رفتن به محتوا

گواهینامه ایمنی آسانسور

خانه » وبلاگ » گواهینامه ایمنی آسانسور
ایمنی آسانسور

ISO 8100 آسانسور برای حمل و نقل افراد و کالاها – قسمت 1: آسانسور مسافر و کالا و قسمت

ایمنی در هر سطح: اولین استاندارد بین المللی برای آسانسور که اخیرا منتشر شده است.

صدها هزار کالا و مسافر در هر لحظه در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند، و به لطف استانداردهای بسیار دقیق ما با خیال راحت به طبقات بالا و پایین ساختمان ها منقل می شویم. اما قوانین و مقررات ملی یا منطقه ‌ای که به آن‌ها اعمال می‌شود در استانداردهای مختلف منعکس می‌شوند و تجارت بین‌المللی را به یک مشکل تبدیل می ‌کنند.
استفاده از آسانسور هزاران سال قبل به شکل قرقره های دستی مانند آن چه که بردگان رومی در آمفی تءاتر روم باستان استفاده می کردند شروع شد.

برای اولین بار یک استاندارد بین‌المللی ISO به تازگی منتشر شده آن‌ها را هماهنگ می‌کند و ایمنی را برای بهبود و پیشرفت تکنولوژی قادر می سازد.

سه استاندارد اصلی برای استفاده در سراسر جهان وجود دارد تا مشخصه‌های مکانیکی و عملیاتی آسانسورها را بیان کنند، که همگی به سطح مشابهی از ایمنی و کیفیت می‌رسند. با این حال، همه آن‌ها الزامات متفاوتی دارند و به حوزه اقتصادی مرتبط هستند که در آن‌ها عمل می‌کنند، به این معنا که آن‌ها همیشه در بخش‌های دیگر جهان پذیرفته نمی‌شوند.

ISO 8100 آسانسور برای حمل و نقل افراد و کالاها – قسمت 1: آسانسور مسافر و کالا و قسمت 2: قوانین طراحی، محاسبات، آزمایش ها و تست های قطعات آسانسور با برآوردن شرایط بین المللی مورد توافق که در سراسر جهان برای استفاده در همه مناطق و مطابق با همه قوانین محلی است.

دکتر Gero Gschwendtner، رئیس کمیته فنی ISO که استانداردها را توسعه داده است، گفت که هماهنگ سازی استانداردهای موجود، موانع تجارت بین المللی را حذف می کند و سطح ایمنی را برای همه ذینفعان ما در سراسر جهان تضمین می کند.

این امر نه تنها باعث کاهش مدیریت برای بسیاری از کسب و کارها در این زمینه می‌شود, بلکه زمینه ای برای امنیت, نوآوری و فن‌آوری‌های جدید ایجاد خواهد کرد.
ISO 8100-1 و ISO 8100-2 توسط کمیته ISO / TC 178 آسانسور – پله برقی – نوارهای نقاله توسط دبیرخانه ی AFNOR عضو ایزو درفرانسه برگزار می گردد و توسعه داده می شود.

ISO 8100-1 : آسانسور برای حمل افراد و کالاها : علاوه بر الزامات این سند, الزامات تکمیلی باید در موارد خاصی مورد توجه قرار گیرند (استفاده از آسانسورها توسط افراد دارای معلولیت, در صورت آتش‌سوزی, جو انفجاری بالقوه, شرایط آب و هوایی شدید, شرایط زمین لرزه‌ای, حمل کالاهای خطرناک و غیره).

این سند برای آسانسور مسافر و کالا که قبل از تاریخ انتشار آن نصب شده است ، قابل اجرا نیست.

ISO 8100-2 : این سند قواعد طراحی، محاسبات، آزمون ها و آزمایشات مولفه‌های بالابر را مشخص می‌کند که با استانداردهای دیگر مورد استفاده برای طراحی بالابر مسافر، حمل و نقل کالا، و دیگر انواع مشابه وسایل حمل و نقل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هدف از این سند تعریف قوانین ایمنی مربوط به آسانسور با توجه به حفاظت از افراد و اشیاء در برابر خطر تصادفات مربوط به استفاده، نگهداری و عملیات اضطراری آسانسور است.

به این مطلب امتیاز دهید
qcb_power_user

qcb_power_user

Leave a Replay

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

شرکت Q.C.B ITALIA، یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده گواهینامه‌های بین‌المللی از ایتالیا است. این شرکت با شعار کمک به مشتریان برای افزایش بهره‌وری و با استفاده از سیستم‌های مدیریتی، فعالیت‌های مختلفی در جهت ارائه گواهینامه‌های ایزو در بخش‌های مختلف صنعتی و خدماتی انجام می‌دهد.

آخرین مطالب

برای دریافت خبرنامه QCB ایمیل خود را وارد کنید.