رفتن به محتوا

استانداردهای بهداشت شخصی و نظافت عمومی ایزو

خانه » وبلاگ » استانداردهای بهداشت شخصی و نظافت عمومی ایزو

استانداردهای بهداشت شخصی و نظافت عمومی ایزو : اهمیت بهداشت شخصی و نظافت عمومی هیچگاه به اندازه دوران شیوع بحران جهانی بهداشت نبوده است. علی رغم آنکه شستن مرتب دستها جهت کاهش شیوع بیماریهای واگیردار لازم است، به همان نسبت تمیز نگه داشتن تمامی سطوحی که با آنها مواجه هستیم نیز مهم است. ایزو با چند استاندارد خود به خانواده ها و صنایع در مصون ماندن از عوامل بیماری زا کمک می کند.(استانداردهای بهداشت شخصی و نظافت عمومی ایزو)

منسوجات و پلاستیک‌های ضد ویروس

آیا می‌دانید که لباس شما می‌تواند کشنده ی ویروس‌ها باشد؟

منسوجات و پلاستیک‌های ضد ویروس دارای روکش یا خاصیت  دیگری هستند که باعث جذب، کشتن یا جلوگیری از انتقال ویروس‌ها می شوند، بنابراین خطر انتشار آنها را کاهش می‌دهند.

 ISO 18184:2019 تعیین فعالیت ضد ویروسی محصولات نساجی؛ ابزار مهمی برای تولید کنندگان است، زیرا این استاندارد با ارائه روش‌های آزمایش ویروس‌های خاص، به تولید کنندگان کمک می‌کند تا از کارکرد محصولات خود مطلع شوند.

این سند روش های آزمایش را برای تعیین فعالیت ضد ویروسی محصولات نساجی در برابر ویروس های مشخص شده مشخص می کند. با توجه به حساسیت های فردی ، نتایج یک ویروس آزمایش نمی تواند به ویروس های دیگر منتقل شود.

محصولات نساجی شامل پارچه های بافته شده و بافتنی ، الیاف ، نخ ، پارچه و غیره است.

استانداردهای بهداشت شخصی و نظافت عمومی ایزو

ISO 21702:2019 ، اندازه‌گیری فعالیت ضد ویروسی روی پلاستیک‌ها و سایر سطوح غیر متخلخل، جزئیات روش‌های موثر برای آزمایش مقاومت محصولات ضد ویروس در برابر ویروسهای خاص و مناسب بودن آن برای بازار را ارایه می دهد.

تنها ویروس نیست که از آن اجتناب می کنیم بلکه باکتریهای مضر نیز مشکلات بهداشتی زیادی را ایجاد می کنند و سبب افزایش تولید محصولات  ضد باکتریایی برای از بین بردن آنها شده است .

استانداردهای بهداشت شخصی و نظافت عمومی ایزو

منسوجات و پلاستیک های آنتی باکتریال

ISO 20743:2013، منسوجات– تعیین فعالیت آنتی باکتریایی محصولات نساجی، که روشهای آزمایش کمی برای تعیین فعالیت ضد باکتریایی کلیه محصولات نساجی ضد باکتریایی، از جمله پارچه، روتختی، نخ و   مواد اولیه پوشاک، اثاثیه منزل و موارد دیگر را مشخص می کند.

ISO 22196:2011، اندازه گیری فعالیت ضد باکتریایی در پلاستیک ها و سایر سطوح غیر متخلخل، به تولید کنندگان این امکان را می دهد تا   میزان   عملکرد ضد باکتریایی محصولات خود را ارزیابی کنند.

تنفس هوای تازه

گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع همگی بر هوایی که در فضای سربسته تنفس می کنیم تأثیر می گذارد و بسیاری از این تجهیزات دارای فیلتر استخراج ذره هایی هستند که می توانند بر سلامتی ما  اثر منفی بگذارند.

ایزو دارای یکسری استانداردها برای فیلترهای هوا  دارد که به تولید کنندگان کمک می کند تا بررسی های لازم را با کیفیت انجام دهند و به کارکنان تعمیر و نگهداری کمک می کنند تا  فیلترهای مناسب را انتخاب کنند.

ISO 16890:2016، فیلترهای هوا برای تهویه عمومی، در شش بخش ارائه شده که تجهیزات، مواد،   مشخصات ، الزامات و رویه های آزمایش عملکرد و کارایی فیلترهای هوا را به صورت   سازگار و   معنی دار شرح می دهد.

استانداردهای بهداشت شخصی و نظافت عمومی ایزو

منبع : سایت ایزو

گردآوری و ترجمه : الهه تقی زاده بهجتی

به این مطلب امتیاز دهید
گروه آموزش کیوسی‌بی

گروه آموزش کیوسی‌بی

Leave a Replay

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

شرکت Q.C.B ITALIA، یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده گواهینامه‌های بین‌المللی از ایتالیا است. این شرکت با شعار کمک به مشتریان برای افزایش بهره‌وری و با استفاده از سیستم‌های مدیریتی، فعالیت‌های مختلفی در جهت ارائه گواهینامه‌های ایزو در بخش‌های مختلف صنعتی و خدماتی انجام می‌دهد.

آخرین مطالب

برای دریافت خبرنامه QCB ایمیل خود را وارد کنید.