO مهم است

خانه » وبلاگ » چرا گواهینامه ISO مهم است

چرا گواهینامه ISO مهم است؟

چرا گواهینامه ISO مهم است؟ گواهینامه های ایزو یک مجوز بین المللی است که کیفیت محصولات و خدمات یک شرکت را تضمین می کند. داشتن گواهینامه ISO مزایای زیادی برای شرکت ها دارد.

برخی از این مزایا :

افزایش اعتبار و شناخت:

مجوز ISO 9001 توسط سازمان بین المللی استاندارد صادر می شود و در سراسر جهان پذیرفته می شود. بنابراین ، داشتن گواهینامه ISO 9001 باعث افزایش ارزش شرکت شما در برابر رقبا می شود و همچنین باعث افزایش وضعیت شما در بین مشتریان می شود.

افزایش درآمد:

از آنجا که شرکت شما دارای گواهینامه ISO 9001 است ، بدین معنی است که کیفیت شما گواهی شده است. بنابراین ، می توانید از این به عنوان یک نقطه تبلیغاتی استفاده کرده و محصولات خود را بر این اساس قیمت گذاری کنید. داشتن محصولات با کیفیت بیشتر همچنین به شما در جذب مشتری بیشتر کمک می کند.

بهبود قوام:

ISO 9001 به شما کمک می کند تا کنترل فرایندهای تجاری خود را افزایش دهید و هرچه بیشتر شغل خود را کنترل کنید ، قوام شما بیشتر می شود. افزایش قوام بدان معنی است که مشتریان شما هر بار که می توانند با شما تجارت کنند ، همان خدمات یا همان محصولات را دریافت می کنند.

افزایش رضایت مشتری:

مشتریان می دانند که محصولات و خدمات شما همیشه کیفیت و کیفیت آن را دارند و این کار خواهند کرد. آنها می دانند از شما چه انتظاری دارند. بنابراین ، شکایات کمتری خواهید داشت و مشتریان رضایت بیشتری خواهید داشت.

کارمندان توانمند:

تأیید ISO 9001 نیاز به آموزش و پیشرفت کارکنان شما دارد. همچنین ابزارهای لازم برای انجام کارهای خود از جمله روشها ، دستورالعملها و معیارها را برای آنها فراهم می کند. در نتیجه ، کارمندان شما از آنچه انجام می دهند آگاهی بیشتری دارند و از آنجا که آنها همچنان آموزش می بینند ، شغل آنها بهبود می یابد.

همانطور که مشاهده می کنید ، گواهینامه ISO 9001 مزایای بسیاری دارد. اما دریافت گواهینامه کار آسانی نیست و هزینه های آن با آن همراه است.

هزینه های دریافت گواهینامه ISO 9001:

دو نوع هزینه مربوط به صدور گواهینامه ISO 9001 وجود دارد. یکی از آنها هزینه های صدور گواهینامه و دیگری هزینه های آماده شدن برای آن است.

شما باید با یک ثبت کننده تماس بگیرید:

باید به یک ثبت کننده مراجعه کرده و هزینه برنامه را بپردازید. پس از آن ، یک ممیزی برای سازمان حسابرسی شرکت شما به سازمان شما می آید و برای ممیزی هزینه ای نیز در نظر گرفته می شود. در آخر ، هزینه ثبت نام برای صدور گواهینامه وجود دارد.

به کارمندان خود آموزش دهید و مراحل خود را مستند سازید: باید کلیه مراحل خود را مستند سازید و کارمندان خود را نیز به آن آموزش دهید. این هزینه های اضافی را برای شرکت شما به ارمغان می آورد.

مشاور: بسیاری از شرکت ها برای دریافت کمک های خارجی برای مدیریت فرآیند صدور گواهینامه ، مشاور استخدام می کنند

چرا گواهینامه ISO مهم است

سازمان بین المللی استاندارد سازی مشخصات مربوط به محصولات ، خدمات ، سیستم ها و رویه هایی را ارائه می دهد که با استفاده از آنها می توان سطح تعالی آنها را اندازه گیری کرد. ایزو یک سازمان مستقل است ، اما عضویت آنها در بیش از 160 نهاد استاندارد ملی حاوی چنان تخصص بالایی است که نشریات آنها بر مقررات دولت در آمریکا و خارج از کشور تأثیر می گذارد.

هدف از استاندارد سازی ، ساده سازی تولید در صنایع مختلف ، اطمینان از سازگاری و ایمنی محصولات و ارتقاء همکاری و سازگاری جهانی است. ساخت فلز سفارشی از جمله این صنعت است که در نتیجه استانداردسازی ، مزایای غیرقابل انکار تکنولوژیکی ، اقتصادی و اجتماعی را تجربه کرده است. تا زمانی که مجوز ISO خود را نگرفته باشد ، یک شرکت واقعاً استاندارد تلقی نمی شود.

مزایای استاندارد سازی (چرا گواهینامه ISO مهم است)

تجارت بین المللی

استاندارد سازی محصول در از بین بردن موانع تجاری و امکان ورود شرکت ها به بازارهای جهانی نقش مهمی داشته است.تهیه قطعات سازگار از منابع بین المللی این شرکت را قادر می سازد تا سربار خود را کاهش داده و قیمت رقابتی ارائه دهد. مقررات تنظیم شده واردات و صادرات بسیاری از دردسرهای معاملات بین المللی را از بین می برد. مشخصات فنی استاندارد در ساخت فولاد به شركتها در سراسر جهان این اجازه را داده است تا در پروژه های مسكونی ، تجاری ، علمی و امدادی یكپارچه با هم همكاری كنند. بیش از یک میلیون شرکت در سراسر جهان استانداردهای تولید فولاد ISO را اجرا می کنند.

ایمنی و رضایت مصرف کننده

از آنجا که تحقیقات در مورد کارآیی و خطرات احتمالی محصولات مصرفی عمومی می شود ، ISO با پروتکل استانداردسازی به روز پاسخ می دهد.با تبدیل شدن محصولات به امنیت ، اطمینان بیشتر و کیفیت بهتر ، اعتماد مصرف کننده افزایش می یابد.محصولاتی که تأثیر منفی بر محیط دارند ، منسوخ می شوند زیرا مشخصات ISO به طور پیوسته سازگار با محیط زیست می شوند.استاندارد سازی ، مصرف کننده را قادر می سازد در شرکت های تحقیق و تحریک ، و انتخاب محصولات و خدمات با کیفیت ، پیشرو باشند.
مطالعات و تحقیقات انجام شده توسط اعضای ISO منجر به پیشرفتهای قابل توجه رویه ای در صنعت فولاد شده است. این امر در توسعه درمانها و پوششهای مختلف که باعث افزایش مثبت واکنش فولاد سازه به دمای بالا و قرار گرفتن در معرض آب ثابت می شود ، به اوج خود رسیده است.

مشارکت در صنعت

انتخاب گواهینامه ISO به معنای این است که یک شرکت مایل و قادر به رهبر صنعت باشد. همچنین برخی از شرکت ها واجد شرایط شرکت در فرایند توسعه استاندارد هستند. صدور گواهینامه اعتبار ارائه می دهد ، و ممکن است بسیاری از مشتریان به عنوان تعهد به کیفیت تلقی شوند.در بسیاری از صنایع و همچنین بسته به مقررات ایالتی ، صدور گواهینامه ISO می تواند یک الزام قانونی یا قراردادی باشد.
پیمانکاران از فولاد سازه ای از مغازه های تولیدی دارای گواهینامه ISO استفاده می کنند تا تیرهای استاندارد و سایر قطعات در خارج از سایت ساخته شوند ، به راحتی حمل و نقل شوند و به سرعت در محل احداث شوند.

بهره وری بیشتر

صدور گواهینامه ISO می تواند یک شرکت را قادر سازد که بهره وری خود را بهبود ببخشد ، تأمین مثبت منابع خود را افزایش داده و در سطح بین المللی رشد کند.

افزایش کارآیی ، نوآوری و رشد عملکرد را تقویت می کند.
افزایش بهره وری باعث افزایش مزیت رقابتی یک شرکت و افزایش سهم بازار می شود.
گرایش ISO به توجه به محیط زیست در توسعه روش شناسی مبتنی بر کارآیی به اوج خود رسیده است.
عملیات داخلی ساده باعث کاهش هزینه ها می شود و فضای کمتری را برای خطاهای گرانقیمت می گذارد.

یک فروشگاه تولیدی فولاد دارای گواهینامه ISO در هنگام ارائه خدمات به مشتریان و هنگام تدوین خط مشی ، مشخصات کلاس جهانی را در خط تولید دنبال خواهد کرد. این شرکت قادر خواهد بود منابع خود را تأمین کند و در سطح بین المللی تجارت کند ، از این رو کیفیت پیشرو در صنعت را با تأکید بر ایمنی و کارآیی ارتقا بخشد.

گروه آموزش کیوسی‌بی

گروه آموزش کیوسی‌بی

Leave a Replay

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما

شرکت Q.C.B ITALIA، یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده گواهینامه‌های بین‌المللی از ایتالیا است. این شرکت با شعار کمک به مشتریان برای افزایش بهره‌وری و با استفاده از سیستم‌های مدیریتی، فعالیت‌های مختلفی در جهت ارائه گواهینامه‌های ایزو در بخش‌های مختلف صنعتی و خدماتی انجام می‌دهد.

آخرین مطالب

برای دریافت خبرنامه QCB ایمیل خود را وارد کنید.