رفتن به محتوا

CE MARK

خانه » وبلاگ » CE MARK

واژه CE مخفف کلمه فرانسوی “Conformité Européne,” و یا Conformity European به مفهوم « تطابق اروپایی» بوده و بعبارتی دیگر نیز بر گرفته از دو کلمه « Community European » به مفهوم « اروپای متحد» می باشد.

علامت CE انطباق محصول با قوانین و مشخصات تعریف شده در اروپای متحد را نشان می دهد . محصولی که موفق به اخذ این آرم می شود ، می تواند در تمامی کشورهای اروپای متحد و اتحادیه تجارت آزاد اروپا ( بجز کشورهای سوییس و لیختن اشتاین ) بدون محدودیت برای فروش ، به بازار عرضه شود و با داشتن آرم CE مجوز ورود به بازارهای اروپایی را پیدا می نماید علامت CE تطابق محصول با الگوها و دستورالعمل های تعریف شده در این اتحادیه را نشان می دهد .

علامت CE و یا قبلا علامت EC یک علامت مطابقت اجباری برای محصولات خاصی است که از سال 1985 در منطقه اقتصادی اروپا (EEA) مورد استفاده قرار می گیرد.

مارک CE نشان می دهد که محصول مطابق با قوانین اتحادیه اروپا است و بنابراین جنبش آزاد محصولات در بازار اروپا را قادر می سازد. با تاییدیه مارک CE به یک محصول، سازنده با تکیه بر مسئولیت خود اعلام می کند که محصول مطابق تمام الزامات قانونی برای مارک CE می باشد یعنی این محصول می تواند در سراسر منطقه اقتصادی اروپا فروخته شود . این علامت در مورد محصولات ساخته شده در کشورهای دیگر که در EEA به فروش می رسد، اعمال می شود.

منطقه اقتصادی اروپا (EEA):

EEA شامل کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ است. این اجازه می دهد تا آنها بخشی از بازار مشترک EEA باشند.

سوئیس عضو EFTA است، اما نه عضو اتحادیه اروپا. با این حال، هنوز بخشی از بازار است.

با توجه به اینکه دستورالعمل ها در حال گسترش هستند، محصولات بیشتری نیاز به تحویل مارک CE برای دسترسی به بازار EFTA و اتحادیه اروپا دارند. با این حال، بسیاری از صادرکنندگان غیر اتحادیه اروپا هنوز هم در مورد این واقعیت و تاثیر آن در کسب و کار خود بی اطلاع هستند.

اصول کلی مارک CE

مارک CE باید فقط توسط سازنده یا نماینده مجاز خود نصب شود.

علامت CE باید فقط به محصولاتی اعمال شود که برچسب آن توسط قوانین هماهنگ سازمانی خاص تهیه شده باشد و نباید به هیچ محصول دیگری اعمال شود.

با تایید یا تأیید مارک CE، تولید کننده نشان می دهد که وی مسئولیت انطباق محصول با تمام الزامات قابل اجرا در قوانین مربوط به هماهنگی مربوط به هماهنگی مربوط به جامعه را برای تأیید آن بر عهده دارد.

علامت CE باید تنها روی محصولاتی علامت گذاری شود که نشان دهنده انطباق محصول با الزامات قابل اجرا از قوانین مربوط به هماهنگی مربوط به هماهنگی در اتحادیه اروپا برای تأیید آن است.

هر علامت دیگری ممکن است به محصول اضافه شود که دید، خوانایی و معنای CE را دارد نباید علامت گذاری نشود.

کشورهای عضو باید پیاده سازی صحیح حاکم بر مارک CE را تضمین کنند و در صورت استفاده نادرست از علامت گذاری اقدامات مناسب انجام دهند. کشورهای عضو همچنین مجازات برای نقض می کنند که ممکن است شامل تحریم های کیفری برای نقض جدی باشد. این مجازات ها باید با جدی بودن جرم مطابقت داشته باشند و یک عامل بازدارنده موثر علیه استفاده نادرست باشد.

هدف علامت CE

روند گواهینامه CE اروپایی برای محصولات مختلف که مشمول دستور رسمی CE می شوند از این قرار است:

– هماهنگی قانونگذاری همه مناطق در اروپا

– ایجاد ذخیره مالی برای تولیدات

– بالا بردن ایمنی محصولات

– امکان نظارت مسئولان با یک روند یکسان که می تواند کنترل شود

گواهینامه CE-Markingچیست؟

CE-Marking یکی از شاخص های کلیدی انطباق محصول اتحادیه اروپا و قانون و امکان حرکت آزاد محصولات در بازار اروپا است.

با الصاق CE-Marking بر روی محصول، تولید کننده اعلام کرده است که تنها مسئول برای انطباق محصولات خود با همه الزامات قانونی برای رسیدن به CE-Marking بوده و در نتیجه حصول اطمینان از اعتبار آن محصول در سراسر اروپا می باشد و مجوز فروش محصولات خود در اتحادیه اروپا را دارا می باشد 

به این مطلب امتیاز دهید
گروه آموزش کیوسی‌بی

گروه آموزش کیوسی‌بی

Leave a Replay

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

شرکت Q.C.B ITALIA، یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده گواهینامه‌های بین‌المللی از ایتالیا است. این شرکت با شعار کمک به مشتریان برای افزایش بهره‌وری و با استفاده از سیستم‌های مدیریتی، فعالیت‌های مختلفی در جهت ارائه گواهینامه‌های ایزو در بخش‌های مختلف صنعتی و خدماتی انجام می‌دهد.

آخرین مطالب

برای دریافت خبرنامه QCB ایمیل خود را وارد کنید.