رفتن به محتوا

استانداردهای مرتبط با COVID-19

خانه » وبلاگ » استانداردهای مرتبط با COVID-19
استانداردهای مرتبط با COVID-19

بحران کرونا در سراسر جهان باعث شده که رویکردهای جهانی نسبت به عملکردهای قبلی تغییر نماید و سازمان ها بالاجبار تن به تغییراتی داده اند که خود را با نیازهای جامعه همسو نمایند.در بسیاری از مواقع لزوم انجام کارهای استاندارد تا قبل از بحران COVID-19 ضروری به نظر نمی رسید اما در حال حاضر نیاز به ارائه خدمات استاندارد برای جوامع امری غیر قابل انکار می باشد. در این راستا سازمان ایزو استانداردهای مرتبط با COVID-19 را لیست کرده و به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده است. ما در اینجا لیست این استانداردها را همراه با لینک دانلود برای شما فراهم آورده ایم.

استانداردهای مرتبط با COVID-19 : لیست زیر برای پشتیبانی از تلاشهای جهانی در مقابله با بحران COVID-19 تهیه شده است. که به صورت رایگان در دسترس هستند.

COVID-19: منابع ملی

این صفحه به نمایش منابع ملی توسعه داده‌شده توسط اعضای ISO برای حمایت از مبارزه با COVID -19 اختصاص دارد.

منابع عضو

NBN ، BELGIUM

NBN یک صفحه وب ایجاد کرده است که در آن ذینفعان بلژیکی می توانند درخواست دسترسی به مجموعه استانداردهای ماسک صورت و تجهیزات محافظ شخصی را داشته باشند. از طریق پلت فرم myNBN، سازمان‌ها می‌توانند به سرعت به این مجموعه از استانداردهای مهم دسترسی پیدا کنند.
برای درخواست به آدرس زیر مراجعه نمایید.
http://www.nbn.be/nl/nieuwsberichten/gratis-normen-voor-mondmaskers

IBNORCA, BOLIVIA

انستیتوی استاندارد و کیفیت بولیوی (IBNORCA) استانداردهای فنی را بطور رایگان و پشتیبانی از مبارزه با بیماری همه گیر COVID-19 در دسترس جامعه قرار داده است. در کل ، 5 مجموعه مختلف از بیش از 50 استاندارد فنی رایگان را می توان در فروشگاه مجازی IBNORCA به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی مشاهده کرد. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت www.ibnorca.org/tienda.php#promociones مراجعه کنید.

ABNT, BRAZIL

انجمن استاندارد های فنی برزیل (ABNT) ، استاندارد های فنی مربوط به ساخت ، واردات و دستیابی به وسایل پزشکی را به عنوان اولویت های استفاده در خدمات درمانی و همچنین استانداردهای مربوط به دستگاه های ریوی ، و برخی محصولات دیگر به صورت رایگان در دسترس جامعه قرار داده است. در کل ، 32 استاندارد فنی رایگان را می توان به طور کامل از فروشگاه مجازی ABNT ، در ABNTCatálogo مشاهده کرد.

SCC, CANADA

بسیاری از سازمان‌های توسعه استاندارد دسترسی به استانداردهای ضروری برای کمک به شرکت‌ها و تولید کنندگان را فراهم می‌کنند چرا که خطوط تولید را تغییر می‌دهند یا محصولات جدیدی را برای پاسخ به تقاضای جهانی برای تجهیزات پزشکی و مقابله با فشارهای تداوم تجارت و مدیریت بحران مرتبط با بیماری همه‌گیر Covid-19ارایه می‌دهند. SCC این اطلاعات را به عنوان راهنمای مرجع برای دولت و صنعت گردآوری کرده‌است. برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید.
reference guide for government and industry.

SAC, CHINA

SAC یک صفحه وب ایجاد کرده است که در آن ذینفعان می توانند به اطلاعات استانداردهای مربوط به پیشگیری از بیماری همه گیر دسترسی پیدا کنند ، از جمله لیست استاندارد ملی چین محصولات پیشگیری از بیماری همه گیر ، اطلاعات مقایسه استانداردهای چینی و خارجی مربوط به پیشگیری از بیماری همه گیری ، لیست استانداردهای ملی چین در نسخه انگلیسی مربوط به پیشگیری از بیماری همه گیر و غیره. برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید.
www.sac.gov.cn/sacen/FAC

ICONTEC, COLOMBIA

به منظور کمک به مردم ، دولت ها و شرکت ها در غلبه بر این دوره چالش برانگیز ، ICONTEC دسترسی آزاد به بیش از 80 استاندارد مربوط به تجهیزات پزشکی ، ایمنی زیستی ، تداوم تجارت ، تجهیزات محافظ شخصی و پروتکل های ضد عفونی و روش های آزمایشی را فراهم می کند.
برای اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه نمایید.
https://www.icontec.org/nuestro-proposito-es-dejar-una-huella-de-confianza-en-cada-una-de-nuestras-acciones-2/

AFNOR, FRANCE

AFNOR سند مرجعی را برای الزامات تهیه ماسک های محافظتی فراهم کرده است. نسخه اول این استاندارد AFNOR Spec به صورت رایگان از لینک زیر قابل دانلود است.
AFNOR Spec – Barrier masks,

DIN, GERMANY

DIN دسترسی رایگان به تعدادی از استانداردهای آلمانی ، اروپایی و بین المللی در مورد تجهیزات پزشکی و تجهیزات محافظ شخصی ارائه می دهد. این در درجه اول برای کمک به شرکتهایی است که مایل به تبدیل سریع خطوط تولید خود هستند تا تجهیزات پزشکی لازم را در نبرد با COVID-19 بسازند. DIN برای مقابله با سؤالات مربوط به کاربرد این استانداردها ، خدمات مشاوره ای رایگان (مانند وبینارهای مربوط به این موضوع) را ارائه می دهد. در
www.din.de/go/corona کارشناسان آماده پاسخگویی به سوالات کاربران جدید هستند.

UNE, SPAIN

انجمن استاندارد سازی اسپانیا ، UNE ، مشخصات 0065 را منتشر کرده است که الزامات مربوط به مواد مورد استفاده در طراحی ، ساخت ، مارک و استفاده از ماسک های محافظ برای بزرگسالان را تعیین می کند. این سند ساخت ماسک های قابل استفاده مجدد را برای محافظت در برابر همه گیر COVID-19 تسهیل می کند.
از طریق لینک زیر میتوانید مراعه نمایید.
UNE makes this document available free of charge

ANSI, UNITED STATES

برای حمایت از تلاش های مهم بسیاری از گروه های درگیر در مبارزه با COVID-19 – از جمله تولید کنندگان ، آژانس های دولتی ، آزمایشگاه های ملی ، موسسات تحقیقاتی و دانشگاه ها – ANSI یک پرتال راه اندازی کرده است که دسترسی آزاد و فقط خواندنی به استاندارد های ISO و IEC کلیدی را ارائه می دهد. . در حال حاضر 37 استاندارد مهم شامل: تجهیزات و دستگاه های پزشکی؛ لباس محافظ مورد استفاده در تنظیمات مراقبت های بهداشتی؛ و مدیریت تداوم کسب و کار می باشد.
برای اطلاعات بیشتر ، با لینک زیر ، که فعالیت های گسترده جامعه استاندارد ایالات متحده را در حمایت از سلامت عمومی ، ایمنی و زیرساخت ها در طول همه گیری نشان می دهد ، مشورت کنید.
ANSI COVID-19 Resources Page

BSI, UNITED KINGDOM

تعدادی از استانداردها برای کمک به تولید تجهیزات پزشکی با کمبود تجهیزات و کمک به سازمان‌های بریتانیایی برای هدایت دوره کنونی ناپایداری در دسترس قرار گرفته‌اند.
a number of standards have been made accessible

UNI, ITALY

در 18 مارس 2020 UNI ۱۴ استاندارد در مورد محصولات محافظ و پزشکی را كه بطور رایگان از طریق وب سایت در دسترس قرار گرفت.
standards about protective and medical products freely available from his website

DSM, MALAYSIA

در پاسخ به وضعیت COVID-19 ، وزارت استاندارد مالزی (DSM) دسترسی رایگان به استانداردهای مالزی (MS) را ارائه می دهد که مربوط به ارائه راهنمایی در مدیریت بیماری همه گیر است.
این معیارها ممکن است برای کاربران مفید باشد تا مشکلات را برطرف سازند یا به عنوان اقدامات پیشگیرانه در مدیریت اثر بیماری همه گیر استفاده می کنند. اطلاعات بیشتر در وبسایت زیر قابل مشاهده است.
DSM’s web site.

ISO 374-5:2016 دستکش های محافظ در برابر مواد شیمیایی خطرناک و میکروارگانیسم ها – قسمت 5: اصطلاحات و الزامات عملکردی برای ریسک میکرو ارگانیسم

ISO 10651-3:1997 : دستگاه های تهویه کننده ریه برای مصارف پزشکی – بخش 3: شرایط ویژه برای دستگاه های اضطراری و حمل و نقل

ISO 10651-4:2002 دستگاه های تهویه کننده ریه – بخش ۴ : الزامات ویژه برای دستگاه احیای تنفسی دستی

ISO 10651-5: 2006 ، دستگاه های تهویه کننده ریه برای مصارف پزشکی – موارد ویژه برای ایمنی پایه و عملکرد اساسی – قسمت 5: دستگاه اضطراری احیای تنفس گازسوز

ISO 10993-1: 2018 ، ارزیابی بیولوژیکی وسایل پزشکی – قسمت 1: ارزیابی و آزمایش در یک فرآیند مدیریت ریسک

ISO 13485: 2016 ، دستگاههای پزشکی – سیستمهای مدیریت کیفیت – موارد مورد نیاز برای مقاصد نظارتی

ISO 13688: 2013، لباس های محافظ – الزامات عمومی

ISO 17510: 2015 ، تجهیزات پزشکی – درمان وقفه تنفسی در خواب ( یا همان آپنه خواب ) – ماسک و لوازم جانبی آن

ISO 18082:2014 تجهیزات بیهوشی و تنفسی – ابعاد اتصال دهنده غیرقابل تعویض کم فشار برای گازهای پزشکی ( شامل ISO 18082:2014/AMD 1:2017 )

ISO 18562-1:2017 ارزیابی زیست سازگاری مسیرهای گاز تنفسی در برنامه های بهداشتی – قسمت 1: ارزیابی و آزمایش در یک فرآیند مدیریت ریسک

ISO 19223: 2019 ، دستگاه های تهویه کننده ریه و تجهیزات مرتبط – واژگان و معانی

ISO 20395: 2019 ، بیوتکنولوژی – الزامات ارزیابی عملکرد روش های کمی برای توالی اسید نوکلئیک – qPCR و dPCR

ISO 22301: 2019 ، امنیت و انعطاف پذیری – سیستم های مدیریت تداوم کسب و کار – الزامات

ISO 22395:2018 امنیت و انعطاف پذیری – انعطاف پذیری جامعه – دستورالعمل حمایت از افراد آسیب پذیر در مواقع اضطراری

ISO 22320: 2018 ، امنیت و انعطاف پذیری – مدیریت اضطراری – دستورالعمل های مربوط به مدیریت حوادث

ISO 22316: 2017 ، امنیت و انعطاف پذیری – انعطاف پذیری سازمانی – اصول و ویژگی ها

ISO 31000: 2018 ، مدیریت ریسک – دستورالعمل

ISO 5356-1: 2015 ، تجهیزات بیهوشی و تنفسی – بخش ۱ : اتصالات سیم و لوله تجهیزات

ISO 80601-2-12: 2020 ، تجهیزات الکتریکی پزشکی – بخش 2-12: الزامات خاص برای ایمنی اولیه و عملکرد اساسی دستگاه های تهویه مراقبت های ویژه

ISO 80601-2-13: 2011 تجهیزات الکتریکی پزشکی – بخش ۲ – ۱۳: شرایط خاص برای ایمنی اولیه و عملکرد اساسی یک ایستگاه کاری بیهوشی ( شامل ISO 80601-2-13:2011/Amd.1:2015, و ISO 80601-2-13:2011/Amd.2:2018)

ISO 80601-2-70: 2015 ، تجهیزات الکتریکی پزشکی – بخش 2-70: شرایط ویژه ایمنی اولیه و عملکرد اساسی تجهیزات تنفسی و درمان وقفه تنفسی در خواب ( یا همان آپنه خواب )

ISO 80601-2-74: 2017 ، تجهیزات الکتریکی پزشکی – قسمت 2-74: شرایط ویژه ایمنی و عملکرد اساسی تجهیزات رطوبت بخش تنفسی

ISO 80601-2-79: 2018 ، تجهیزات الکتریکی پزشکی – بخش 2-79 الزامات خاص برای ایمنی پایه و عملکرد اساسی تجهیزات پشتیبانی تهویه برای آسیب تنفسی.

ISO 80601-2-80: 2018 ، تجهیزات الکتریکی پزشکی – بخش 2-80: موارد ویژه برای ایمنی اولیه و عملکرد اساسی تجهیزات پشتیبانی کننده تهویه برای کمبود تهویه

ISO / TS 16976-8: 2013، دستگاه های حفاظتی تنفسی – عوامل انسانی – قسمت 8: عوامل ارگونومیک

استانداردهای مرتبط با COVID-19

به این مطلب امتیاز دهید
qcb_power_user

qcb_power_user

Leave a Replay

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

شرکت Q.C.B ITALIA، یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده گواهینامه‌های بین‌المللی از ایتالیا است. این شرکت با شعار کمک به مشتریان برای افزایش بهره‌وری و با استفاده از سیستم‌های مدیریتی، فعالیت‌های مختلفی در جهت ارائه گواهینامه‌های ایزو در بخش‌های مختلف صنعتی و خدماتی انجام می‌دهد.

آخرین مطالب

برای دریافت خبرنامه QCB ایمیل خود را وارد کنید.