رفتن به محتوا

راه حل های ایزو برای یک آینده ایمن تر و سالم تر در محیط کار

خانه » وبلاگ » راه حل های ایزو برای یک آینده ایمن تر و سالم تر در محیط کار

راه حل های ایزو برای یک آینده ایمن تر و سالم تر در محیط کار
الیزابت گسیوروفسکی-دنیس در تاریخ 26 آوریل 2019

روز 28 آوریل امسال، روز جهانی ایمنی و بهداشت در محل کار، توجه همه را به آینده کار را جلب می کند و به اهمیت راه حل های ایزو در مبارزه با جراحات مرتبط با کار، بیماری ها و مرگ و میر در سراسر جهان را یادآوری می کند.

متاسفانه مسئله بهداشت و ایمنی در محل کار دغدغه اصلی مشاغل و کسب و کارها نمی باشد این در حالی است که بدانیم برای میلیون ها نفر از کارگران در سراسر جهان، شغل آنها می تواند، این افراد را در محیط های بسیار خطرناک قرار دهد که تفاوت بین زندگی و مرگ می باشد.

سازمان جهانی کار (ILO)روز جهانی ایمنی و بهداشت در محل کار رابا هدف بالا بردن آگاهی از اهمیت سلامت و ایمنی شغلی و ایجاد یک فرهنگ پیشگیری در محل کار اعلام نموده است.

ایزو برای کمک به سازمان های در کاهش و پیشگیری از حوادث، آسیب ها و بیماری های مرتبط با کار، اولین استاندارد جهانی بهداشت و ایمنی شغلی (OH & S) در جهان را تدوین نمود.
ایزو 45001، سیستم های مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای – الزامات راهنمایی برای استفاده، چارچوبی برای افزایش ایمنی، کاهش خطرات در محل کار و افزایش سلامت و رفاه در محل کار است و سازمان را قادر می سازد تا عملکرد OH & S خود را بهبود بخشد.

این استاندارد برای همه سازمان ها، صرف نظر از اندازه، صنعت و یا طبیعت کسب و کار، طراحی شده است تا در فرآیندهای مدیریت موجود در سازمان ادغام شود و از یک ساختار سطح بالا همانند دیگر استانداردهای سیستم مدیریت ISO

ISO 45001 بخش قابل ملاحظه ای از راه حل های ISO برای سلامتی و ایمنی در محل کار است. محدوده سلامت و ایمنی محل کار در آینده برای سلامت روان شناختی با یک استاندارد جدید در توسعه گسترش خواهد یافت.
ایزو 45003: مدیریت سلامت و بهداشت حرفه ای – سلامت روحی و ایمنی در محل کار – انتظار می رود در سال 2021 منتشر شود.

ایزو یک رویکرد چند گانه ای به محل کار دارد که شامل مجموعه گسترده ای از کمیته های تخصصی متعدد و کمیته های فرعی است. سایر استانداردهای ایزو که اجرای آن می تواند ایمنی را افزایش داده و سلامت در محل کار را به عنوان موارد متنوع به عنوان لباس های محافظ و تجهیزات، تجهیزات برای آتش نشانی و حفاظت از آتش، جوشکاری، تراکتور و ماشین آلات برای کشاورزی و جنگلداری، الزامات صلاحیت برای بازرسان جرثقیل، مدیریت ریسک در محل های کار سرد,…

به این مطلب امتیاز دهید
گروه آموزش کیوسی‌بی

گروه آموزش کیوسی‌بی

Leave a Replay

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

شرکت Q.C.B ITALIA، یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده گواهینامه‌های بین‌المللی از ایتالیا است. این شرکت با شعار کمک به مشتریان برای افزایش بهره‌وری و با استفاده از سیستم‌های مدیریتی، فعالیت‌های مختلفی در جهت ارائه گواهینامه‌های ایزو در بخش‌های مختلف صنعتی و خدماتی انجام می‌دهد.

آخرین مطالب

برای دریافت خبرنامه QCB ایمیل خود را وارد کنید.