رفتن به محتوا

کدام ایزو مناسب هست

خانه » وبلاگ » کدام ایزو مناسب هست
کدام ایزو مناسب هست

کدام استاندارد ایزو برای ما مناسب است

یک سیستم مدیریت چیست؟

یک سیستم مدیریتی راهی است که سازمان به منظور دستیابی به اهداف خود، بخش های مرتبط با آن را مدیریت می کند. این اهداف می توانند به تعدادی از موضوعات مختلف، از جمله کیفیت محصول یا خدمات، بهره وری عملیاتی، عملکرد محیطی، بهداشت و ایمنی در محل کار و بسیاری موارد دیگر مربوط باشد.

سطح پیچیدگی سیستم بستگی به زمینه خاص هر سازمان دارد. برای برخی از سازمان ها، به خصوص سازمان های کوچکتر به معنای داشتن رهبری قوی است.

ارائه تعریف دقیق از آنچه که از هر یک از کارکنان انتظار می رود و چگونگی کمک به اهداف کلی سازمان، بدون نیاز به مستندات گسترده از دیگر مزایای استانداردها می باشد.

برای مثال، کسب و کارهای پیچیده ای که در بخش های بسیار فعالیت می کنند، ممکن است نیاز به مدارک و کنترل کامل داشته باشند تا تعهدات قانونی خود را برآورده کنند و اهداف سازمانی خود را برآورده کنند.

مدل ISO

استانداردهای سیستم مدیریت ایزو (MSS) به سازمان ها کمک می کند تا عملکرد خود را با مشخص کردن مراحل تکرار پذیر که سازمان ها به طور آگاهانه برای رسیدن به اهداف و اهدافشان پیاده سازی می کنند، ایجاد کند و فرهنگ سازمانی را ایجاد نماید که به طور انعطاف پذیر در چرخه پیوسته خود ارزیابی، اصلاح و بهبود عملیات و فرآیند را از طریق رهبری و تعهد آگاهانه و مدیریت کارکنان افزایش می دهد.

مزایای یک سیستم مدیریت موثر برای یک سازمان عبارتند از:

استفاده کارآمد از منابع و بهبود عملکرد مالی،

بهبود مدیریت ریسک و حفاظت از مردم و محیط زیست

افزایش توانایی ارائه خدمات و محصولات مداوم و بهبود یافته، در نتیجه افزایش ارزش مشتریان و سایر سهامداران.

MSS نتیجه توافق بین کارشناسان بین المللی با تخصص در مدیریت جهانی، استراتژی های رهبری و فرایندها و شیوه های کارآمد و موثر است. استانداردهای MSS می تواند توسط هر سازمان، بزرگ یا کوچک اجرا شود.

برای اینکه بدانید کدام ایزو برای سازمان شما مناسب می باشد به قسمت  استانداردهای پیشنهادی مراجعه نمایید.

به این مطلب امتیاز دهید
qcb_power_user

qcb_power_user

Leave a Replay

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

شرکت Q.C.B ITALIA، یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده گواهینامه‌های بین‌المللی از ایتالیا است. این شرکت با شعار کمک به مشتریان برای افزایش بهره‌وری و با استفاده از سیستم‌های مدیریتی، فعالیت‌های مختلفی در جهت ارائه گواهینامه‌های ایزو در بخش‌های مختلف صنعتی و خدماتی انجام می‌دهد.

آخرین مطالب

برای دریافت خبرنامه QCB ایمیل خود را وارد کنید.