رفتن به محتوا

گواهینامه ایزو چیست

خانه » وبلاگ » گواهینامه ایزو چیست

گواهینامه ایزو چیست؟

استانداردهای مدیریت ایزو یک سری از چارچوب هایی هستند که به شما کمک می کنند به طور موثر کسب و کارتان را اداره کنید. صدور گواهینامه ایزو برای شخص ثالث نشان از این دارد که شما با استاندارد مدیریت ایزو مطابقت دارید و این گواهینامه ایزو به سازمان شما اعتبار می دهد.

آیا گواهینامه ایزو برای شما مناسب است؟

در صورتیکه پاسخ برخی یا همه سوالات زیر “” بلی “” باشد صدور گواهینامه ISO برای شما مناسب است.

آیا می خواهید موفقیت خود را در مناقصه افزایش دهید یا مشتریان بالقوه را متوجه کنید که شما یک منبع معتبر هستید؟

آیا بخش هایی از کسب و کار شما وجود دارد که می تواند کارآمدتر باشد؟

آیا شما نیاز به کاهش هزینه ها دارید؟

آیا می خواهید هزینه های بیمه خود را کاهش دهید؟

آیا میخواهید سطح رضایت مشتری شما بهبود یابد؟

آیا شما نیاز دارید که فرایندها و رویه هایتان را قوی تر کنید؟

آیا کسب و کار شما از مشارکت و انگیزه کارکنان افزایش یافته است؟

اقدامات بعدی

شما می توانید در مورد استانداردهای مدیریتی که ما در بخش صدور گواهینامه ISO در این وبسایت ارائه می دهیم بیشتر بدانید.

اگر شما یک کسب و کار کوچک هستید که برای ISO کامل نیست آماده است، کارشناسان ما میتوانند به شما کمک می کند تا یک سیستم مدیریت سازگار با ISO را که با کسب و کار خودتان، پیاده سازی کنید.

ما همچنین می خواهیم با شما در مورد خدمات آموزش و مشاوره ما صحبت کنیم تا بتوانیم بیشترین استفاده از سیستم مدیریت جدید خود را به حداکثر برسانیم.

درباره ریشه لاتین کلمه ISO :

تصور می شود که کلمه (ISO) مخفف International Organization for Standardization است, در حالی که مخفف عبارت فوق می بایست به صورت (IOS) باشد. (ISO) در اصل از کلمه یونانی (isos) مشتق شده و به معنی (برابر) و ریشه پیشوند (iso) در انگلیسی و و به معنی سازمان بین المللی برای استاندارد سازی است.

این سازمان غیردولتی در سطح وسیع به وضع استانداردهای کلی و جزئی برای هماهنگ کردن استانداردهای متفاوت جهانی می‌پردازد. در عمل ایزو به صورت یک کنسرسیوم با ارتباطات قوی با دولت‌ها فعالیت می‌کند. این مؤسسه انواع استانداردهای تجاری و صنعتی جهانی را تعیین می‌نماید. مرکز ایزو در ژنو سویس قرار دارد.ایزو کار رسمی خود را از تاریخ بیست و سوم فوریه ۱۹۴۷ آغاز کرده‌است. این سازمان به ترویج جهانی استانداردهای اقتصادی و صنعتی می‌پردازد تا مبادلات صنایع و فنون مختلف را در یک راستا هماهنگ کند.

سازمان بین‌المللی استانداردسازی، باآنکه یک سازمان غیردولتی است، به‌دلیل این که استانداردهای این مؤسسه تبدیل به قوانین می‌گردد از بیشتر سازمان‌های غیردولتی قدرتمندتر است. امروزه نزدیک به ۱۵۷ کشور در این سازمان به عضویت درآمده‌اند که ایران نیز یکی از آنهاست.

به این مطلب امتیاز دهید
گروه آموزش کیوسی‌بی

گروه آموزش کیوسی‌بی

Leave a Replay

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

شرکت Q.C.B ITALIA، یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده گواهینامه‌های بین‌المللی از ایتالیا است. این شرکت با شعار کمک به مشتریان برای افزایش بهره‌وری و با استفاده از سیستم‌های مدیریتی، فعالیت‌های مختلفی در جهت ارائه گواهینامه‌های ایزو در بخش‌های مختلف صنعتی و خدماتی انجام می‌دهد.

آخرین مطالب

برای دریافت خبرنامه QCB ایمیل خود را وارد کنید.