رفتن به محتوا

گواهینامه های تقلبی ایزو

خانه » وبلاگ » گواهینامه های تقلبی ایزو
گواهینامه های تقلبی ایزو

فروش گواهینامه های تقلبی

متاسفانه در حال حاضر تعدادی از افراد سودجو از عدم آگاهی مشتریان سو استفاده کرده و اقدام به فروش گواهینامه های تقلبی و جعلی ایزو می نمایند.

با یک جستجوی ساده در اینترنت با سایت های فروش گواهینامه ایزو روبه رو می شوید که مدعی صدور گواهینامه از مراجع بین المللی حتی بدون انجام ممیزی را دارند.

استفاده از لوگوی سازمان های جهانی نظیر IAF- ACCREDIA- DAKKS-ASCB-UKAS  و …. به دلیل عدم  اعمال قانون کپی رایت در ایران به راحتی توسط این سایت ها صورت می پذیرد و جالب تر اینجاست که این سایت ها حتی از قوانین ابتدایی صدور گواهینامه و یا عدم امکان درج لوگوی سازمانی مانند IAF بروی گواهینامه های خود اطلاع ندارند و یا به مشتری گواهینامه IMS  را پیشنهاد می کنند ( درباره IMS  بیشتر بدانیم)

پیگیری گواهینامه های تقلبی:

مشتریان در مرحله اول می توانند به سایت شرکت های اصلی در انگلستان- ایتالیا- آلمان و … مراجعه نمایند و نام دفتر ایران را در وب سایت آن شرکت جستجو نمایند که در مرحله اول اطمینان حاصل کنند که این شرکت در ایران نمایندگی دارد یا خیر.

در مرحله بعد می بایست به سایت AB این شرکت ها مراجعه کرده و دید آیا این شرکت خارجی اصلا عضو این سازمان های تایید صلاحیت کننده هستند یا خیر؟

جالب است بدانید که بسیاری از شرکت ها که در حال حاضر به اسم شرکت های اروپایی در ایران گواهینامه صادر می کنند ، اصلا نمایندگی در ایران ندارند.

در صورت اخذ این مدارک در بسیاری از مناقصات شرکت شما امتیاز لازم را نخواهد آورد.

مراحل عملیاتی اعتبار سنجی یک شرکت صدور گواهینامه:

1- مراجعه به وب سایت https://www.iaf.nu/

2- ورود به بخش IAF_MEMBERS_SIGNATORIES

3- کلیک بروی کشور مورد نظر ( به عنوان مثال ایتالیا)

4- پیدا کردن AB  مورد نظر ( مثلا ACCREDIA)

5- ورود به سایت اکردیا و سرچ نهاد صدور گواهی ایزو ( مثلا Q.C.B ITALIA)

6- ورود به سایت Q.C.B ITALIA  و پیدا کردن نمایندگی های ان در نقاط مختلف دنیا( مثلا ایران)

به این مطلب امتیاز دهید
qcb_power_user

qcb_power_user

Leave a Replay

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

شرکت Q.C.B ITALIA، یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده گواهینامه‌های بین‌المللی از ایتالیا است. این شرکت با شعار کمک به مشتریان برای افزایش بهره‌وری و با استفاده از سیستم‌های مدیریتی، فعالیت‌های مختلفی در جهت ارائه گواهینامه‌های ایزو در بخش‌های مختلف صنعتی و خدماتی انجام می‌دهد.

آخرین مطالب

برای دریافت خبرنامه QCB ایمیل خود را وارد کنید.